Infiniti QX60 2022: specifikace, cena, datum vydání

Středně velké třířadé SUV Infiniti QX60 by mělo být pro modelový rok 2021 zbrusu nové, ale jak se věci mají, verze druhé generace se dostane na trh v sezóně 2022. Infiniti uvedlo QX60 na trh v roce 2014 a nedávno představilo koncept QX60 Monograph Concept, který signalizuje, co si značka pro zbrusu novou verzi myslí. Prototypová verze zachycená během testování také naznačuje, že sériový model bude silně inspirován koncepčním vozem, což je dobře. Uniklé obrázky nám také umožňují nahlédnout do designu kabiny, který slibuje hlubokou modernizaci. Infiniti QX60 2022 by měla těžit z významných vylepšení platformy a nových pohonných možností .

Střední Infiniti QX60 je konkurentem této značky prémiovým modelům, jako jsou Acura MDX, Volvo XC90, Lexus RX a Buick Enclave. Aktuální verze získala vysoké skóre za hladkou a kvalitní jízdu, snadný přístup do třetí řady a dobře vybavené kapotáže, zatímco její slabými stránkami byl zastaralý interiér, těsný prostor pro nohy ve třetí řadě a nedostatek sportovnosti. Nová verze by měla vyniknout štíhlejším vnějším designem a modernizovanou kabinou. Modelu se také říká, že těží z lepší ovladatelnosti a výkonu. Vrátit by se mohla i hybridní verze.

Infiniti QX60 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Infiniti QX60 2022: design

Soudě podle špionážních fotografií, Infiniti QX60 nové generace 2022 by si mělo hodně vypůjčit z nedávno představeného konceptu monografie QX60, přestože produkční verze postrádá některé výjimečné funkce konceptu.

Pokud jde o styl přední části, přepracovaný model QX60 by měl mít velmi podobný design jako maska ​​chladiče a světlomety, jaké lze vidět na koncepčním vozidle. Nová verze mřížky bude mít lichoběžníkový tvar s mřížkovým vzorem upevněným užšími, modernějšími světlomety s přepracovaným podpisovým osvětlením. Přední část modelu bude mít také tvarovaná mlhová světla a štíhlý přední nárazník. Zdá se také, že produkční verze má podobnou sochu kapoty jako koncepční vůz.

Profil modelu je vzpřímenější s vyšší postavou než předchozí verze. Tvar nárazníků také odpovídá konceptu Monograph. Výplň dveří je štíhlejší než u aktuálního modelu a sériová verze nemá žádné splachovací kliky dveří, jako koncept.

Zdá se, že zadní část modelu má podobnou sochu jako koncepční verze, včetně zadních světel s plnou šířkou. Zadní nárazník vypadá ve srovnání s koncepčním modelem o něco slabší.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, vybavení:

Přepracovaný Infiniti QX60 2022 se bude vyznačovat zásadně modernizovaným designem kabiny a více standardním vybavením než model současné generace.

Špionážní fotografie ukazují přepracovanou palubní desku s volně stojící dotykovou obrazovkou namísto aktuálního designu integrovaného do palubní desky. Pod širokou, střední obrazovkou jsou štíhlé větrací otvory a dále dole je další displej s otočnými knoflíky na každé straně.

Nová verze bude také vybavena krásnějšími materiály a atraktivními dekorativními prvky. K dispozici je také údajně více standardní výbavy než aktuální verze, včetně kompletní sady systémů aktivní bezpečnosti.

Infiniti QX60 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Infiniti QX60 2022: Hnací ústrojí

Zcela nový Infiniti QX60 2022 přichází na aktualizované platformě a s revidovaným odpružením, které údajně povede k lepší ovladatelnosti a lepší jízdní dynamice. Snížení hmotnosti a zlepšení účinnosti by také měly přinést výhody.

Pokud jde o možnosti pohonu, zatím není jasné, co má Infiniti na mysli. Jako primární kandidát by model mohl udržet jednotku V-6, ale měl by těžit z různých vylepšení. Současný 3,5litrový agregát V-6 má výkon 295 koní a točivý moment 270 liber. Zdroje také naznačují, že řešením pro nový QX60 by mohl být 2,0litrový čtyřválcový motor s proměnnou kompresí. Tento motor poskytuje v QX50 výkon 268 koní. Verze s vyššími specifikacemi by mohly využívat přeplňovaný 3,0litrový V-6 z QX50. Jako volitelná výbava je také uveden nový 3,8litrový motor V-6 ze snímače Frontier. Nová generace QX60 by měla také vrátit hybridní verzi, ale pravděpodobně někdy po modelovém roce 2022.

Infiniti QX60 2022: vydání, cena

Infiniti QX60 2022 je kritizovaný narazí na trh v polovině roku 2021 a bude zahájena později v tomto roce. Cenové rozpětí by mělo začínat kolem 45 000 eur.