Infiniti QX80 2025: informace, ceny, technická data

Infiniti QX80 2025 je od základu nový. Vyznačuje se čistým designem karoserie s protiklínovými proporcemi, které jsou příkladem designového jazyka značky „Artistry in Motion“. Zachovává si architekturu karoserie na rámu a kabinu pro sedm nebo osm pasažérů, ale nabízí více prostoru pro lidi a náklad ve srovnání s modelem z roku 2024.

V souladu s probíhajícím trendem se QX80 vyznačuje svěží tváří s dvojitě zakřivenou přední maskou chladiče v bambusovém lesním stylu, osvětleným 3D odznakem Infiniti, LED světlomety na obou stranách horní mřížky a kombinovanými světlomety umístěnými pod ním. Fasáda.

Hladce oholený design mezitím zahrnuje zapuštěné kliky dveří a LED světelnou lištu po celé délce v zadní části s kouřovým povrchem a osvětlovacími prvky, které napodobují „odrazy světla na vodní hladině,“ říká Infiniti. Mezi další jedinečné prvky osvětlení patří systém světelné dráhy Infiniti, který promítá geometrické tvary ve tvaru křídla na zem, když se k velkému SUV přibližujete pomocí přívěsku na klíče.

Nový QX80 je k dispozici v sedmi barvách laku, včetně speciálního odstínu Dynamic Metal, který se vyráběl šest let, a také plochých kovových vloček, které vytvářejí pocit „tekutého kovu“. Dynamic Metal je barva, která se mění v závislosti na úhlu pohledu.

Převodovka Infiniti QX80 z roku 2025

2025 QX80 debutuje s výkonným přeplňovaným motorem V6, který produkuje větší výkon a točivý moment než předchozí V8. Je poháněn dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor V6 VR35DDTT o objemu 3,5 litru s výkonem 331 kW a točivým momentem 700 Nm. To je dalších 37 kW a dalších 140 Nm točivého momentu než V8 předchozích modelů QX80.

Nadupaný V6 je vybaven elektronicky variabilním časováním ventilů na sací straně pro okamžitou odezvu na plyn. „Nový vylepšený 3,5litrový motor V6 s dvojitým přeplňováním poskytuje nejvyšší točivý moment v historii naší společnosti,“ řekl Ivan Espinosa, senior viceprezident a hlavní plánovací ředitel společnosti Infiniti. „Řidiči to dává pocit, že má vždy sílu na volno, usnadňuje tažení a přispívá k silnému a příjemnému zážitku z jízdy zcela nového QX80.“

Motor je spojen s novou devítistupňovou automatickou převodovkou s širšími převodovými poměry. Pohon zadních kol je standardem, ale pohon všech čtyř kol Infiniti je volitelný. QX80 Sensory a Autograph mají standardně pohon všech kol.

Tažná kapacita a spotřeba paliva

Díky o 57 procent tužší konstrukci rámu karoserie a výkonnějšímu motoru V6 může Infiniti QX80 pro rok 2025 při správné výbavě stále táhnout až 3629 kilogramů (stejně jako model 2024). To je o něco více než maximální tažná kapacita Cadillacu Escalade 2024 (3 720 kilogramů) nebo Lexusu LX 600 (3 629 kilogramů).

Odhady spotřeby paliva EPA budou zveřejněny pro rok 2025 QX80, ačkoli model pro rok 2024 s pohonem všech čtyř kol získá 18,1 l/100 km ve městě, 12,4 l/100 km na dálnici a 15,7 l/100 km dohromady.

Podvozek a odpružení

Infiniti QX80 2025 je k dispozici s elektronickým vzduchovým odpružením. Systém dokáže snížit světlou výšku o 7,1 centimetru, aby zlepšil aerodynamiku při vysokých rychlostech a usnadnil nastupování a vystupování při parkování. Nastavení Off-road zvyšuje světlou výšku o 6,1 centimetru na méně ujetých silnicích.

Na přání dodávané dynamické odpružení Dynamic Digital Suspension navíc doplňuje vzduchové tlumiče průběžným měřením pohybu vozidla za jízdy. Systém spolupracuje s nastavením jízdního režimu vozidla (Standard, Eco, Sport, Snow, Tow a Personal), aby se snížilo naklánění karoserie a zajistila se hladká a plynulá jízda.

Novinkou pro Infiniti QX80 2025 je o 300 procent tužší elektrický posilovač řízení a zvýšená zvuková izolace v kritických oblastech kabiny, díky čemuž je při jízdě ve městě o čtyři decibely tišší než 2024 QX80.

Praktický a přitom luxusní interiér

Infiniti QX80 2025 nabízí kabinu pro sedm nebo osm cestujících vybavenou materiály měkkými na dotek a prémiovým dřevem, kovem a semišem. Palubní desku lemuje 36centimetrový digitální displej řidiče a 36centimetrová dotyková obrazovka infotainmentu se zabudovanou integrací Google pro bezproblémový přístup k Google Maps, Google Assistant a Google Play.

Infiniti navíc laskavě poskytlo samostatný 23centimetrový dotykový displej pod displejem infotainmentu. Poprvé je QX80 k dispozici s head-up displejem a 64barevným ambientním osvětlením a standardně je zahrnuto osm portů USB-C.

Nový QX80 má o 30 procent více nákladového prostoru za třetí řadou a téměř o 20 procent více nákladového prostoru za druhou řadou než srovnatelný model z roku 2024. Prostornější karoserie umožňuje plošší podlahu kufru a více prostoru pro nohy, kolena a druhé a třetí nohy Řádek.

2025 QX80 Pure a Luxe jsou vybaveny 600wattovým audio systémem Klipsch se 14 reproduktory a 12kanálovým zesilovačem. Modely Sensory a Autograph jsou vybaveny audio systémem Klipsch Reference Premiere s 24 reproduktory a výkonem 1 200 wattů.

Výbavy Infiniti QX80 2025

Infiniti QX80 2025 je k dispozici v úrovních výbavy Pure, Luxe, Sensory a Autograph. Níže naleznete stručný popis každého produktu a příslušné doporučené maloobchodní ceny.

QX80 Pure

QX80 Pure začíná na 2 111 125 Kč (pohon zadních kol) nebo 2 188 625 Kč (4WD). Standardní výbava zahrnuje 50,8cm kola, stereo Klipsch se 14 reproduktory, 3D kruhový monitor a osm portů USB.

QX80 Luxe

Luxusní ceny začínají na 2 288 625 Kč (pohon zadních kol) nebo 2 366 125 Kč (4WD). Disponuje 55,9cm koly, vzduchovým odpružením a dynamickým digitálním odpružením Infiniti, head-up displejem, klimatizací první a druhé řady sedadel a dálkově ovládanými zadními sedadly.

QX80 Sensory

Sensory je standardně vybaveno pohonem všech kol a stojí od 2 566 125 Kč. Seznam výbavy zahrnuje biometrické chlazení, semianilinovou kůži, masážní přední sedadla, Infiniti Light Path, 64barevné ambientní osvětlení, stereo Kilpsch Reference s 24 reproduktory s vlastním zvukem a dřevěným obložením s otevřenými póry.

QX80 Autograph

Nejvyšší model Autograph je standardně vybaven pohonem všech kol a stojí od 2 814 750 Kč. Vyznačuje se 55,9cm kovanými koly s laminátovým designem, dvoubarevnou střechou, tmavým chromovaným obložením, masážními sedadly druhé řady, vyhřívanými sedadly třetí řady, semianilinovou kůží a lednicí na přední konzole, abychom jmenovali alespoň některé.

2025 Infiniti QX80 Řidičské pomůcky

Infiniti QX80 pro rok 2025 je vybaveno pokročilými jízdními asistenty, jako je varování před srážkou vpřed, automatické nouzové brzdění s detekcí chodců, varování před mrtvým úhlem, varování před křížením vzadu, varování před opuštěním jízdního pruhu a varování před mrtvým úhlem přívěsu.

Novinkou je také inteligentní parkovací asistent s navigačními a paměťovými funkcemi, který Infiniti nazývá „My Parking Spots“.

Standardně se dodává s ProPilot Assist 1.1, systémem, který pomáhá řidiči zůstat v jízdním pruhu pomocí posilovače řízení a inteligentního tempomatu. ProPliot Assist 2.1 je nyní standardem pro Autograph (volitelně pro Luxe a Sensory) a umožňuje jízdu bez použití rukou na určitých dálnicích.

Kromě toho je QX80 vybaven řadou kamerových technologií. Je vybaven předním širokým pohledem, který promítá 170stupňový pohled na přední část vozidla na dvě 36,3cm obrazovky a pomáhá řidiči procházet úzkými zatáčkami nebo parkovacími garážemi. Má také neviditelný pohled na kapotu, který umožňuje řidiči „vidět skrz kapotu“, aby viděl překážky a obrubníky.

Konečné specifikace 2025 Infiniti QX80

  • Třetí generace Infiniti QX80 byla představena na autosalonu v New Yorku v roce 2024 a je inspirována konceptem QX Monograph představeným v roce 2023.
  • „Zcela nový QX80 je prvním sériovým modelem, který obsahuje náš pokročilý designový jazyk Artistry in Motion,“ řekl Alfonso Albaisa, senior viceprezident Infiniti Global Design.
  • Mezi klíčové vlastnosti patří tišší kabina s větším nákladovým prostorem, prémiové audiosystémy Klipsch, standardní hands-free elektricky ovládané zadní dveře a My Parking Spots s naváděním trasy a pamětí.

Galerie Infiniti QX80 2025

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.