Jaguar I-Pace 2022: specifikace, cena, datum vydání

Chystaný Jaguar I-Pace 2022 se dočká výrazných vylepšení. Toto oblíbené crossover SUV prochází faceliftem. Plně elektrická verze se navíc dostane i k prodejcům. Tento model byl uveden na trh v roce 2018 a od té doby se nezměnil. Jaguar nyní plánuje dodávat další upgrady. 2021MY již prochází několika zásadními změnami a 2022MY na tom bude stavět.

Některé podrobnosti jsou již k dispozici. To zahrnuje rychlejší AC nabíjení, další asistenční asistenční systémy a nový informační a zábavní systém. Jag představí i levnější verzi SUV I-Pace. Tento levnější model má stejný rozsah, ale produkuje méně energie. Prodej bude zahájen později v roce 2021 a tady je to, co zatím víme.

Jaguar I-Pace 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Facelift I-Pace 2022

Jaguar I-Pace 2022 je stále redesign. Prognóza změn pro MY 2021 bude aplikována na MY 2022. Jak víte, Jaguar nevydal I-Pace v roce 2021 kvůli pandemii. Nyní 2022 I-Pace zní ještě více vzrušující. Stále čekáme na další oficiální informace. V současné době víme, že model I-Pace dorazí bez horizontálních žaluzií na horní mřížce.

Místo toho Jag přidává na nárazník dvě pěkně vypadající čepele a další tenké akcentové proužky. Přední světlomety byly upraveny a pracuje se také na nových kolech. Nové denní svícení je tenčí a zadní část dostává zcela nový nárazník. Kromě nových kol zavede boční profil silnější linie a nabídne se také nový vnější lak.

Jaguar I-Pace 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Aktualizovaný systém infotainmentu

V tuto chvíli nemáme žádné detaily interiéru, takže zatím není nic oficiálního. Jaguar I-Pace samozřejmě v roce 2022 určitě představí mnoho novinek v interiéru. Ať tak či onak, výrobce se s největší pravděpodobností rozhodne pro stejný typ upgradů, které přicházejí s modely XF a F-Pace. Cílem je dodat ještě více vysoce kvalitních materiálů a obecně více kvality.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jaguar a Land Rover již nabízejí nejnovější informační a zábavní systém Pivi Pro a I-Pace určitě nabídne nejnovější verzi. Jaguar řekl, že je to zatím nejlepší systém, funkčnější a snadněji použitelný. Můžeme také očekávat přepracování palubní desky a větší displeje, ale to ještě není potvrzeno. Varianta I-Pace konečně nabízí také nové bezpečnostní pomůcky.

Jaguar I-Pace 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Driving range, shop

To je právě teď největší hádanka. Víme, že Jaguar I-Pace se dostane na trh v roce 2022 s plně elektrickým pohonem. Na druhou stranu nevíme, co tvoří zbytek pohonného ústrojí. Navíc tato plně elektrická varianta údajně ujede přes 234 mil na jedno nabití. Ve srovnání s Volkswagenem ID4 nabízí Jag zhruba o 26 mil méně.

U takto drahého modelu bychom očekávali lepší dojezd. Jaguar řekl, že AC nabíjení bude rychlejší, což je dobrá věc. Výrobce také nabídne levnější verzi modelu I-Pace. Nabízí stejný rozsah, ale také menší výkon. V nejdražším I-Pace je kromě nastavení dvou motorů použita baterie o výkonu 90 kWh s výkonem 394 koní a točivým momentem více než 500 liber.

Jaguar I-Pace 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání Jaguaru I-Pace 2022, cena

Zcela nový Jaguar I-Pace 2022 bude nyní stát přes 70 000 eur. Toto není oficiální a dokonce ani datum zahájení ještě nebylo stanoveno. Jaguar však určitě uvede na trh své nové plně elektrické crossover SUV do konce roku 2021.