Hyundai Tucson 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Hyundai Tucson 2022 prochází kompletním přepracováním. Na základě konceptu Vision T bude Tucson nabízet nový styl, který vypadá odvážněji a moderněji. Je to nová kapitola tohoto malého crossoveru SUV a Hyundai se chystá zavést tolik změn. Koncept byl ukázán s plug-in hybridním hnacím ústrojím. Tucson však nabídne hybridní systém ve svých horních úrovních výbavy.

Kromě toho se pracuje také na slavné variantě N-Line. Stejně jako dříve bude Tucson soutěžit s modely jako VW Tiguan, Toyota RAV4, Mazda CX-5 a Honda CR-V. Cena se mírně zvýší a Tucson v příštích měsících zasáhne dealery.

Hyundai Tucson 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Změna designu Hyundai Tucson 2022

Připravovaný Hyundai Tucson 2022 představí zbrusu nový design, který vypadá moderněji a odvážněji. Celé vozidlo bylo přepracováno a nyní obsahuje zakřivené blatníky, nová kola, kratší převisy a jinou linii střechy. Díky tomu vypadá nový Tucson robustněji a má také více svalů. Některé části mají tvrdé hrany, takže design je ostřejší a připomíná Lamborghini Urus.

Crossover SUV Tucson je jedinečný, přichází s více chromovými materiály a novými vnějšími prvky. Přední nárazník je vybaven větší maskou chladiče a novou sadou světlometů. Nyní bude přední část vypadat blíže modelům jako Palisade a Santa Fe. Zadní část je ještě zajímavější díky souvislým zadním světlům a novému spojleru.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Generální oprava interiéru

Velkých změn se dočká také interiér Hyundai Tucson 2022 . Předně je palubní deska přepracována a vypadá jednoduše. Dodává se s digitálním displejem a tlačítkovým spínačem. Nissan také přidá různé dotykové ovládací prvky a nový systém infotainmentu. Mnoho je převzato z SUV Palisade. Modely jako Sonata a Elantra navíc nabízejí podobný design kabiny. Nový Tucson je elegantně uspořádaný a Nissan bude dodávat více kvalitních materiálů.Interiér je prostorný a o něco lepší než dříve. Díky tomu má Tucson prostornější nákladový prostor a lepší prostor pro nohy na zadních sedadlech. Tento crossover nabízí standardní 8,8palcovou dotykovou obrazovku a volitelně 10,3palcovou jednotku. Nissan plánuje dodat více standardní výbavy a vylepšené hodnocení bezpečnosti.

Hyundai Tucson 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace hybridního hnacího ústrojí

Nový Hyundai Tucson přijde na trh znovu v roce 2022 s 2,5litrovým čtyřválcovým motorem. Tato jednotka je standardně vybavena osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních kol. 1,6litrový turbo čtyřmotor je však kombinován s hybridními a plug-in hybridními systémy. Tucson Hybrid je pro Nissan velkým krokem vpřed.


Tento model bude produkovat 226 koní a standardní pohon všech kol. Plug-in hybrid Tucson nabídne zhruba 45 kilometrů čistě elektrického dojezdu. Kromě toho bude existovat také varianta N-Line, která bude produkovat až 300 koní.

Hyundai Tucson 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání modelu Hyundai Tucson 2022, cena

Stále čekáme, až japonská automobilka zveřejní všechny podrobnosti. Pokud víme, nový Hyundai Tucson bude v roce 2022 stát 25 000 eur. Na druhou stranu sportovní N Line Tucson bude stát kolem 35 000 eur. Prodej začíná v prvním čtvrtletí roku 2021, v dubnu nebo květnu.