Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V červnu 2021 zveřejnil uživatel Naveru Soonjung8116 špionážní snímky odhalující, že v Jižní Koreji začalo silniční testování celokarosových prototypů Hyundai Ioniq 6. Bylo to poprvé, co jsme viděli produkční verzi konceptu Hyundai Prophecy.

Při americkém debutu Ioniq 5 v květnu 2021 Jose Munoz, prezident a generální ředitel Hyundai Motor North America, potvrdil, že Hyundai Ioniq 6 bude uveden na trh později v tomto roce (2022). Prozradil také, že půjde o sedan střední velikosti, ekvivalent EV Hyundai Sonata.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Příští rok budeme následovat vzrušující kompaktní CUV Ioniq 5, ohromující sedan střední velikosti Ioniq 6 a třířadé SUV střední velikosti Ioniq 7 v roce 2024, a to je jen začátek. Hyundai do roku 2025 celosvětově uvede na trh 23 bateriových elektromobilů.

Jose Munoz, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor North America, na americkém debutu Hyundai Ioniq 5

V dubnu 2021 představil Hyundai svou střednědobou až dlouhodobou strategii pro elektromobily při zveřejnění svých finančních výsledků za první čtvrtletí roku 2021, ve kterých zmínil uvedení modelu Ioniq 6 pro letošní rok (2022), jak bylo oznámeno v roce 2020.

návrh

Hyundai Ioniq 6 je druhým členem nové podznačky EV „Ioniq“. V souladu s konceptem Prophecy představeným v roce 2021 bere designovou inspiraci z historických modelů a zároveň se stává mostem do budoucnosti.

Hyundai Ioniq 6 je stejně jako Sonata sedan střední třídy, ale s jinými proporcemi. Díky tomu může i přes menší karoserii nabídnout stejně nebo více prostoru pro cestující a zavazadla než model se spalovacím motorem. To je krása platformy E-GMP společnosti Hyundai Motor Group, která je základem zakázkového elektromobilu, který má rovnou podlahu a maximalizuje prostor v kabině díky chybějícímu motorovému prostoru a kolům zasunutým do rohů s krátkými převisy.

Elektromobily E-GMP EV mají baterii v poloze, která jim poskytuje nízké těžiště. To jim umožňuje poskytovat lepší výkon v zatáčkách a nabízet dobrou stabilitu. Vysoce aerodynamický design karoserie modelu Ioniq 6 doplní výhody jeho konstrukčního řešení. Výše uvedené video, s laskavým svolením kanálu CarSpyMedia YouTube, ukazuje několik příkladů snadného zatáčení Ioniq 6. Dokáže prudce zatáčet ve vysokých rychlostech a nevykazuje žádnou zdrženlivost.

Široké křivky a hladké linie odlišují Hyundai Ioniq 6 od Ioniq 5. Elegantně se svažující linie střechy a zkosený pas vytváří klenutý skleník, který připomíná koncept Prophecy. Ta a zadní část jsou inspirovány klasickými vozy z 20. a 30. let, i když někteří mohou mít pocit, že je zde viditelná DNA Porsche. Špionážní videa také ukazují virtuální zrcátka na sériových autech a do značné míry uzavřená aerodynamická kola pro zvýšení dojezdu. Kromě toho by měl obsahovat pixelované shluky ve světlometech a zadních světlech, poprvé k vidění na Ioniq 5.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ioniq 6 by mohl přijít s Micro-LED světlomety s podobnou funkcí jako u Mercedes-Benz Digital Light světlometů. Hyundai Mobis vyvinul nové světlomety, které nabízejí novou funkci projekce. Video zde ukazuje světlomety fungující v akci na záhadném modelu ke konci (v 1:50), který možná škádlí Ioniq 6!

Mikro LED světlomety dokážou rozpoznat kluzký povrch, identifikovat práce na silnici a promítnout potřebné dopravní značky. Můžete dokonce promítnout šířku vozidla, abyste řidiči ukázali, zda je možné projet úzkou silnicí. Signál zastavení, směrový signál, jízdní pruh, zakřivená silnice a projekce chodců jsou některé z jeho dalších funkcí.

S využitím podrobností ze špionážních médií vytvořil kanál YouTube 뉴욕맘모스_NYMAMMOTH (Naver: shadow0122) render, který ukazuje očekávaný design (obrázek v příběhu). Zatímco koncept obsahuje design inspirovaný pixely pro celý cluster, sériová verze může dostat světlomety s pouze částí sestavy, která bude mít vzhled inspirovaný pixely. Tato změna může umožnit silnější dálková světla a zlepšit viditelnost na dlouhé vzdálenosti, zejména na dálnicích/dálnicích. Kapota samozřejmě musela mít na posledním voze otvor, aby umožňoval přístup dozadu, a nárazník je nový panel s něčím, co vypadá jako svislé otvory pro přívod vzduchu na bocích.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

NY Mammoth také provedl jemné vykreslení zadní části Hyundai Ioniq 6. Ukazuje mírně odlišný design zadních světel, přičemž pixelované shluky jsou oddělené části na každé straně a nápis Ioniq 6 uprostřed a možná v podsvíceném průhledném skle. Štíhlé zadní mlhovky nesou také pixelový design zadních světel.

Špionážní záběr, který v lednu 2022 nahrál The Korean Car Blog, naznačuje, že neobvyklý zadní spoiler konceptu Prophecy bude pravděpodobně přítomen i na Ioniq 6. Spoiler, připomínající spoiler ocasu velryby, který se nachází na klasických Porsche, by mohl významně přispět k aerodynamické účinnosti vozu, snížit spotřebu energie a zlepšit tak dojezd. Pro fanoušky automobilů by samozřejmě byla primární výhodou zvýšená jízdní dynamika na závodním okruhu nebo ve vysokých rychlostech. Efektní zadní spoiler by dodal Ioniqu 6 skvělý vzhled na ulici, aby byl okamžitě rozpoznatelný z dálky.

změny na poslední chvíli

Zpráva Korea Economic Daily ze srpna 2021 uvedla, že Hyundai přepracuje světla, nárazníky a podběhy kol Ioniq 6. Tyto změny by měly zlepšit kvalitu a dojezd vozu. Kromě toho by společnost zvýšila délku vozu o 20 mm oproti původně plánované hodnotě, uvedla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Ioniq 6 by mohl dostat první gril „Lighting“.

Stejná zpráva spekulovala, že Ioniq 6 by mohl mít novou „osvětlovací mřížku“. Již v červnu 2021 Hyundai Mobis oznámil, že se jim podařilo vyvinout novou mřížku chladiče, která by celou přední část vozu vybavila funkcí LED. Vzhledem k tomu, že mřížky jsou v elektrických autech zastaralé, výrobci zjišťují, jak nejlépe využít prostor pomocí nápadů, jako je pouliční osvětlení, zvukové systémy a dokonce i displeje.

Myšlenkou Hyundai Mobis je, že LED diody signalizují různé stavy vozu, jako je autonomní řízení a nabíjení, zobrazení zvukového signálu a dokonce i zobrazení nouzového výstražného světla. Stejně jako většina ostatních technologií nové doby, i mřížka Lightning přivítá řidiče s elegancí. Použitím různých vzorů a barev na LED diodách může mřížka komunikovat s ostatními vozidly a řidiči nebo chodci, aby ukázala řidičův záměr.

Pokud to dostane, Ioniq 6 bude prvním elektromobilem v sestavě Hyundai, který bude mít novou mřížku osvětlení. Hyundai Mobis navíc vyvinul také technologii „Moving Grille“, která automaticky řídí proudění vzduchu pomocí vzduchových klapek.

Vnitřní

Interiér vozu Hyundai Ioniq bude mít čistý minimalistický design, díky kterému bude interiér vypadat futuristicky a podtrhne jeho prostornost. Špionážní snímky (přes Cochespias) ukázaly hodně společného s Ioniq 5, s podobným nenápadným tématem. Na bílém panelu se zakřivenými rohy, elegantními výdechy vzduchu, klimatizací a pedály vidíme stejný dvouramenný volant, digitální přístrojový štít a obrazovky informačního a zábavního systému. Jedním z viditelných rozdílů je, že Ioniq 6 vypadá, že má pevnou středovou konzolu. Prototyp Autoherald spotted měl také digitální přístrojový štít a centrální displej podobný tomu z Ioniq 5.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik
Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Některé špionážní snímky ukázaly dvoubarevnou barevnou kombinaci s bílými a šedými dveřními panely, bílými sedadly s oranžovým lemováním (pouze vpředu) a bílou přední středovou loketní opěrkou.

Oproti Hyundai Sonata se zadní sedadla jeví delší, což by mělo znamenat větší oporu pod stehny a rovná podlaha by třístranné sezení docela zpříjemnila. Výplně dveří vypadají jako dlouhé, což by mělo umožnit snadný nástup a výstup a dostatek světla do kabiny. Konečně se zdá, že je dostatek místa pro nohy, čemuž napomáhají i vykrojená přední sedadla. Hyundai pravděpodobně vybaví Ioniq 6 loketní opěrkou, zadními větracími otvory a dvěma nabíjecími porty USB-C pro větší pohodlí. Přední sedadla by měla mít paměť a opěradla budou mít kapsy na mapy ve stylu letadla.

plošina

E-GMP je platforma ekologických vozů nové generace Hyundai Motor Group. Na rozdíl od platformy používané Hyundai Ioniq a Kia NiroEV je založeno na architektuře EV na míru, která umožňuje zdvojnásobení napětí systému na 800 voltů. Zákazníci budou moci rychle nabít baterii trojnásobnou rychlostí – až 350 kW – a dosáhnout 80% nabití za 18 minut. Na rozdíl od Kona – a elektrická vozidla Ioniq, Ioniq 6 a další modely E-GMP by nabízely funkci obousměrné přeměny energie. Integrovaná řídicí jednotka nabíjení (ICCU) specializované platformy EV je upgradem palubní jednotky Nabíječka (OBC) staré platformy ekologických vozů.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik
Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na rozdíl od OBC, který typicky umožňuje proudění energie jedním směrem z externího zdroje energie, ICCU umožňuje funkci Vehicle-to-Load (V2L). Energie uložená v akumulátoru EV může pohánět elektrické stroje (110V/220V) a dokonce i domácí klimatizaci a velkoplošnou televizi.

Specifikace

Podle zprávy Carscoops Hyundai odhalil většinu klíčových specifikací Ioniq 6 během mediální akce Ioniq 5 v USA v květnu 2021. V té době se říkalo, že Ioniq 6 bude mít 73 kWh baterii a poskytne maximální dojezd více než 300 mil (483 km)*. Pohon zadních kol a pohon všech kol budou dostupné možnosti uspořádání hnacího ústrojí. Konfigurace RWD mají jeden motor o výkonu 160 kW (218 k/215 k). Konfigurace AWD využívají dva motory, jeden pohání přední kola a druhý otáčí zadní kola, které dohromady dávají 230 kW (313 k/308 k).

Podle novějších zpráv by Hyundai Ioniq 6 přišel s o něco větší 77,4 kWh baterií, která by nabídla dojezd WLTP přibližně 500 km nebo 311 mil. Mělo by se jednat o stejnou baterii jako u jednotek Hyundai Ioniq 5 dostupných v USA a Kanadě.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hyundai Ioniq 6N 2022

Hyundai Ioniq 6 může vypadat a jezdit jako Porsche! Podle zprávy se pracuje na výkonném Hyundai EV a bude to N varianta Ioniq 6.

Technické nastavení Hyundai Ioniq 6 N by mohlo odpovídat tomu Kia EV6 GT, který využívá dva motory produkující čistý výkon 430 kW (584 k) a čistý točivý moment 740 Nm. V tomto případě očekávejte zrychlení z 0 na 100 km/h za přibližně 3,5 sekundy a maximální rychlost 260 km/h (162 mph).

„Hyundai Motor chce stavět na svém úspěchu se značkou N v oblasti e-výkonu, potenciálně s elektrickými a vodíkovými palivovými články,“ uvedla společnost, když 27. dubna 2021 oznámila Kona N. Uvedla, že platforma E-GMP „nabízí obrovské výhody flexibility a příležitostí.“

O den později, v den Hyundai N (28. dubna 2021), se Thomas Schemera, výkonný viceprezident a ředitel divize zákaznických zkušeností Hyundai, zastavil, aby potvrdil, že elektrické vozidlo Hyundai N E-GMP je na plánu. Řekl:

Naše nová elektrická globální modulární platforma (E-GMP) má obrovský potenciál. Takže si myslím, že budeme mít první plně elektrifikovaný model N založený na…

Thomas Schemera, výkonný viceprezident a vedoucí divize zákaznických zkušeností Hyundai, uvádí první model Ioniq N.

Krátce po oznámení si čtenář Korean Car Blog a uživatel Instagramu h.hyl_47 všiml testovací muly Kia EV6 se sportovními sedadly Hyundai N. I když tento vývoj v žádném případě nepodporuje Hyundai Ioniq 6N, podnítil spekulace v médiích, že Hyundai začal pracovat na elektrických modelech N, včetně Hyundai Ioniq 5N.

Na světové premiéře Hyundai Elantra N v červenci 2021 Albert Biermann, bývalý prezident a vedoucí oddělení výzkumu a vývoje Hyundai/Kia, oznámil, že SangYup Lee, senior viceprezident a vedoucí Hyundai Global Design Center, mu předal náčrtky potenciálního prvního modelu Hyundai N E-GMP. „Určitě to tam je, potenciál postavit skutečné N-vozidlo,“ řekl Biermann o uvedení Hyundai N EV.

Šéf výzkumu a vývoje, který nedávno oznámil svou rezignaci, naznačil, že Hyundai se ještě musí rozhodnout o „horní části karoserie“, protože model Ioniq dostane jako první variantu N. Je však velká šance, že společnost hovor přijala, ale čeká na zveřejnění plánu.

Autonomní řízení L3

V době, kdy Hyundai uvede Ioniq 6 na své klíčové trhy, bude hotový nebo téměř hotový s technologií autonomního řízení úrovně 3. Alespoň to naznačuje technický plán společnosti pro její technologie autonomního řízení.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ioniq 6 nebo 7 by mohl přijít s novým pohledem na dálniční jízdu pilot společnosti patří mezi první modely Hyundai, které umožňují autonomní řízení úrovně 3. Hyundai říká, že vozidlo zvládne všechny „bezpečnostně kritické funkce“ za určitých podmínek provozu nebo prostředí. Přítomnost řidiče je nutná, protože vůz může v některých situacích vyžadovat zásah řidiče. Ioniq 6 bude zpočátku nabízet hands-free automatizované řízení po dálnicích.

datum vydání

Hyundai potvrdil, že to plánuje Ioniq 6 2022 které budou představeny později v tomto roce. Žádné další informace o tom, kdy přesně, však nezveřejnili. Podle zprávy Korea Economic Daily, kterou jsme zmínili v sekci designu, společnost plánovala zahájit výrobu v tomto čtvrtletí (leden až březen), ale posunula datum SOP o dva až tři měsíce na květen nebo červen.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hyundai bude nějakou dobu trvat, než dokončí úpravy v továrně Asan (Jižní Korea) na výrobu Ioniq 6. Tento závod v současné době vyrábí Azera (Hyundai Grandeur) a Sonata, které jsou oba převáděny na další generaci. Korejský závod by uspokojil místní a globální poptávku po Ioniq 6, dokud nebude připraveno druhé místo pro zahájení výroby vozidla. Dalším (uvedeným) důvodem zpoždění je, že společnost chce mírně předělat Ioniq 6, což jsme podrobně uvedli v sekci designu.

Americká produkce

Hyundai Motor Group plánuje do roku 2025 v USA investovat 7,4 miliardy dolarů. Očekává se, že značná část této částky půjde na výrobu elektromobilů a zlepšení ekosystému elektromobilů. Hyundai potvrdil, že bude vyrábět elektrická vozidla v Americe, pravděpodobně ve své továrně v Montgomery v Alabamě. Musí ještě nabídnout podrobnosti nebo časové osy o EV, která se budou vyrábět v USA, a měla by být oznámena koncem tohoto roku.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hyundai Ioniq 6 je jedním z uvedení elektromobilů, které Hyundai oznámil v listopadu 2020 pro Spojené státy. Dalšími modely jsou SUV Ioniq 5, facelift Kona EV, Tucson Hybridní, Tucson Plug-in Hybrid, santa fe Hybrid a Santa Fe Plug-in Hybrid a sedan Elantra Hybrid. S těmito novými čistě elektrickými, plug-in hybridními a hybridními modely by Hyundai měl na americkém trhu řadu deseti elektrifikovaných vozidel.

Cena a předplatné Ioniq 6

Ceny Hyundai Ioniq 6 by mohly začínat kolem 45 000 USD v USA a 40 000 GBP ve Velké Británii. To by mohly být maloobchodní ceny před možnými vládními stimuly. Nejbližším konkurentem druhého Ioniq EV by byla Tesla styl 3 , která začíná na 43 990 $ v USA a 41 000 £ ve Spojeném království.

Očekává se, že Hyundai Ioniq 6 bude k dispozici na základě předplatného v USA. Předplatitelská služba však pravděpodobně pouze povzbudí zákazníky k testování a neposkytne trvalou alternativu k přímému nákupu. Počítejte s tím, že doba předplatného bude krátká, možná jeden až tři měsíce.

Hyundai Prophecy Concept

Hyundai v březnu 2020 představil koncept elektrického vozidla Prophecy inspirovaný 30. lety jako předchůdce Hyundai Ioniq 6. Hyundai tomu říká Ultimate Automotive Form, která staví na linii E-GMP s prodlouženým rozvorem a krátkými převisy s ocasem lodi.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Shrnutí komentářů Luca Donckerwolkeho ke konceptu Hyundai Prophecy Concept

  • Funkční je i vrtulové kolo, které odsává horký vzduch z brzd.
  • Skládací střecha – štíhlý tvar musela být doplněna o spoiler, aby byly získány správné aerodynamické hodnoty pro tak štíhlý vůz s nízkou zádí.
  • Všimněte si kontrastu mezi pěknými tekutými tvary, ale pixely jsou zde kvůli tomu, jak digitalizováni jsme v oboru, a také proto, aby kontrastovaly s tekutými tvary.
  • Také jsme oživili znak Hyundai – design je čistý a tichý, protože navrhujeme elektrické vozidlo, které nevydává žádný zvuk – chceme, aby tento koncept také odrážel.
  • Zjistíte, že interiér je čistý, tmavý a puristický – obvykle ukazujeme auta, která jsou uvnitř světlá, v tomto případě jsme inspirováni jedním z tropických divů Koreje – ostrovem Jeju – je to sopečný ostrov, kde můžete nosit šátky viz Sopečný popel – tmavý s modrými vlnkami – inspiroval topografickou stratifikaci ploché země.
  • Volant jsme nahradili digitálním volantem, to jsou dva joysticky, které vidíte ve vozidle – pomáhají vám řídit vozidlo přesně a uvolňují spoustu místa, ať už řídíte nebo jste v režimu „Relax“ . Poskytuje vám přístup k panoramatické obrazovce vzadu pro zábavu a zpětnou vazbu fotoaparátu.
Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hyundai přechází na ZEV, ale nevypíná motory hned

Hyundai plánuje do roku 2035 prodávat v Evropě pouze vozy s nulovými emisemi (ZEV). Na ostatních klíčových trzích, kde to bude možné, společnost do roku 2040 postupně vyřadí všechna vozidla s běžným spalovacím motorem a hybridní pohon. Hyundai (značka) plánuje podobně. stát se globálně uhlíkově neutrální, ale zatím neexistuje žádný termín. Jasné je, že k tomu budou využívat jak elektromobily, tak elektromobily s vodíkovými palivovými články. Genesis, který má zastoupení na mnohem menším počtu trhů, plánuje přechod výhradně na ZEV do roku 2030.

Generální ředitel Hyundai Jaehoon Chang řekl Automotive News, že společnost očekává, že letos prodá 220 000 elektromobilů Hyundai a Genesis. Hyundai plánuje toto číslo do roku 2026 zvýšit téměř osminásobně na 1,7 milionu. Kromě platformy E-GMP bude mít společnost další specializovanou platformu EV pro uvedení přizpůsobených elektrických vozidel. „Nedíváme se jen na jednu platformu,“ řekl Chang. Kromě toho by lokalizace výroby elektromobilů v USA mohla významně zvýšit prodej elektromobilů Hyundai v nadcházejících letech. Čína již získává lokálně vyráběná elektrická vozidla Hyundai.

Hyundai Ioniq 6 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Společnost Hyundai Motor Company přestane vyvíjet nové spalovací motory a přesune své zaměření zcela na vozidla s nulovými emisemi, oznámil v prosinci 2021 The Korea Economic Daily. Společnost uzavřela oddělení vývoje motorů ve svém R&D centru v Namyangu v Jižní Koreji, tvrdil jihokorejský tisk.

Oficiálně HMG vývoj spalovacích motorů nepřestalo a žádná tak razantní opatření v dohledné době nechystá. Takový krok by byl v krátkodobém až střednědobém horizontu škodlivý, narušil by zisky a odvedl investory pryč. Michael Stewart, Senior Group Manager, Hyundai Motor America, vydal prohlášení Motor1, aby odhalil fámy.

Hyundai Motor Group může po nedávných spekulacích médií potvrdit, že vývoj svých motorů nezastavuje. Skupina se snaží nabídnout globálním zákazníkům silné portfolio pohonných jednotek, které zahrnuje kombinaci vysoce účinných motorů a elektromotorů s nulovými emisemi.

Michael Stewart, Senior Group Manager, Hyundai Motor America

Často kladené otázky o Ioniq 6

Co je Ioniq 6?

Ioniq 6 je designem sedanu nové generace Hyundai, elektromobilu, který bude uveden na trh koncem tohoto roku.

Jaká bude cena a konkurence Ioniq 6?

Základní Ioniq 6 by mohl stát kolem 45 000 $ v USA a 40 000 GBP ve Velké Británii. Tesla Model 3 a VW Aero B by byly jeho konkurenty.

Jaká je očekávaná řada Ioniq 6?

Hyundai Ioniq 6 by měl být možný s dojezdem přes 500 km (WLTP) s 80procentním nabitím za 18 minut.

Jaké je datum vydání Ioniq 6 na americkém trhu?

Ioniq 6 by se měl do amerických showroomů dostat ve druhé polovině roku.