Kia K4 2025: fotografie, ceny, technická data

K4 2025 nahradí levný Forte v řadě malých vozů Kia, i když mírně vzrostl, aby zvýšil své ambice postavit se lídrům na trhu, jako jsou Toyota Corolla, Honda Civic a její rival Hyundai Elantra.

Je o 6,86 centimetru delší a přibližně o 5,08 centimetru širší než předchozí sedan Forte, díky čemuž je světlá výška (611,4 kubických centimetrů) a nákladový prostor (624,6 kubických centimetrů) nejlepší ve své třídě. Štíhlá záď navíc podle Kia nabízí 414,9 litrů nákladového prostoru.

Ale tento růstový spurt doslova upozadí interpretaci filozofie designu malých vozů Opposites United, stejné umělecké disciplíny, díky které jsou nové Kia jako K5 a EV6 lídry ve svých segmentech.

„Tvůrčí napětí zvýrazněné designovým jazykem Opposites United nám umožnilo improvizovat s tradičním tvarovým faktorem se třemi krabicemi,“ řekl Tom Kearns, hlavní designér z Kia Design Center. “Postavením linie střechy hatchbacku a širokého postoje K4 jsme vizuálně rozdělili rozdíl mezi kompaktními a středními segmenty.”

Souhrn 2025 Kia K4

  • Zcela nová Kia K4 nahrazuje Forte v řadě kompaktních sedanů jihokorejské automobilky.
  • Kia K4 2025 je směsí stylových prvků od svých dobře promyšlených sourozenců, jako jsou K5, EV6, EV9 a zaniklý, ale výjimečný Stinger.
  • „Úspěch v segmentu kompaktních vozů vyžaduje nabízet zákazníkům další funkce, které chtějí, a K4 je navržen tak, aby překonal očekávání,“ řekl Stephen Center, provozní ředitel a výkonný viceprezident společnosti Kia.

Štíhlé tělo typu fastback

Kia K4 2025 dorazí do prodejců ve čtyřdveřovém sedanu a pětidveřovém hatchbacku. Oba sdílejí vertikálně zarovnané LED světlomety a zadní světla inspirované EV9 a také zadní část hatchbacku, která je jakýmsi kývnutím na vysoce výkonný Stinger.

Mezi další unikátní designové prvky patří skryté kliky zadních dveří a neobvyklé světelné efekty vpředu i vzadu. Sportovnější K4 GT-Line má leskle černé vnější lemování, matný chromovaný pás, černé kryty zpětných zrcátek a 45,7cm kola. K4 GT Line Turbo se vyznačuje LED projektorovými světlomety ve tvaru kostky, LED mlhovými světly a na míru šitými 45,7cm litými koly.

Kia K4 rok výroby 2025

Kia K4 2025 je poháněna 2,0litrovým atmosférickým benzínovým motorem, který produkuje 147 koní a 180 Nm točivého momentu. Točivý moment přenesený z odcházejícího Forte. Motor roztáčí přední kola prostřednictvím bezstupňové automatické převodovky, kterou Kia nazývá IVT (Intelligently Variable Transmission).

Teplejší varianty Kia K4 z roku 2025 dostávají volitelný 1,6litrový přeplňovaný čtyřválcový benzínový motor, který poskytuje výkon 190 koní a točivý moment 264 Nm. Točivý moment. Stojí za zmínku, že 2024 Forte GT obsahuje verzi stejného motoru o výkonu 201 koní. Při odhalení 2025 K4 na mezinárodním autosalonu v New Yorku 2024 Kia ​​nezmínila třídu GT.

Turbodmychadlem přeplňované modely K4 jsou vybaveny pohonem předních kol a osmistupňovou automatickou převodovkou s pádly řazení na volantu. Úrovně výbavy GT-Line a GT-Line Turbo zmíněné v New Yorku se vyznačují exkluzivní víceprvkovou architekturou zadního zavěšení s lepší boční tuhostí.

Barvy interiéru a technické vlastnosti

Modely LX, LXS a EX mají středně šedý interiér, zatímco EX má buď břidlicově zelenou nebo středně šedou. Modely K4 GT-Line jsou standardně vybaveny onyxovou a šedobílou kabinou, tříramenným volantem a vyhřívanými předními sedadly.

Volitelné akustické čelní sklo a akustické pneumatiky na K4 s 45,7cm koly zajišťují tišší jízdu.

Kia K4 pro rok 2025 je vybavena standardním digitálním přístrojovým štítem a patentovaným softwarem Car Navigation Cockpit (ccNc) s dostupnou 76cm obrazovkou, která pokrývá celou přístrojovou desku. Systém je vybaven bezdrátovým Apple CarPlay, Android Auto, hlasovým asistentem na bázi umělé inteligence a menu rychlého ovládání.

Bezpečnostní prvky Kia K4 2025

2025 K4 obsahuje osm airbagů (včetně nových zadních bočních airbagů) a aktualizovanou sadu pokročilých asistenčních funkcí řidiče. Standardem je varování před opuštěním jízdního pruhu a adaptivní tempomat s funkcí stop-and-go, zatímco systém pro zmírnění kolize 1.5 s haptickými vstupy do řízení je k dispozici jako volitelná výbava. Kia Collision Avoidance System 1.5 dokáže detekovat vozidla, chodce a cyklisty před K4.

Kia Forward Collision Mitigation Assist 2 je k dispozici jako volitelná výbava pro GT-Line Turbo. Podle zástupců Kia je systém navržen tak, aby detekoval vozidla přejíždějící křižovatku. Podobně systém poskytuje specifické brzdné a/nebo řídicí vstupy, aby se zabránilo určitým kolizím, když detekuje protijedoucí vozidla, zatímco jiné vozidlo projíždí.

K dispozici je také Highway 2 Driving Assist, který pomáhá udržovat nastavenou vzdálenost od vozidla před K4.

Kia K4 od RRP

Kia K4 2025 bude k dispozici ve výbavových úrovních LX, LXS, EX, GT-Line a GT-Line Turbo do poloviny roku 2024. Podrobnosti o cenách zatím nejsou známy, ale jsme si jisti, že počáteční doporučená cena K4 bude o něco vyšší než základní cena Forte pod 500 000 Kč.

Galerie Kia K4 2025

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.