Hyundai Kona 2022: ceny, změny, technická data

Nejnovější Hyundai Kona 2022 konečně dostává velkou aktualizaci od svého prvního vydání na konci roku 2017. Zajímavé je, že aktualizace pokrývá standardní modely Kona a Kona Electric.

Stručně řečeno, obě verze vypadají fantasticky, s výraznými vizuálními změnami exteriéru a podobnými vylepšeními interiéru. Obecně je nejnápadnějším rozdílem obrovská nová dělená mřížka, která dominuje přední části. Mírně se osvěžil také interiér s více technologiemi a novým 10,25palcovým digitálním nástrojem. Pod kapotou má nová Kona 4válcový motor, turbo motor V6 a nejefektivnější elektrický model, který nabízí dojezd 258 mil na jedno nabití.

Vnější detaily Hyundai Kona 2022

Nový Hyundai Kona 2022 vstupuje do malé třídy auta s více atraktivní design než jeho předchůdce. Jak jsme očekávali od obnovy v polovině cyklu, nejnovější Hyundai Kona má mírně přepracovaná světla a modernější mřížku. Celkově se zdá, že dochází k rozsáhlejším kosmetickým změnám, než jsme viděli u předchůdce.

Kona’s signature chase of obočí byly také přepracovány a dokonale zapadají do obličeje s více křivkami a úhly. V zadní části vozu jsme však nezaznamenali žádné výrazné změny. Stejná atraktivní a jedinečná zadní světla LED jsou k dispozici jako nárazník lakovaný v barvě karoserie. Paket N-Line však nabízí sportovnější design, který zahrnuje obložení karoserie, chladnější 18palcová kola, agresivnější přední / zadní kapotáž a mnoho dalšího.

Cabin přijímá některá vylepšení

Uvnitř Hyundai Kona v roce 2022 provede několik vylepšení. Hyundai zachovává stejné rozložení nastavení, ale přidává více vysoce kvalitních materiálů a technologií. Nová Kona v zásadě obsahuje více upscale provedení s novou, obrovskou 10,3palcovou dotykovou obrazovkou. Obecně se jedná o velkou aktualizaci z dnešní Kony, která má standard 7,0 palců.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kona navíc nabízí standardní 10,3palcový digitální nástroj, který nahrazuje předchozí analogové nastavení. Jako u mnoha moderních automobilů jsou standardem Apple CarPlay a Android Auto. Další velkou věcí je však více prostoru pro nohy pro cestující ve druhé řadě a větší nákladový prostor.

Specifikace motoru Hyundai Kona 2022

Standardní Hyundai Kona 2022 byl k dispozici s 2,0litrovým čtyřválcovým motorem o výkonu 110 kW (147 koní). K dispozici byla také verze N Line, která se pyšnila menším a výkonnějším 1,6litrovým přeplňovaným motorem. Tato pohonná jednotka měla výkon 145 kW (195 koní). Obě verze používaly stejnou 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku.

Nejúspornější elektrický model měl stejnou konfiguraci jednoho motoru s výkonem 150 kW (201 koní) a točivým momentem 395 Nm. Stejně jako u předchozího modelu nabízel dojezd 415 km na jedno nabití.

Datum vydání a cena Hyundai Kona 2022

Hyundai Kona 2022 byl představen na podzim roku 2020 a na trh byl uveden na jaře roku 2021. V současné době je Hyundai Kona 2022 k dispozici pouze jako ojetý vůz. Ceny se liší v závislosti na výbavě a stavu vozu. Pro přesnější informace o aktuálních cenách ojetých vozů Hyundai Kona 2022 doporučuji kontaktovat přímo prodejce Hyundai nebo navštívit webové stránky s nabídkou ojetých vozů.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.