Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Společnost Hyundai představila aktualizovaný sedan  Hyundai Elantra z roku 2021  jako součást světové speciální akce. Jedná se o sedmou generaci nejoblíbenějšího a nejvýznamnějšího modelu značky, který za 30 let našel 13,8 milionu zákazníků. Nová generace vozu se výrazně liší od předchozí verze. Novinka získala různé rozměry a zcela odlišný design těla, získala moderní palubní vybavení a nakonec získala hybridní úpravu.

Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Nový designový koncept

Pod rouškou „sedmého“ ztělesnil Hyundai Elantra svěží filozofii parametrické dynamiky a pohrával si s tématem tří linií, které se v jednom bodě sbíhají. Tento styl zahrnuje mnoho nestandardních povrchů a tváří, které by podle výrobce měly vyvolat silnější emoční reakci od zákazníků.

Předním odrazem nového „parametrického“ designu byla široká kaskádová mřížka s buňkami ve formě drahokamů a vestavěných indikátorů. Nedostatečný chladič vytváří jednotnou strukturu se sousední optikou, která definuje sedanovu novou „tvář“.

Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Zajímavé proměny se vyskytly také v profilu a bočních stěnách těla modelu. Silueta vozu připomínala čtyřdveřové kupé, ale nyní se podobnost zvýšila. A to vše kvůli protáhlé nízké kapotě, která odstrčila kabinu a protáhlou kopuli střechy a zanechala velmi krátký „ocasní“ ocas. Musím říci, že změněné proporce učinily Elantra dynamičtější a tento účinek je posílen silnými liniemi na bočních stěnách.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Novinkou je zvláště zajímavá technologie osvětlení H-ocasu, která rozšiřuje tenký pruh po celé šířce těla a vytváří logo H. Konfigurace nárazníku s velkým povrchem registrační značky odpovídá celkovému stylu, který harmonicky ladí se vzhledem sedanu. Coupé je vyztuženo černou vložkou na spodním okraji zadního okna.

Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Úprava profilu ovlivnila celkové rozměry Hyundai Elantra. Délka modelu se zvětšila o 56 mm (4 676 mm), šířka o 26 mm (na 1 826 mm) a rozvor kol o 20 mm (na 2 720 mm). Pouze výška se snížila – místo 1435 se stala 1414 mm. Kola jsou vysoká 15-17 palců.

Interiér a vybavení

Interiér čtyřdveřových dveří byl kompletně přepracován a nyní je oblast řidiče samostatnou pilotní kabinou. Středová obrazovka média je připojena k hledáčku řídicího panelu. Jeho velikost je 8 nebo 10,25 palce, v závislosti na verzi. Poklop sám o sobě v „základně“ je analogový, v drahých variantách hardwaru – virtuální, ve formátu zobrazení 10,25 palce. Nový produkt je standardně dodáván s bezdrátovými rozhraními Apple CarPlay / Android, podporou Bluetooth, tlačítky pro ovládání zvuku na volantu a kamerou pro zadní pohled s dynamickým značením.

Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

2021 Seznam možností Hyundai Elantra Zahrnuje komunikaci Blue Link, nabíjení bezdrátových zařízení, 64-barevné vnitřní osvětlení a vysoce kvalitní 8-reproduktorové reproduktory Bose. Také v top verzích jsou funkce rozpoznávání hlasových příkazů a digitální digitální klíč, pomocí kterého můžete otevřít auto a nastartovat motor pomocí mobilní aplikace na smartphonu (pomocí technologie NFC).

Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Mezi základní vybavení elektronických asistentů patří vyhýbání se čelním nárazům, sledování jízdních pruhů s vystředěním pásu, sledování stavu řidiče a automatické ovládání světlometů. Kromě toho nabízejí kontrolu nad mrtvými místy a jízdou zezadu, inteligentní tempomat, dálniční asistenci, vyhýbání se kolizi při couvání a varování při opuštění vozidla.

Hyundai Elantra 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Technologie limuzíny 7. generace Hyundai Elantra

Doma model dostává dva klasické motory ICE: 1,6-litrový benzínový motor s přirozeným nasáváním (123 k) a 1,6-LPI s benzínovým motorem (120 k). Pro americký trh byl vyhlášen motor 2,0 MPI s výkonem 149 HP. a 179 Nm. Všechny tři jednotky jsou připojeny k variátoru.

Nejdůležitější novinkou v technickém vybavení byl vzhled hybridní modifikace. Verze elektrárny Elantra Hybrid se skládá z motoru 1,6 GDI, elektromotoru o výkonu 32 kW a šestistupňového robota. Celkový výkon tohoto systému je 141 hp. a 264 Nm. Pod zadním sedadlem je skrytá lithium-iontová baterie se skromnou kapacitou 1,32 kWh. Baterii nelze nabíjet z elektrické zásuvky a může být velmi nešťastná ujetá vzdálenost, když je motor vypnutý. Spotřeba paliva je však průměrná – průměrná spotřeba hybridního Elantra nepřekračuje 4,7 litru na 100 km.

Struktura výkonu sedanu byla optimalizována a nastavení podvozku se změnilo paralelně. Spolu s nižším těžištěm by to mělo zlepšit manipulaci. Současně je na zadní straně všech verzí stále nainstalován tradiční „popruh“. Jedinou výjimkou je hybrid, který získal nezávislé zadní odpružení.

Cena a datum vydání

Elantra 2021  bude k dispozici na podzim. Pro jihokorejský trh se budou auta vyrábět v závodě v Ulsanu a americká společnost dodává společnost z Alabamy. Přesná konfigurace a ceny se zobrazí později.

Hyundai Elantra Photo 2021