Hyundai Santa Fe 2022: specifikace, cena, datum vydání

Po nedávném významném upgradu v polovině cyklu se u modelu Hyundai Santa Fe 2022 neočekávají žádné významné upgrady. Existuje možnost, že do nedávno revidovaného programu hnacího ústrojí bude přidána možnost plug-in hybrid, ale zatím o tom není mnoho podrobností. Model bude replikovat tři aktuální řešení hnacího ústrojí a vrátí se se stejným stylem a designem v kabině. Santa Fe by také mohlo získat novou možnost výbavy pro sezónu 2022, stejně jako další standardní a volitelné funkce.

Hyundai Santa Fe leží díky svým proporcím mezi kompaktním a středním dojezdem. Tento model je alternativou ke jménům jako Nissan Murano, Kia Sorento, Honda Passport, Chevy Blazer a Jeep Grand Cherokee. Santa Fe nabízí efektivní, hladkou a pohodlnou jízdu. Model má také vysoce kvalitní a funkční kabinu. Hyundai také vybavuje model dlouhým seznamem standardních a volitelných funkcí.

Hyundai Santa Fe 2022: design

Čtvrtá generace Santa FE přišla pro sezónu 2019 jako náhrada za předchozí Santa FE Sport. Třířadý dlouhý rozvor Santa Fe bude jako model 2020 nahrazen zcela novou palisádou. Santa Fe dostalo hlavní aktualizaci v polovině cyklu pro modelový rok 2021 s významným vylepšením designu, kabiny a hnacího ústrojí.

Hyundai Santa Fe 2022 dojde k prodeji rok po faceliftu a je k dispozici s žádnými viditelnými zlepšeními. Nový modelový rok přináší pouze další možnosti barev a kol.

Nedávná aktualizace přinesla novou verzi s kaskádovou mřížkou s integrovanými LED světlomety a novými akcentními osvětlovacími jednotkami ve tvaru písmene T pod linií kapoty. Nová mřížka je širší a nahrazuje předchozí verzi ve tvaru štítu. Poslední aktualizace v polovině cyklu přepracovala také přední nárazník.

Profil modelu má kapotáž podobnou nedávno zbrusu nové třířadé palisádě. Zadní část také těží z nových koncových světel, která byla nainstalována pro poslední aktualizaci.

Prémiové Santa Fe přichází s jedinečnými 20 koly a specifickým stylem masky chladiče.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení, vybavení:

Hyundai Santa Fe 2022 bude i nadále daří na nedávné kabinu a zařízení zlepšení.

Nedávný upgrade přinesl větší standardní a volitelný středový displej, stejně jako design středové konzoly inspirovaný Palisade. Model také díky nedávné aktualizaci těží z lepšího balení a větší nosnosti. Nákladový prostor se sklopenými zadními sedadly je 71,5 kubických stop.

Na úrovni výbavy začíná Santa Fe s 8palcovou dotykovou obrazovkou s Apple Car Playa a Android Auto. V základní výbavě je také automatické nouzové brzdění s detekcí chodců. Na přání je k dispozici další bezpečnostní výbava, včetně sledování mrtvého úhlu s varováním před zadním křížením, adaptivní tempomat, aktivní kontrola jízdního pruhu atd.

Za extra hotovost si mohou kupující zakoupit také větší 10,3palcový středový displej, 12,3palcový digitální přístrojový panel, bezdrátové nabíjení, prémiový zvukový systém a mnoho dalšího. Santa Fe je k dispozici také s prémiovým koženým čalouněním, prémiovým zvukovým systémem, vyhřívanými a ventilovanými předními sedadly, vyhřívanými zadními sedadly a vyhřívaným volantem.

Hyundai Santa Fe 2022: výkon

Vylepšený model Sant Fe 2021 představil tři nové hnací ústrojí, včetně efektivnější hybridní varianty, zatímco spalovací motory nabízejí vylepšený výkon. Hyundai Santa Fe 2022 bude i nadále používat tyto pohonné jednotky, i když není jasné, kdy budou přidány plug-in hybridní verzi na střelnici.

Pohonná jednotka zahrnuje 2,5litrový řadový motor 4 v kombinaci s 8stupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních nebo všech kol. Motor vyvíjí výkon 191 koní a točivý moment 182 lb-ft. Toto zařízení nedávno nahradilo 2,4litrový motor o výkonu 185 koní. V aplikaci s pohonem předních kol by měl vrátit dohromady 26 mpg.

Další výkonnostní úroveň nabídne 2,5litrový čtyřválcový motor s turbodmychadlem a dvouspojkovou 8stupňovou automatickou převodovkou. Motor vyvíjí 277 koní a točivý moment 311 lb-ft. S tímto motorem pod kapotou by měl model společně dosáhnout až 25 mpg.

Kupující se také mohou rozhodnout pro hybridní verzi. Model má 1,6litrový řadový přeplňovaný motor, startovací generátor 13 kW a elektrický motor 44 kW. Kombinovaný výkon je 225 koní a točivý moment 195 lb-ft. Systém má pohon všech kol a dohromady by měl dosahovat až 35 mpg.

Hyundai Santa Fe 2022: vydání, cena

Hyundai Santa Fe 2022 se začne prodávat koncem roku 2021. Cenové rozpětí by mělo začínat na 27 500 eurách.    

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis