Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Honda HR-V 2023 má co nabídnout tváří v tvář tvrdé konkurenci Kia Seltos, Hyundai Kona a Mazda CX-30. HR-V je ve své třetí generaci typickým sedanem Civic s karoserií crossover a v novém HR-V najdete mnoho odkazů Civic. Honda HR-V 2023 je zhruba o devět centimetrů delší než předchozí model a má o dva centimetry delší rozvor, ale zároveň je širší a o něco vyšší než dříve. Výsledkem je kompaktní crossover, který nabízí více prostoru, než je jeho hmotnost.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

„Nová Honda HR-V je ta správná velikost pro mladé, aktivní zákazníky, kteří hledají sportovní zážitek z jízdy a spoustu prostoru a užitných vlastností pro dobrodružnou víkendovou dovolenou,“ řekl Michael Kistemaker, asistent viceprezidenta, Honda National Sales, American Honda. Společnost Motor Co.

Honda HR-V 2023: co je nového?

Honda HR-V 2023 je zcela nová varianta a představuje začátek třetí generace oblíbeného malého SUV značky Honda. Nezaměňovat s globální variantou HR-V (která stále vychází z Fit). Severoamerický HR-V vychází z architektury jedenácté generace sedanu Honda Civic, ale právě tady to začíná být matoucí.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

CR-V známe jako vysokonohý crossover Civic od první až po současnou pátou generaci modelu. Honda brzy odhalí novou šestou generaci CR-V a vsadíme se, že bude také používat základ nového Civicu, takže HR-V 2023 bude v podstatě CR-V, pokud víte co myslíme .

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Přesto má nové HR-V prvky, které kupující rodinných vozů jistě ocení. Má nezávislé vzpěry vpředu a nové víceprvkové zavěšení zadních kol, které zajišťují sportovnější ovladatelnost i přes prostornější interiér. Nabízí také 24,4 kubíků nákladového prostoru za zadními sedadly (ve všech úrovních výbavy), který lze sklopením zadních sedadel v poměru 60/40 rozšířit až na 55,1 m 3 .

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nové HR-V se zbavuje oblíbených sedadel Magic Seats vzadu, ale Honda tvrdí, že nárůst délky a rozvoru je dostatečný k tomu, aby nahradil nedostatek těch chladných, ale nepohodlných zadních sedadel. Honda říká, že zadní sedadla jsou širší, aby se v nich pohodlně vešli tři cestující, zatímco přední sedadla nabízejí pevnější podporu pro zvýšení pohodlí a snížení únavy při řízení.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér Hondy HR-V 2023 je podobný jako u nového Civicu, což není špatné. Přes palubní desku opět vede voštinová kovová mřížka, zatímco zakřivená středová konzola HR-V má jemné francouzské prošívání. Poklop pod konzolou je vybaven USB porty pro nabíjení vašich smartphonů.

Honda HR-V 2023: úrovně výbavy a ceny

2023 HR-V je k dispozici ve třech úrovních výbavy: LX, Sport a EX-L. Všechny modely jsou vybaveny atmosférickým 2,0litrovým čtyřválcem s výkonem 158 koní a točivým momentem 138 lb-ft. a průměr EPA 26 město a 32 dálnice. Pohon předních kol je standardem, ale pohon Honda Real Time AWD s inteligentním ovládáním je součástí celé řady za 1 500 EUR, což bude mít mírný dopad na spotřebu paliva.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Všechny HR-V jsou vybaveny stupňovitě řazenou plynule měnitelnou převodovkou (CVT), která simuluje řazení při plném plynu. Nové HR-V je navíc standardně vybaveno kontrolou sjíždění z kopce pro lepší trakci na kluzkých svazích.

Níže je uveden rozpis každé úrovně výbavy a počáteční doporučené ceny, které již zahrnují cílovou cenu 1 245 EUR.

✓ Můžete také zkontrolovat:

HR-V LX

Základní verze LX začíná na 24 895 eurech (FWD) a 26 395 eurech (AWD). LX se vyznačuje voštinovou mřížkou chladiče, matnými lištami na předním a zadním spodním nárazníku a 17palcovými koly. Mezi standardní technické prvky patří sedmipalcový digitální přístrojový displej, sedmipalcový dotykový informační a zábavní systém s fyzickými ovladači hlasitosti a ladění (hurá!) a konektivita Apple CarPlay a Android Auto.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

HR-V Sport

Ceny za střední HR-V Sport začínají na 26 895 EUR (FWD) a 28 395 EUR (AWD). Standardní výbava zahrnuje sportovnější mřížku chladiče s horizontálním designem síťoviny, 18palcová lesklá černá kola, černý zadní spoiler a vnější panely Gunmetal Metallic. Převzaty jsou také dvě sedmipalcové obrazovky základního modelu.

HR-V EX-L

Nejvyšší model HR-V EX-L začíná na 28 695 eurech (FWD) a 30 195 eurech (AWD). Vyznačuje se voštinovou mřížkou chladiče, černými vnějšími lištami a 17palcovými obrobenými šedými litými koly. Standardní výbava EX-L zahrnuje devítipalcový dotykový displej s bezdrátovým Apple CarPlay, Android Auto, bezdrátové nabíjení Qi a audio systém s osmi reproduktory.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Standardní bezpečnostní prvky

Nový HR-V je standardně dodáván s Honda Sensing, jednokamerovým systémem, který nabízí dvojnásobné zorné pole než předchozí generace systémů ADAS s kamerami a radarovými senzory. Disponuje adaptivním tempomatem, varováním před opuštěním jízdního pruhu, asistentem dopravní zácpy a rozpoznáváním dopravních značek.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Honda tvrdí, že její Honda Sensing dokáže detekovat vozidla, chodce, bílé čáry, obrubníky, jízdní kola a dopravní značky pomocí jediné kamery. Novinkou pro HR-V je monitor pozornosti řidiče a upozornění na zadní sedadla.

Záruka Honda

Všechna vozidla Honda opouštějí továrnu s tříletou zárukou na nárazníky 36 000 mil, pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil a pětiletou zárukou proti korozi bez omezení počtu najetých kilometrů.

Honda HR-V 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Dostupnost Honda HR-V

Honda HR-V 2023 je nyní k dispozici v sedmi barvách exteriéru, včetně nových odstínů Nordic Forest Pearl a Urban Grey Pearl.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis