Kia Carnival Minivan 2022: specifikace, cena, datum vydání

Některé vzrušující novinky: Kia odhalila nový minivan, který má nahradit slavný model Sedona. Podle posledních zpráv se chystaný minivan Kia Carnival bude jmenovat 2022 . Na rozdíl od modelu Sedona vypadá Carnival atraktivněji se svým hranatým stylem připomínajícím SUV. Velká kola, proporce připomínající crossover a krásná světla pro denní svícení, která zasahují do atraktivní masky chladiče, dodávají tomuto minivanu luxusní atmosféru SUV.

Obecně jsou první dojmy pozitivní a nový Carnival připomíná slavný Range Rover. Kromě exteriéru má interiér také některé pokročilé věci, jako volitelné nastavení duálního displeje s digitálními displeji a středový dotykový displej vybavený navigací. Kromě toho budou všechny Carnivaly používat silný 3,5litrový motor V-6, který poskytuje 290 koní s pohonem předních kol a osmistupňovým automatem.

Exteriér Kia Carnival 2022

Carnival 2022 je působivě náhrada upscale pro odchozí modelu Kia Sedona. Tento minivan má mnohem atraktivnější design a byl navržen ve stejném kalifornském studiu jako SUV Telluride a Sorento. Na první pohled si všimnete agresivnějšího předního nárazníku, který připomíná nové Sorento.

Vzadu ale nadcházející karneval vypadá spíše jako minivan. Zvláště pozoruhodné je, že tento minivan je jedním z prvních vozů, které mají přepracované logo Kia na kapotě. Vyznačuje se také atraktivními, elegantními světly pro denní svícení a stylovými 17palcovými litými koly. Kia také odhaluje, že jsou k dispozici také 19palcové slitiny, ale pouze ve vyšších stupních výbavy. Kromě toho výrobce nabízí některé z prémiových barev laku, včetně Aurora Black Pearl, Ceramic Silver, Astra Blue a Snow White Pearl.

Prémiová kabina

Nadcházející karneval Kia 2022 vypadá uvnitř úžasně. Obecně má modernější styl než odcházející Sedona. První, čeho si všimnete, když vejdete dovnitř, je velká středová konzola a dvouobrazovkový infotainment ve stylu Mercedesu s digitálním ukazatelem měřiče. Luxusnější výbava SX Prestige však nabízí kožené čalounění a sklopná sedadla ve druhé řadě, zatímco panoramatické střešní okno je na přání. Karneval podle Kia pojme až osm cestujících.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technologie interiéru Carnivalu je mnohem lepší než u modelu Sedona. Kromě toho má nová Kia Carnival standardně 8,0palcovou obrazovku infotainmentu a dva 12,3palcové displeje. Standardně výrobce nabízí také Apple CarPlay a Android Auto jako devět USB portů. K dispozici je také zadní zábavní systém počínaje výbavou SX, zatímco mohutný stereo systém Bose s 12 reproduktory je součástí prvotřídní výbavy SX Prestige.

Specifikace hnacího ústrojí Kia Carnival 2022

Pod kapotou bude v nadcházejícím Kia Carnival 2022 použit 3,5litrový V6, který produkuje neuvěřitelných 290 koní. I tento minivan standardně používá osmistupňovou automatickou převodovku pro pohon předních kol. Pohon všech kol v nabídce není, což je velké mínus. Obecně platí, že konkurence jako Pacifica má volitelnou plug-in hybridní pohonnou jednotku, zatímco Sienna přichází pouze jako hybrid.

Neočekáváme však, že by Kia na novém Carnivalu nabídla některé z těchto nastavení, alespoň ne hned. Kia říká, že tento minivan je schopen utáhnout až 3500 liber díky motoru, což je pro minivan, jako je tento, vynikající. Na druhou stranu tento kultivovaný motor dokázal živě zrychlit z 0 na 60 mph za 7 sekund. Hodnocení spotřeby paliva je o něco lepší než u Sedona, s čísly 19 mpg město, 26 mpg dálnice a 22 mpg dohromady.

Datum vydání, cena

Datum vydání nové Kia Carnival 2022 je stanoveno na léto. Jak jsem řekl, chystaný model je náhradou za oblíbený minivan Sedona. Vyznačuje se atraktivnějším stylem, kabinou a standardními prvky. Kia nedávno oznámila počáteční cenu tohoto modelu ve výši 33 000 EUR, stejně jako její konkurenti.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis