Jeep Compass 2022: specifikace, cena, datum vydání

Compass se pomalu stává jedním z nejpopulárnějších modelů džípu. Připravovaný Jeep Compass 2022 bude ještě úspěšnější, protože nabízí hybridní pohonné ústrojí. To není jediná změna. Špionážní záběry jsou k dispozici a můžeme vidět další kosmetická vylepšení. Interiér dostane ještě více změn, nový design kabiny a více high-tech vybavení.

Benzínový kompas nenabízí žádné vylepšení výkonu, ale hybrid kompasu bude nepochybně vrcholem roku 2021. Jeep plánuje spustit nový kompas ve druhé polovině roku 2021, jehož cena se mírně zvýší.

Jeep Compass 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Špionážní fotografie Compass 2022

Zcela nový Jeep Compass 2022 byl znovu sledován. Tentokrát můžeme vidět nejnovější změny, které výrobce poskytuje. Zpočátku jsou v nabídce nové LED světlomety a zadní světla. To není žádné překvapení a Jeep Cherokee a Jeep Renegade již podobné jednotky nabízejí. Styl zůstává zachován a můžeme předpokládat, že se karoserie vylepší.

Kromě toho se zachová tvar a rozměry kompasu. Přední obložení obsahuje rozpoznatelnou mřížku se sedmi otvory a stejnými lichoběžníkovými blatníky. Zadní část byla nedávno přepracována, takže neočekáváme žádné další změny v zadní části. Koneckonců, všechny úrovně výbavy Compass dostávají stejný typ aktualizací.

Jeep Compass 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Práce v interiéru

Interiér modelu Jeep Compass 2022 je vylepšen mnohem drastickěji než exteriér. Tento crossover by měl získat technologickou podporu a nejpravděpodobnější redesign kabiny. Informační a zábavní systém Uconnect nové generace FCA je potvrzen. Standardně je navíc k dispozici 8,4palcová dotyková obrazovka. Díky nedávné spolupráci Jeepu se společností Panasonic předpovídají různé zprávy nové displeje.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Společnost Compass navíc poskytne nové nástroje pro asistenci řidiče. Díky tomu dorazí crossover s ještě lepším hodnocením bezpečnosti. Interiér zůstává prostorný a praktický. Očekáváme však, že Jeep dodá nové čalounění a kvalitnější materiály.

Jeep Compass 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Hybridní specifikace

 Připravovaný Jeep Compass 2022 bude mít nový motor o objemu 1,3 litru. Stejný motor má pod kapotou nový Renegade. To znamená, že 2,4 litrový benzín je pryč. Nový motor je vybaven turbodmychadlem a systémem stop / start. Bude produkovat kolem 180 koní a točivý moment 210 lb-ft. Ve srovnání s předchozím motorem, který nahrazuje, poskytuje 1,3litr stejný počet koní. Přidává však také točivý moment 35 lb-ft.

Vrcholem roku 2022 je hybridní hnací ústrojí. Podle nejnovějších informací dorazí hybridní varianta do Evropy i Ameriky. Jde o plug-in hybridní verzi, která používá standardní konfiguraci 4 × 4. Hybridní systém je kombinován s motorem o objemu 1,3 litru a má výkon až 240 koní. 2022 Compass PHEV nabízí také plně elektrický dojezd 32 mil.

Jeep Compass 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum a cena vydání Jeep Compass 2022

Cena nového Jeepu Compass 2022 je 32 000 eur, což je malý cenový skok. Očekávaný Compass PHEV je kolem 37 000 eur. Compass bude i nadále soupeřit s dalšími zavedenými modely, jako jsou Honda CR-V a Ford Escape. Jeep vydá svůj nový model ve druhé polovině roku 2021.