Hyundai i20 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Fotografie třetí generace modelu   hatchbacku  Hyundai i20 2021 „invazovaly“ síť   dlouho před oficiální premiérou    , takže výrobce bez váhání zveřejnil téměř všechny informace o modelu o den později. Jak se ukázalo, kromě aktualizovaného vzhledu obdržel vůz výrazně vylepšený interiér s vyspělou elektronikou a přepracovanou řadou motorů, ve kterých byly umístěny jednotky s měkkým hybridním tělem.

Odvážný design exteriéru

Vývojáři dali novému hatchbacku exteriér ve stylu Sensuous Sportiness („smyslné sporty“). Přední část se ukázala být docela agresivní – s přítomností ostrých úhlů světlometů, velké mřížky tlustého oka a sportovního nárazníku s trojúhelníkovými výklenky po stranách.Z bočního úhlu ukazuje novinka přesné proporce a dynamický klínovitý profil. Části karoserie mají žebrované pruhy, parapetní čára je blíže zadnímu svahu, kliky předních a zadních dveří jsou v různých úrovních. Kanál aktualizované  Hyundai i20 2021  ukazuje velkolepá světla s grafikou ve tvaru Z a výkonný nárazník s výrazným difuzorem.


Rozměry modelu se po generační změně mírně změnily. Délka se zvětšila o 5 mm (do 4040 mm), šířka o 30 mm (do 1764 mm), rozvor kol se zvýšil o 10 mm (až do 2580 mm). Pouze výška se zmenšila – snížila se o 24 mm (na 1450 mm). Výhodou aktualizovaného hatchbacku jsou 17palcová kola z lehkých slitin, zatímco dříve byl maximální průměr kola 16 palců. Pro pět dveří byla řada karoserií rozšířena na intenzivní modrou, Aurora Grey, Aqua Turquoise a Mosaz. Základní barvy lze stále kombinovat s kontrastní střechou Phantom Black.

Interiér a vybavení

Interiér  Hyundai i20 2021  byl kompletně přestavěn. Vůz třetí generace získal zcela nový přední panel s vodorovnými liniemi po celé šířce, moderní multifunkční volant a upravené dveřní karty. Sofistikovaný interiér poskytuje měkké osvětlení LED. Čalounění je nabízeno ve dvou barevných provedeních – černá a černá a šedá.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Obrazovky médií jsou vizuálně sloučeny do jedné jednotky, která je umístěna v nejlepší zóně pohledu. Ve „starších“ verzích zařízení je nainstalován tandem sestávající ze dvou displejů s úhlopříčkou 10,25 palce, v prvních verzích je velikost střední obrazovky snížena na osm palců. Mezi deklarované funkce patří bezdrátové připojení smartphonů přes rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, technologie Hyundai Bluelink s řadou připojených autoservisů a vzdálený přístup prostřednictvím mobilní aplikace.

Seznam možností zahrnuje bezdrátové nabíjení mobilních zařízení a vysoce kvalitní reproduktory Bose s 8 reproduktory včetně subwooferu. Pravidelný bezpečnostní systém SmartSense má rozšířenou sadu asistentů, včetně omezovače rychlosti ISLA, linie sledování očí LFA, sledování mrtvého úhlu BCA a pokročilé funkce čelní srážky FCA s detekcí chodců a cyklistů.

Interiér modelu  i20 2021  je přitažlivější díky zvětšenému rozvoru a změně proporcí karoserie, zejména u cestujících v zadní řadě, kteří mají větší prostor pro nohy. Kromě toho se zlepšil pohled zezadu, protože v bočních oknech jsou další okna. Zvyšuje se objem zavazadlového prostoru – nyní drží 351 litrů zavazadel místo předchozích 326 litrů (+25 litrů).

Specifikace Hyundai i20 2021

Rozsah motorů s hatchbackem byl upraven. Motor 1,4 litru (100 k) je z rozsahu vyloučen a za sebou zůstanou pouze dva motory. “Junior” je 1,2 litrový kappa s sacím výkonem a 84 HP. a 118 Nm. Je spárována pouze s pětistupňovou manuální převodovkou.

Turbotroyka 1.0 T-GDI je stále nabízen ve dvou možnostech zvýšení výkonu – 100 a 120 HP. (172 nebo 200 Nm). Obě verze jsou však nyní doplněny o 48 V hybridní systém. Je však k dispozici pouze jako možnost pro 100 člennou verzi. Elektrifikace snižuje spotřebu paliva a emise uhlíku asi o 3–4 procenta. S hybridním doplňkem je turbo-poháněná společnost buď robotem 7DCT nebo inteligentní mechanikou iMT, která odděluje motor od převodovky, když je uvolněna medaile pedálu plynu. Pokud nedojde k elektrickému přídavku, je nainstalován obvyklý 6MKPP nebo stejný „robot“ DTT.

Cena a datum vydání

Možnosti a ceny pro modelový rok Hyundai i20 2021 budou oznámeny o něco později, prodej automobilů bude následovat letos v létě.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 stimmen, im mittleren: 5 von 5)