Hyundai Elantra N 2022: specifikace, cena, datum vydání

Hyundai rozšiřuje řadu Elantra o N, sportovní sedan s výkonem 276 k, který zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy, o ultimátní sportovní verzi.

Hyundai skutečně vstupuje do světa sportovních kompaktních sedanů. Hyundai Elantra N 2022, dynamičtější než Volkswagen GLI a Honda Civic Si, ale méně intenzivní než Volkswagen Golf R a Honda Civic Type-R, se     zaměřuje na zlatou střední cestu. 

Nyní je to oficiální, s odhalením N, Hyundai nabízí kompaktní výkonný sedan. Vyvinutý z nové generace Elantra, N jde mnohem dále než N-Line, pokud jde o styl a mechanické vlastnosti.

Hyundai Elantra N 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na estetické úrovni Hyundai nejde se zadní stranou lžíce. S ne méně než 40 doplňky vyhrazenými výhradně pro N, stylisté tvrdě narazili. Nelze zapomenout na příď sedanu, která byla až na světelné jednotky kompletně přepracována. Černá zve s velmi agresivním vysoce lesklým povrchem. Stejně jako u Velosteru N mu červený pruh dodává další sportovnost.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Co nejvíce vyniká z profilu, je nepochybně styl 19palcových ráfků, na kterých je namontován 245 široký Michelin PS4S, poprvé u Hyundai. Stejně jako vpředu pokračuje červený pruh s vyraženým nápisem N přímo za podběhem kola. Zezadu Hyundai tvrdě zasahuje černě lakovaným spoilerem, přepracovanými nárazníky a samozřejmě dvěma velkými, chromovanými výfuky.

Hyundai Elantra N 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Uvnitř jsou změny skromnější. Zvláště nápadná je integrace nového volantu, aby byla prezentace dynamičtější a zaměřená na řízení. Upozorňují na sebe dva prvky: tlačítko NGS, které dočasně zvyšuje výkon, a volič převodovky N jízdních režimů. Multimediální systém je navíc překonfigurován tak, aby zaujal exkluzivní N grafický přístup. Pro nadšence motoristického sportu je dokonce možné slyšet z reproduktorů falešný zvuk napodobující řadu Hyundai Motorsports. TCR. Pro asertivnější požitek byla sedadla také zcela přepracována, aby nabízela větší oporu.

Hyundai Elantra N 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

To, co oživuje tuto Elantru N 2022 a dává jí veškerý její význam, pochází z jejího přeplňovaného 2,0litrového čtyřválcového motoru. Výkon je 276 koní, ale s režimem NGS (N Grin Shift) dočasně přejdeme na 285 koní. V obou případech zůstává točivý moment stejný na 295 lb-ft. Výkon jde na přední kola přes 8stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku nebo 6stupňovou manuální převodovku. Hyundai tvrdí, že doba zrychlení v režimu NGS bude 5,3 sekundy.

Pro optimalizaci výkonu je vůz vybaven elektronicky řízeným diferenciálem přední nápravy s omezeným prokluzem. K dispozici je několik jízdních režimů včetně N Grin Shift, N Power Shift a N Track Sense Shift. Ve všech případech s automatickou převodovkou se mění řízení její odezvy a otáček motoru.

Hyundai Elantra N 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

V podbězích kol za 19palcovými ráfky objevíme 14,1palcové brzdy. Na podvozku Hyundai nabízí elektronicky nastavitelné tlumiče, které zlepšují přilnavost na vozovce a také omezují hluk a vibrace. Vzadu vůz vyztužují dodatečné konstrukční vzpěry.

V tuto chvíli není cena  Hyundai Elantra N 2022  ještě známa. Očekává se, že vůz dorazí do konce roku.