Hyundai Kona 2022: Interiér, motor a úpravy

Nejnovější Hyundai Kona 2022 konečně dostává velkou aktualizaci od svého prvního vydání na konci roku 2017. Zajímavé je, že aktualizace pokrývá standardní modely Kona a Kona Electric.

Stručně řečeno, obě verze vypadají fantasticky, s výraznými vizuálními změnami exteriéru a podobnými vylepšeními interiéru. Obecně je nejnápadnějším rozdílem obrovská nová dělená mřížka, která dominuje přední části. Mírně se osvěžil také interiér s více technologiemi a novým 10,25palcovým digitálním nástrojem. Pod kapotou má nová Kona 4válcový motor, turbo motor V6 a nejefektivnější elektrický model, který nabízí dojezd 258 mil na jedno nabití.

Vnější detaily Hyundai Kona 2022

Nový Hyundai Kona 2022 vstupuje do malé třídy auta s více atraktivní design než jeho předchůdce. Jak jsme očekávali od obnovy v polovině cyklu, nejnovější Hyundai Kona má mírně přepracovaná světla a modernější mřížku. Celkově se zdá, že dochází k rozsáhlejším kosmetickým změnám, než jsme viděli u předchůdce.

Kona’s signature chase of obočí byly také přepracovány a dokonale zapadají do obličeje s více křivkami a úhly. V zadní části vozu jsme však nezaznamenali žádné výrazné změny. Stejná atraktivní a jedinečná zadní světla LED jsou k dispozici jako nárazník lakovaný v barvě karoserie. Paket N-Line však nabízí sportovnější design, který zahrnuje obložení karoserie, chladnější 18palcová kola, agresivnější přední / zadní kapotáž a mnoho dalšího.


Cabin přijímá některá vylepšení

Uvnitř Hyundai Kona v roce 2022 provede několik vylepšení. Hyundai zachovává stejné rozložení nastavení, ale přidává více vysoce kvalitních materiálů a technologií. Nová Kona v zásadě obsahuje více upscale provedení s novou, obrovskou 10,3palcovou dotykovou obrazovkou. Obecně se jedná o velkou aktualizaci z dnešní Kony, která má standard 7,0 palců.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kona navíc nabízí standardní 10,3palcový digitální nástroj, který nahrazuje předchozí analogové nastavení. Jako u mnoha moderních automobilů jsou standardem Apple CarPlay a Android Auto. Další velkou věcí je však více prostoru pro nohy pro cestující ve druhé řadě a větší nákladový prostor.


Specifikace motoru Hyundai Kona 2022

Standardní Hyundai Kona 2022 je k dispozici s 2,0litrovým čtyřválcovým motorem o výkonu 147 koní. K dispozici je však verze N-Line, která se pyšní menší a výkonnější 1,6litrovou turbo verzí. Oproti prvnímu má tato pohonná jednotka výkon 195 koní. Obě verze navíc používají stejnou 7stupňovou automatickou převodovku.

Nejúspornější elektrický model má stejnou konfiguraci jednoho motoru s výkonem 201 koní a točivým momentem 291 liber. Stejně jako u předchozího modelu bychom měli očekávat stejný dojezd 258 mil na jedno nabití.


Datum vydání a cena Hyundai Kona 2022

Přepracovaný Hyundai Kona 2022 rozhodně vypadá atraktivněji než dříve. Tento model má přepracovanou mřížku a modernější kabinu s mnoha dalšími funkcemi. Obecně existuje mnoho konkurentů ve stejné třídě, ale jen málo z nich je uznáváno jako nová Kona.

Pokud jde o datum vydání a cenu, Hyundai říká, že benzínová i elektrická varianta budou k dispozici letos na jaře. Ceny aktualizovaných modelů zatím bohužel nejsou k dispozici.

Autobrezik