Kia Niro 2021: specifikace, cena, datum vydání

Slavný malý crossover Kia Niro 2021 je připraven na další aktualizace. Výrobce navíc osvěží celou řadu SUV a uvede na trh několik nových SUV. Kia Seltos, která byla nedávno představena na autosalonu v Los Angeles, toto tvrzení potvrzuje.

Podle oficiálních informací aktualizovaná verze Kia Niro přidá další funkce a u prodejců bude k dispozici později v tomto roce. Kromě vynikajícího designu bude nový model k dispozici ve třech verzích. Korejský výrobce představí hybridní, plug-in a plně elektrický model.

Kia Niro 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Styling Kia Niro 2021

Obnovená Kia Niro 2021 bude vypadat slibněji než její předchůdce. Díky několika aktualizacím, které se odehrávají venku, dostane nový model optimalizovanou přední část. Přední části dominují nové světlomety s ostrými hranami a projekčními lampami.

Atraktivní mřížka má navíc síťovanou vložku, která vytváří odvážnější vzhled. Ve spodních rozích předního rámečku jsou umístěny chase-LED žlábky.


Kia Niro 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Lepší grafika a více pohodlí

Kabina Niro má více standardních funkcí než dříve. Standardně můžeme navíc očekávat více vysoce kvalitních materiálů a 8palcovou obrazovku infotainmentu.

Stejně jako dříve bude Kia Niro k dispozici s mnoha volitelnými funkcemi. Pokud se tedy rozhodnete pro horní panely, můžete získat 10,25palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, navigaci a stereofonní Harman / Kardon. Styl interiéru je optimalizován a nabízí lepší grafiku a pohodlí. Bude rozšířena asistenční technologie řidiče a výrobce přidá sledování jízdních pruhů, varování před opuštěním jízdního pruhu a systém dálkových světel.Kia Niro 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Hybridní a plug-in specifikace Kia Niro 2021

Základní Niro používá 1,6litrový čtyřválcový motor s trakčním motorem o výkonu 43 hp mezi motorem a převodovkou. Díky této kombinaci tato kombinace produkuje výkon 139 koní a točivý moment 195 lb-ft. Hybridní model také využívá 1,56 kWh lithium-iontovou polymerovou baterii a 6stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku s rychlým řazením. Úspora paliva patří k nejlepším ve své třídě a překračuje 50 mpg ve městě.

Kromě toho bude plug-in hybrid Niro používat 1,6litrový řadový čtyřválec Atkinson, který produkuje přibližně 185 koní. Tato verze má také větší baterii s výkonem 44,5 kW, což umožňuje plně elektrický dojezd 42 km. Kombinovaná úspora paliva plug-in modelu je 46 mpg / 105 MPGe.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Plně elektrický model

Zcela nová Kia Niro bude k dispozici také jako plně elektrická verze. Tento model je dodáván s velkou 64 kWh lithium-iontovou baterií a elektromotorem. Díky této kombinaci je elektrický výkon 201 koní a robustní točivý moment 291 lb-ft.

Doba nabíjení u zásuvky 120 voltů je velmi pomalá a trvá odhadem 59 hodin. S nabíječkou na 220 V se však čas zkrátí na 9,5 hodiny. K dispozici je také rychlá nabíječka DC, která je v současné době nejlepší volbou. Nabíjení touto nabíječkou může Niro EV zvýšit na 80 procent za 1 hodinu a 15 minut. Kromě toho může tento model s plnou baterií cestovat přes 239 mil.

Kia Niro 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Datum vydání přepracované Kia Niro bude určitě stanoveno letos. Nadcházející Kia Niro 2021 začíná doporučenou maloobchodní cenou (RRP) výrobce kolem 24 500 eur.

Cena plně naloženého modelu Niro Touring může obecně vzrůst na přibližně 33 000 eur. Model plug-in, který začíná u výbavy LX, stojí 29 000 eur, zatímco Kia Niro EV začíná na 39 500 eur.