Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Ioniq 5 a Ioniq 6 bude následovat nový vlajkový elektromobil Hyundai s názvem Ioniq 7. Během uvedení modelu Ioniq 5 na americký trh společnost oznámila, že SUV Hyundai Ioniq 7 bude uveden na trh v roce 2024 a sedan Ioniq 6 letos.

Při uvedení modelu Ioniq 5 v loňském roce Jose Munoz, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor North America, potvrdil, že Hyundai Ioniq 7 bude třířadé plně elektrické SUV střední velikosti.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Po uvedení kompaktního CUV Ioniq 5 bude příští rok následovat ohromující sedan střední třídy Ioniq 6, po kterém bude v roce 2024 následovat třířadé středně velké SUV Ioniq 7. Hyundai uvede na trh 23 elektrických vozidel na baterie po celém světě do 2025.

Jose Munoz, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor North America

Při oznamování značky Ioniq pro budoucí elektrická vozidla Hyundai a jejich první řadu v srpnu 2020 Hyundai oznámil, že Ioniq 7 bude velké SUV. Stejně jako ostatní Ioniqy bude využívat novou platformu vyvinutou exkluzivně pro elektromobily příští generace Hyundai Motor Group – E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Je základem budoucích elektrických vozidel Kia (včetně Kia EV6 ) a první vyhrazený elektrický vůz Genesis, Genesis GV60, který byl uveden na trh v Jižní Koreji v říjnu 2021.

Ioniq 7 je odvozen od konceptu Hyundai Seven Concept představeného na autosalonu v Los Angeles v roce 2021. Sedmička kombinuje tradiční karoserii SUV s hranatou siluetou a futuristickým designovým jazykem.

Velké elektrické SUV má elegantní LED DRL pás, který se táhne po celé šířce linie kapoty. Pod kapotou je masivní panel mřížky s funkcí osvětlení při zapnutém vozidle. Vertikálně naskládané LED světlomety jsou umístěny v každém rohu nárazníku se stříbrnou krycí deskou. Véčkový design kapoty a vzpřímený postoj charakterizují velikost velkého elektrického SUV.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Na bocích je rovná linie oken se zadní skloněnou střechou. 5paprsková kola z lehké slitiny obklopená hranatými podběhy si zachovávají robustní charakter SUV. Dalšími zajímavými detaily na bocích jsou bezsloupkové zárubně a elegantní okna. Zadní část je stejně jedinečná jako přední. Zadní výklopné dveře jsou skleněné a také zadní část přebírají parametrická pixelová světla.

Simon Loasby, vedoucí Hyundai Style Group, Hyundai Motor Group, hovořil s Car And Driver v listopadu 2021 o designu Seven Concept, který využívá průsvitný kryt přes pixelovaná světla, aby napomohl praktičnosti a zabránil hromadění prachu a sněhu. Potvrzuje také, že celoskleněné víko zavazadlového prostoru Seven Concept se do finální verze nedostane.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Uvnitř se v Seven Concept nachází posezení podobné obýváku s otočnými křesly, lavicí a výsuvným sedadlem řidiče. Vrcholem kabiny musí být Vision Roof Display s panoramatickou OLED obrazovkou, která zobrazuje obsah podle přání cestujících. Mezi další pozoruhodné funkce patří 27palcový displej, systém čištění vzduchu jako v letadle, liberální používání ekologických materiálů, jako je bambusové dřevo, minerální omítka, biopryskyřice a další. Produkční verzí by bylo třířadé elektrické SUV (potvrzeno), pravděpodobně s možností 6 a 7 sedadel nabízejících nejlepší prostor pro kolena a hlavu ve své třídě.

Car and Driver bylo řečeno, že mnoho prvků interiéru konceptu se do sériové varianty nedostane, kromě výřezů ve tvaru kapsle ve výplních dveří.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Specifikace

Jak Hyundai odhalil během uvedení modelu Ioniq 5 (zprávě Carscoops), společnost plánuje použití 100kWh baterie v Ioniq 7 (odhad EPA), která může poskytnout dojezd 300 mil (483 km). Uspořádání hnacího ústrojí zahrnuje pohon dvou a čtyř kol a konfigurace AWD budou mít dva motory s čistým výkonem 230 kW (313 k/308 k). Pro Ioniq 7 2022 očekává se více než 8 palců světlé výšky.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Hyundai nebude připraven na sériovou výrobu s polovodičovou baterií až v roce 2027. Společnost však plánuje v roce 2025 zlepšit energetickou hustotu svých současných lithium-iontových bateriových článků z raných 600 Wh/L na středních 700 Wh/L. Ioniq 7 by byl jedním z prvních modelů, které budou těžit z nových bude těžit verze lithium-iontových baterií, které pocházejí od SK Innovation – partnera Hyundai pro akumulátory pro elektromobily již více než deset let.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Na přední straně nabíjení bude Ioniq 7, stejně jako 5, schopen rychle nabít alespoň 350 kW (800 V) díky integrovanému systému, který podporuje 400 V a 800 V bez dalších adaptérů. V tomto nastavení je doba nabití na 80 procent pouhých 18 minut, což je zážitek podobný tankování.

funkce

Když se vrátíme k výrobě Ioniq 7, jsou velké naděje, že Hyundai přinese do elektrického SUV funkce jako první v segmentu, z nichž některé by měly být následující:

Systém autonomního řízení úrovně 3

Technický plán autonomního řízení Hyundai potvrzuje, že autonomní řízení úrovně 3 hands-free bude letos zahájeno s „Dálniční jízdou“. pilot ” přijde. Na úrovni 3 je „auto za určitých podmínek schopno řídit bezpečnostní funkce, ale očekává se, že řidič po upozornění převezme řízení.“ Říká se, že Ioniq 7 má z této funkce prospěch.

Bezdrátové nabíjení

Díky možné světlé výšce více než 8 palců bude mít Hyundai Ioniq 7 pod podlahou dostatek prostoru pro bezdrátové nabíjení přes jednotku vysílače. Hyundai již potvrdil, že bezdrátové nabíjení je ve vývoji pro modely podporované platformou E-GMP. O dalším vývoji této technologie by rozhodl pilotní program zahájený letos s Genesis GV60 v Jižní Koreji.

Použití high-tech a recyklovaných materiálů

Prvotřídní umístění modelu Ioniq 7 by mohlo společnosti Hyundai umožnit používat high-tech materiály pro barvy a čalounění, které přicházejí s dodatečnou funkčností nad estetikou. Podle rozhovoru mezi Lucem Donckerwolkem, kreativním ředitelem Hyundai a Autocar, společnost pracuje na této technologii, která by mohla být funkční do poloviny dekády. Také různé části uvnitř vozu, včetně sedadel, loketních opěrek, podlahy a dveří, mohou být vyrobeny z ekologických recyklovaných plastů, rostlinných přízí (bio-PET) a přírodních vlněných přízí, organických barev s rostlinnými výtažky a umělé kůže. s rostlinnými extrakty.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání
Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Pokročilý informační a zábavní systém

a Hyundai Ioniq 7 2022 je jedním z chystaných vozů od HMG, který bude uveden na trh od roku 2022 a ve svých infotainment systémech bude vybaven novou platformou propojených vozů „NVIDIA DRIVE“. S využitím hardwarového a softwarového balíčku může NVIDIA DRIVE spojit audio, navigaci a propojené automobilové služby pro optimalizovaný a pokročilejší uživatelský zážitek v synchronizaci s proprietárním operačním systémem pro připojené automobily (ccOS) společnosti Hyundai prostřednictvím digitálního kokpitu.

digitální klíč

Digitální klíč stažený do chytrého telefonu majitele a ovládaný prostřednictvím aplikace. Kromě současných funkcí odemykání a startování vozidla prostřednictvím aplikace pro chytré telefony by digitální klíč Hyundai pro Ioniq 7 mohl být vybaven pokročilými funkcemi, jako jsou: B. automatické odemykání vozidla, které po určité době detekuje blízkost uživatele.

V2L (vozidlo k naložení)

Tato funkce debutovala v Ioniq 5 a dostane se i na Ioniq 7. Tato funkce umožňuje využít elektrickou energii uloženou v akumulátoru vozidla k napájení zařízení a dokonce i nabíjení baterie jiných elektrických vozidel.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

vyhlídková střecha

Aby bylo panoramatické střešní okno označováno jako „střešní okno“, může Hyundai použít jednu velkou skleněnou tabuli bez příčného nosníku pro lepší a široký výhled na oblohu nahoře. Velká střešní obrazovka zobrazená na konceptu Seven se však do výroby nedostane.

virtuální zrcadla

Ioniq 7 přichází s kamerami namontovanými na místě tradičních vnějších zpětných zrcátek. Pohled zezadu na vůz, zachycený kamerami v akci, se pak zobrazuje na obrazovkách namontovaných uvnitř vozu, buď na výplních předních dveří, nebo na rozích palubní desky.

čtečka otisků prstů

Pro biometrickou autentizaci by Ioniq 7 mohl přijít se čtečkou otisků prstů, která je v současnosti součástí nabídky skupiny, jako je např. Hyundai Santa Fe , k Genesis GV70 a je nabízen Genesis GV60.

datum vydání

Pojízdný Hyundai Ioniq 7 bude k dispozici v showroomech po celém světě začátkem roku 2024.

Hyundai Ioniq 7 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Cena a předplatné

K podpoře zákaznických zkoušek nejdražšího Hyundai v USA by mohl být nabízen program předplatného na krátkou dobu vlastnictví, možná mezi jedním až třemi měsíci.

Během debutu Hyundai Ioniq 5 v USA krátce hovořil Jose Munoz, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai (Severní Amerika), o plánu předplatného, ​​který by se vztahoval na Hyundai Ioniq 7. Předplatitelská služba pravděpodobně umožní uživatelům dočasně vlastnit jejich požadovaná E-GMP Ioniq EV za jedinou komplexní měsíční platbu, která pokryje vozidlo, pojištění a údržbu.

Stejně jako u Ioniq 5, Ioniq 7 a Ioniq 6 mohli zákazníci získat další výhodu v podobě jednoho nebo dvou bezplatných neomezených 30minutových nabíjecích relací na nabíjecích stanicích Electrify America po celých Spojených státech. Síť Electrify America aktuálně zahrnuje 600 dobíjecích stanic a do konce roku 2021 společnost plánuje přidat dalších 800 nabíjecích stanic s více než 3500 ultrarychlými nabíječkami.

Ioniq 5 bude zpočátku k dispozici pouze u vybraných prodejců Hyundai, ale v době, kdy Ioniq 7 dorazí, se poptávka po elektrických vozidlech drasticky změní a očekává se, že každý prodejce bude chtít prodávat špičkové modely Ioniq.

Výroba

Hyundai oznámil, že ve Spojených státech začne vyrábět elektromobily. Do roku 2025 plánuje investovat 7,4 miliardy dolarů do zlepšení výrobních zařízení pro elektromobily. Současný závod Hyundai v Montgomery v Alabamě se pravděpodobně stane centrem elektrických vozidel Hyundai pro americký trh. Výroba elektromobilů by mohla začít s Ioniq 5 nebo Ioniq 6 a následovat bude Ioniq 7.

Strategie elektrifikace Hyundai Motor Group

Podle zprávy agentury Reuters plánuje Hyundai Motor Group omezit vývoj modelů spalovacích motorů, aby měla zdroje na urychlení investic do elektromobilů. S novou strategií, která byla přijata v březnu 2021, se portfolio vozidel ICE společnosti sníží na polovinu. Jihokorejský konglomerát plánuje mít v showroomech Hyundai, Kia a Genesis do poloviny dekády dohromady nejméně 23 modelů BEV (bateriových elektrických vozidel) a do roku 2026 celosvětově prodat 1,7 milionu elektrických vozidel.

Často kladené otázky o Hyundai Ioniq 7

Jaké je datum vydání Hyundai Ioniq 7?

Specifikace showroomu Ioniq 7 má být odhalena v druhé polovině roku 2023. Hyundai uvádí, že uvedení na trh je plánováno na začátek roku 2024.

Jací by byli vyzyvatelé Ioniq 7?

V první řadě přichází Ioniq 7 VW ID.6 a soutěžit s BYD Tang EV.

Jaká bude cena Hyundai Ioniq 7?

Uvádí se, že Ioniq 7 má v USA vyvolávací cenu v rozmezí 50 000 – 55 000 USD.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik