Hyundai Venue 2022: specifikace, cena, datum vydání

Hyundai Venue 2022 je nyní crossover entry-level umístěn pod Kona. Vozidlo je stále čerstvé a změny pro nadcházející sezónu budou drobné. Společnost zahájila činnost těsně před vypuknutím COVID-19, takže nové místo nezaznamenalo prodejní výsledky, jak se očekávalo. No, celé odvětví trpí, ale Hyundai svému malému automobilovému crossoveru věří. Pro tuto hodinu to bude docela osvěžení. Malé crossovery jsou ideální pro jízdu v hustém provozu a městských ulicích. Pouhých 160 palců na délku a 70 palců na šířku, parkování v místě se stává hračkou. Na druhou stranu nečekejte výkon, který vás nechá vydechnout.

Hyundai Venue 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hyundai má za sebou silný start do nové sezóny. Kromě místa konání jako nejmenšího člena sestavy je v celém kádru mnoho novinek. Tucson již byl přepracován a očekáváme také Santa Fe s novým vzhledem. Před malým automobilovým crossoverem začala automobilka vyrábět své největší SUV – Palisade. Některé modely dostávají hybridní pohon, zatímco Kona EV je známé vozidlo s nulovými emisemi. Nexo Fuel Cell je novinkou na trhu a Hyundai dokonce debutoval v luxusním segmentu se svou značkou Genesis a modelem GV80.

Hyundai Venue 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nejmenší crossover od Hyundai

Hyundai Venue 2022je dlouhý 160 palců. Základem vozidla je architektura QX. Na některých trzích najdete crossover na jiné platformě s názvem QXi. Karoserie a rozvor jsou tam ještě kratší. Rozvor náprav je 99 palců a vozidlo je široké 70 palců. Díky rozměrům je ideální pro městské plavby. Designéři téměř dokonale využili omezeného vnitřního prostoru a maximalizovali komfort. Společnost vybavila crossover pěknou výbavou, aby přilákala mladší kupce. Cena je dalším důvodem, proč byste měli uvažovat o koupi tohoto modelu. Jedna změna, kterou společnost pro nový model udělala, fanoušky nepotěší – Hyundai odstranil manuální převodovku. Ano, více kupujících si koupilo automatické převodovky, ale páka je stále oblíbená u starých řidičů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pod kapotou

Jediným pohonným ústrojím pro Hyundai Venue 2022 je v současnosti řadový čtyřválec o objemu 1,6 litru. Očekáváme nějaké upgrady pro USA. Vše závisí na tom, zda chce společnost svůj crossover udělat výkonnější nebo efektivnější. Výkonem řízené Venue N je možné, zatímco hybrid je vždy dobrou volbou. Mimo USA je crossover k dispozici s jinými benzinovými konfiguracemi i s naftovým pohonem.

1,6litrový motor má výkon 121 koní a točivý moment 113 lb-ft. Když se poprvé objevil, crossover byl k dispozici s manuální převodovkou. Nyní je výkonným směrovačem pouze převodovka Hyundai CVT. Říká se tomu inteligentní proměnná převodovka. Výkon jde na přední nápravu. Pohon všech kol není pro Hyundai Venue 2022 volitelný. Spotřeba plynu je fantastická a crossover vrací 30/33 mpg. Na ostatních trzích jsou k dispozici modely 1.0 a 1.2, zatímco některé vznětové jednotky mají zdvihový objem 1.4 a 1.5.

Hyundai Venue 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hyundai Venue 2022: funkce a balíčky

Jako každá jiná základní verze produktů Hyundai je i tento malý automobilový crossover nabitý krásnými funkcemi. 8palcová obrazovka je centrem infotainmentu, který má Apple CarPlay a Android Auto. Zabezpečení je vzhledem k jeho velikosti v pořádku, protože společnost přidává balíček SmartSense. Jak jsme si zvykli – základním modelem je SE. SEL je nabídka střední třídy a nabízí výběr jízdních režimů. Klimatizace je automatická a 4-kolové kotouče nahrazují bubnové brzdy na zadní nápravě. Elektrické střešní okno zatraktivňuje paket SEL a systém sledování mrtvého úhlu zvyšuje bezpečnost.

Na vrcholu produktové řady je Hyundai Venue Denim 2022 . Přináší jedinečnou barvu. Pozornost upoutá kontrastní bílá střecha. V kokpitu se o větší komfort a pohodlí stará kožené čalounění a pokročilé multimediální funkce. Uvidíme, zda se do sestavy připojí Venue N. Je již k dispozici pro Kona a Tucson. Tento paket přináší sportovnější vzhled a výkonnější motory. Nečekejte však subkompaktní crossover s ohromujícími výstupy.

Hyundai Venue 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ceny Hyundai Venue 2022

Základní cena je vyšší pro Hyundai Venue 2022 . Důvodem je pád převodovky. Automatická převodovka byla pro SE volitelná, nyní je standardem. Se všemi možnostmi bude džínový model stále nižší než 25 000 eur. Pokud místo konání dostane balíček Hybrid nebo Performance-N, počítejte se zvýšením ceny. Nový YM 2022 nepřijde v příštích několika měsících. Pravděpodobně jej uvidíme u prodejců v posledním čtvrtletí roku 2021. Pokud se vám to nelíbí, mezi oblíbené alternativy patří Jeep Renegade, Chevy Trax, Honda HR-V a Nissan Kicks. Nebo chcete-li o něco větší vozidlo, nabídne jej Hyundai Kona.