Jaguar XF 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Druhá generace prémiového služebního sedanu Jaguar XF s interním označením X260 se veřejnosti poprvé představila na konci března 2115 v online prezentaci, světová premiéra proběhla v dubnu na autosalonu v New Yorku.

Jaguar XF (2022) je nový ve všech směrech – svého předchůdce překonal designem, komfortem, dynamikou, ovladatelností a výbavou moderní elektronikou.

Jaguar XF 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

vnější

Stačí jeden pohled, abyste si uvědomili, že design nového Jaguaru XF 2022 je jednoduše evolucí řešení použitých u jeho předchůdce. To nijak neubírá na přednostech vozu, který nejen dobře vypadá a je moderní, ale má i skutečně reprezentativní vzhled.

Vpředu je Brit agresí sama: agresivní vzhled světlometů redukovaný na mohutný příďový most, elegantní mřížku chladiče a tvarovaný nárazník s velkými otvory pro přívod vzduchu.

Jaguar XF 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Majestátní a napjatá silueta čtyřdveřového vozu dobře ladí s Angličanovými charakteristickými plynulými liniemi a ladným stylingem a je nejpozoruhodnější pro svažující se obrysy střechy, velkolepý sklon zadních dveří a světla zasahující do blatníků.

Záď nového Jaguaru HF 2022 je nepřehlédnutelná díky sofistikovanému systému osvětlení propojenému chromovanou příčkou a mohutnému nárazníku s dvojitým výfukem.

interiér vozu

Uvnitř nového Jaguaru XF 2nd Generation panuje luxusní a komfortní atmosféra, kterou podtrhuje použití drahých materiálů (měkké plasty, kůže, hliník a dřevo) a kvalitní zpracování. Interiér sedanu je také velmi pohodlný a působí noblesně, atraktivně a moderně.

Těžištěm přístrojové desky XF je 8,0palcová obrazovka infotainmentu (nejvyšší verze mají desetipalcovou obrazovku), pod níž jsou chytře umístěny ovládací prvky audia a klimatizace.

Jaguar XF 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Multifunkční multifunkční volant harmonicky zapadne do interiéru, i když je přetížený všemožnými tlačítky. Za ní je moderní přístrojová deska se dvěma analogovými ciferníky a obrazovkou palubního počítače uprostřed (v drahých variantách je toolbox zcela virtuální).

Přední sedadla modelu Jaguar XF 2022 jsou potěšením v každém ohledu – mají dobrý profil se znatelnými bočními výztuhami, široký rozsah nastavení a optimální tuhost polstrování sedadel.

Zadní sedadla nabízejí dostatek místa především pro nohy a šířku, prostřednímu cestujícímu však bude vadit vysoký podlahový tunel.

Charakteristika

Rozměrově je Jaguar HF plnohodnotným zástupcem business třídy (označované také jako segment E): jeho délka je 4 954 mm, výška 1 457 mm a šířka 1 880 mm. Rozvor modelu je 2960 mm a světlá výška je 116 mm. V závislosti na verzi váží čtyřdveřový vůz od 1 545 kg do 1 751 kg bez nákladu.

Do kufru se vejde až 505 litrů zavazadel, s baterií v kufru. Kompaktní rezervní kolo a minimální sada nářadí jsou umístěny v prohlubni pod dvojitou podlahou.

Jaguar XF 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

V Rusku je nová generace Jaguaru XF k dispozici se třemi pohonnými jednotkami spojenými s německou 8-pásmovou automatickou převodovkou ZF.

Sedan je nabízen se dvěma přeplňovanými zážehovými motory s přímým vstřikováním: první variantou je 2,0litrový čtyřválec s výkonem 240 koní a točivým momentem 340 Nm, druhou je 3,0litrový šestiválec ve tvaru V o výkonu 340 koní a 450 Nm. Alternativně je k dispozici 2,0litrový čtyřválcový vznětový motor s přímým vstřikováním, který poskytuje výkon 180 koní a vyvine nízký točivý moment 430 Nm.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Menší benzinové srdce posílá veškerý výkon na kola na zadní nápravě, další dvě spolupracují s pohonem všech kol, u kterého řetězový pohon posílá až 50 % výkonu na přední kola.

Srdcem Jaguaru XF 2022 je platforma podélného pohonu IQ[AI] a karoserie sedanu je ze 75 % vyrobena z hliníku (vysokopevnostní ocel se nachází pouze v oblastech, které jsou nejvíce citlivé na bezpečnost).

Vozidlo má nezávislé dvojité lichoběžníkové zavěšení přední nápravy a vícepákový systém na zadní nápravě. Volitelně je k dispozici adaptivní odpružení s elektronicky řízenými tlumiči.

Zpomalení sedanu zajišťují ventilované brzdové kotouče na všech kolech a je řízeno hřebenovým řízením s adaptivním elektrickým posilovačem a proměnnou roztečí zubů na hřebeni.

Cena

Jak vysoké jsou náklady? Podle oficiálních stránek prodejce má nový Jaguar HF 2022 cenu 68 089 eur.