Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nejdražším a nejluxusnějším modelem řady Jeep je velký, krabicovitý Grand Wagoneer. Pro nový modelový rok má třířadé plnohodnotné SUV menší, silnější motor a variantu s dlouhým rozvorem. The džíp Grand Wagoneer 2023 soutěží proti Cadillac Escalade a Lincoln Navigátor zapnutý.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Co je nového Jeep Grand Wagoneer 2023

  • Motor I-6 nahrazuje předchozí motor V-8
  • Představujeme Grand Wagoneer L s dlouhým rozvorem
  • Prodám nový Black Obsidian Pack Series III

co si myslíme

Grand Wagoneer je Jeep, který dokáže nejlépe překonat velká prémiová SUV Cadillac a vyzvěte Lincolna. Námi testovaný Jeep Grand Wagoneer 4X4 Series III nás uchvátil prostornou kabinou, pohodlnými sedadly a působivým výhledem ven. Má obrovský nákladový prostor a ještě více klimatických zón, obrazovek, reproduktorů a USB portů než má Rolls Royce Černý odznak Cullinan.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

2023 je víc než to. Ovládání na silnici je uvolněné a pohodlné, ale také bezpečné. Přímá stabilita je stále na špici, a to především díky výkonnému šestiválci Hurricane. S výkonem 510 k zlepšuje nový motor výkon a spotřebu paliva ve srovnání s loňským V8. V pravý čas by Jeep mohl představit další pohonné jednotky, včetně hybridního systému.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Grand Wagoneer je možná jeho nejbližší příbuzný. Standardní Wagoneer vypadá do značné míry stejně a nabízí mnoho stejných funkcí a v podstatě stejné funkce. Přestože má Grand Wagoneer výkonnější motor a výbavu vyšší třídy, standardní Wagoneer stále jezdí s jistotou a má dobře vybavenou kabinu, to vše za tisíce dolarů méně.

Bez ohledu na to, co je pod kapotou nebo zda je to běžný nebo dlouhý rozvor, Grand Wagoneer je skutečně působivé velké luxusní SUV.

✓ Můžete také zkontrolovat:

výkon a spotřeba paliva

Pro modelový rok 2023 Grand Wagoneer je standardně dodáván s 3,0litrovým řadovým šestiválcem s výkonem 510 koní a točivým momentem 500 lb-ft. S tímto takzvaným motorem Hurricane dosahuje Grand Wagoneer L hodnocení EPA 14/19 mpg, což je úspora paliva než Grand Wagoneer se standardním rozvorem z roku 2022, který je hodnocen na 13/18 mpg.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Nový motor je kombinován s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. V našich testech Grand Wagoneer L vybavený Hurricanem zrychlil na 100 km/h za pouhých 5,0 sekund – působivý výsledek vzhledem k tomu, že jde „jen“ o šestiválcový motor a vozidlo je tak velké. Oproti předchůdci s motorem V8 to znamená zlepšení o 0,7 sekundy.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Zákazníci, kteří preferují motor V8, jej stále mohou získat v určitých konfiguracích Grand Wagonu. Modely s paketem Obsidian mohou být specifikovány se starším 6,4litrovým motorem V8 o výkonu 471 k, 455 lb-ft. Tento motor je méně výkonný a úsporný a ve srovnání s motorem I-6 se zdá být špatnou volbou. Jedinou výhodou je o 50 lb vyšší maximální tažná kapacita (9 850 lb) a možná lepší zvuk.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Tažné zařízení Grand Wagoneer

S motorem I-6 je Grand Wagoneer dimenzován na tažení maximálně 9 800 liber, zatímco modely s motorem V-8 mohou táhnout maximálně 9 850 liber. V obou případech poráží tažné zařízení Cadillac Escalade a 8 700 liber Lincoln Navigator.

Největší hybridní SUV Jeepu?

Jeep říká, že do roku 2025 nabídne každý model, včetně Grand Wagoneer, s bateriovým elektrickým pohonem. Jak to bude vypadat, je méně jasné. Hybridní Grand Wagoneer by mohl používat pohonnou jednotku, jako je ta v základním Ram 1500, vybavenou atmosférickým 3,6litrovým V6 a startér-generátorem, produkujícím kombinovaný výkon 305 koní. Další možností je 2,0litrový přeplňovaný řadový čtyřválec s elektromotorem používaný ve Wrangler 4xe a Grand Cherokee 4xe, který produkuje dohromady 375 koní. Žádné z těchto vozidel však neváží tolik jako mohutný Grand Wagoneer. Domníváme se, že rozhýbání plnohodnotného Jeepu o více než tři tuny bude vyžadovat trochu více energie.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Co je Grand Wagoneer L?

Písmeno „L“ označuje variantu Grand Wagoneer s dlouhým rozvorem. Novinka pro rok 2023, Jeep Grand Wagoneer L je celkově o 12,0 palce delší než jeho protějšek se standardním rozvorem, rozvor je delší o 7,0 palce. Přestože nabízí stejný prostor pro nohy jako standardní model, nákladový prostor je výrazně větší. Jeep tvrdí, že se sklopenými sedadly druhé a třetí řady se do kabiny snadno vejde překližka o rozměrech 4 x 8 metrů.

Jeep Grand Wagoneer 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

nákladový prostor a interiér

Se slovem „Grand“ v názvu byste si mohli myslet, že Grand Wagoneer je větší než Wagoneer, ale není tomu tak. Přestože obě velká SUV Jeep sdílejí stejné vnější rozměry a specifikace interiéru, Wagoneer nabízí větší zavazadlový prostor.

Když se rozhodujete mezi Grand Wagoneerem a Grand Wagoneerem L, měli byste vědět, že Grand Wagoneer L nabízí více nákladového prostoru než standardní Grand Wagoneer. Grand Wagoneer pojme sedm nebo osm cestujících v závislosti na konfiguraci.

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada) Nákladový prostor (za třetí/druhou/první řadou)
Jeep Grand Wagoneer 40,9/42,7/36,6 palce 27,4/70,9/94,2 kubických stop
Jeep Grand Wagoneer L 40,9/42,7/36,6 palce 44,2/88,8/112,9 kubických stop
Chevy Tahoe 44,5/42,0/34,9 palce 22/5/72,6/122,9 kubických stop

technika

Mezi první a druhou řadou sedadel může být Grand Wagoneer vybaven digitálními plochami o velikosti až 75 palců. Standardní výbava zahrnuje 12,3palcový displej, 12,0palcový dotykový displej infotainmentu a 10,3palcový panel ovládání komfortu a klimatizace. K dispozici je také 10,3palcový displej pro spolujezdce, 10,3palcový komfortní ovládací panel pro druhou řadu sedadel a dva 10,1palcové displeje pro zadní sedadla. Apple CarPlay, Android Auto a vestavěná navigace jsou standardem, k dispozici je konektivita Amazon Fire TV. Osm USB portů je standardem, se zábavním balíčkem druhé řady se zvyšuje na 11. Standardní audiosystém McIntosh s 19 reproduktory zní skvěle, ale volitelný systém s 23 reproduktory je něco jiného.

bezpečnostní prvky

Standardní asistenční a aktivní bezpečnostní prvky u modelu 2023 Grand Wagon zahrnují mimo jiné automatické nouzové brzdění, Cross Traffic Alert, sledování mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu a adaptivní tempomat. V interiéru je rozmístěno několik předních, bočních a kolenních airbagů.

The Jeep Wagoneer 2023 je standardně dodáván s dlouhým seznamem aktivních asistenčních funkcí řidiče, včetně automatického nouzového brzdění s detekcí chodců a cyklistů, adaptivního tempomatu s funkcí stop-and-go, asistenta udržování v jízdním pruhu, asistenta sledování mrtvého úhlu, zadního senzoru příčného provozu a zadního parkování. senzory s funkcí automatického zastavení. Mezi dostupné bezpečnostní prvky patří adaptivní tempomat s poloautonomní funkcí, noční vidění s detekcí chodců a zvířat, asistent křižovatky, detekce ospalosti, rozpoznávání dopravních značek, 360stupňový pohled kamery a funkce automatického parkování.

Jak Grand Wagoneer 2023 vytváří luxus

Grand Wagoneer je relativně nováčkem v segmentu luxusních SUV, ale svým dlouholetým konkurentům čelí řadou luxusních prvků. Patří mezi ně poloautonomní parkování, panoramatické střešní okno s trojskly, 22palcová kola a elektricky sklopná boční zrcátka. Mezi vybavení interiéru patří prošívaná kožená sedadla Palermo, vyhřívaná a ventilovaná sedadla v první a druhé řadě a kapitánská sedadla ve druhé řadě. Grand Wagoneer 2023 může být vybaven 12,3palcovým displejem na sdruženém přístroji, 12,0palcovou obrazovkou infotainmentu, digitálním zpětným zrcátkem, prémiovým zvukovým systémem s 23 reproduktory a 360stupňovým kamerovým systémem.