Jaguar XE 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

S vyváženým poměrem výkonu, výkonu a stylu se  nový Jaguar XE 2021  snaží destabilizovat zavedené hráče mezi malými luxusními sportovními sedany.

Mezi nové funkce   modelu XE 2021 patří uživatelsky přívětivé rozhraní řidiče, odpouštějící pohon, hospodárné dieselové a opojné motory V6, vyhrazená platforma a lehká karoserie. Datum vydání je stanoveno pro tuto jaro.

Jaguar se přesvědčivě vrátil do luxusního spektra pod novým vlastnictvím. Mnohokrát ukázal, jak může vylepšit své tradiční kouzlo, aniž by ohrozil moderní luxus a přitažlivost. Toho bylo dosaženo zavedením F-Type, který kombinuje atraktivní klasické lahůdky s moderním luxusem a výkonem.

Vracíme se na XE, s novým vybavením a technologickým pokrokem, který model slibuje nabídnout, je katapultován na nejvyšší pozici sportovního luxusního sedanu. Tento segment nabízí výkonné a luxusní modely, jako jsou BMW 3 Series 2021 a Audi A4 2021.

Po uvedení na trh vstoupí XE do bezohledného a dobře zavedeného segmentu, který nabízí modely nejvyšší kvality. Například Mercedes-Benz C-Class 2021 a BMW 3 Series 2021 stanovují v této třídě celkový standard výkonu, dynamiky a luxusu. Audi S4 a A4 nabízejí stejně konkurenční balíček služeb.

Kapotáže k dispozici – Jaguar XE

Čerstvý  Jaguar XE pro rok 2021  je uveden na trh ve dvou modelech: 20d a 35t kapotáže.

Vnější změny a fotografie interiéru – Jaguar XE 2021

2021 „Baby Jag“ je luxusní pětimístný sportovní sedan poháněný buď novým čtyřválcovým dieselovým motorem, nebo vysoce výkonným motorem V6. Jaguar také říká, že XE poběží na zcela novém podvozku.

V interiéru by kupující měli očekávat minimalistický, čistý rys, který se v současné době nachází v kabinách Mercedes-Benz a Audi. Kabina bude vybavena velkým množstvím semiše a kůže pro zakrytí panelů, dotykových panelů a sedadel z hliníku, dřevěné dýhy a lesklých černých přízvuků.

Centrální zásobník umístěný na 8 “ dotykové obrazovce představuje nesmysl pro navigaci, zábavu, všudypřítomnou řadicí páku a řadu konvenčních tlačítek Jags pro ovládání klimatizace.

Multimediální systém Jaguar InControl také nabízí rychlejší dobu odezvy a bohatší grafiku. Oba jsou vítaným vylepšením zdokonalení Jaguaru a starým nevysvětlitelným pocitem a šarmem.

Mezi další technologické funkce a zařízení patří připojení Wi-Fi, Bluetooth telefon a audio připojení, navigační systém, prémiový zvukový systém poledníku, integrace aplikací smartphonu, displej Head-up, regulace rychlosti, adaptivní xenon – světlomety a automaticky stmívatelná vnější zrcátka, klimatizace ( 3-zónový) a jedinečné vnitřní prvky.

✓ Můžete také zkontrolovat:

XE také nabízí řadu nejnovějších bezpečnostních prvků a asistentů řidiče. Bohužel se Jaguar rozhodl držet nás ve tmě a nikdo opravdu neví, jaké bezpečnostní prvky jsou na X21 XE nainstalovány. Naše zdroje, které jsou obeznámeny s provozem Jaguar, však ukázaly, že kromě dalších očekávaných bezpečnostních prvků bychom měli alespoň očekávat autonomní nouzové brzdění, výstrahu vpřed, kolizi, výstrahy zadního provozu, poloautomatické parkovací senzory, adaptivní tempomat a pruh, výstražný systém při sjezdu, Varování před vybočením z jízdního pruhu a monitor slepých úhlů.

Specifikace motoru – Jaguar XE 2021

Jak již bylo zmíněno, „Baby Jag“ je dodáván se dvěma kapotážemi, každý s jiným motorem. Jaguar XE 2021  35t je vybaven přeplňovaným motorem s objemem 3,0 litru V6 s točivým momentem 340 koní a 332 lb.

Má stejnou kombinaci jako typ F: osmistupňová automatická převodovka s pádlovými spínači.

Jaguar řekl, že 35t šlo z 0 na 60 mph za pouhých 4,9 sekundy a dosáhlo maximální rychlosti 155 mph.

Dalším  krokem je kapotáž  Jaguar XE 2021 20d, která používá 2,0litrový čtyřválcový motor o výkonu 180 koní s turbodmychadlem s točivým momentem 318 lb. Osmistupňová převodovka je také standardním převodovým systémem.

RWD je standardní jízdní režim pro oba kapotáže, i když kupující mají možnost AWD.

Je příliš brzy na spekulace o hodnocení EPA u obou modelů, ale odborníci tvrdí, že bychom měli očekávat působivé hodnocení kolem 37 mpg / kombinovaně.

Datum vydání produktu Jaguar XE cena 2021

Letos na jaře bychom měli očekávat  nový Jaguar XE 2021,  alespoň pro americké prodejce. Očekávejte, že motorová nafta XE bude v prodeji za MSRP ve výši 36 400 EUR a sedan XE za 34 900 EUR.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis