Kia Seltos 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Kia Seltos 2022 je subkompaktní crossover SUV se stylovým designem a dostupnou cenou. Kromě toho je k dispozici v mnoha variantách výbavy a je možné i použití v terénu. Varianty vyšší výbavy nabízejí více luxusu, ale základní varianta je také více než uspokojivá. Seltos přichází s prostornou kabinou pro tak malý crossover a pohodlí je skvělé. Obecně je Seltos spolehlivý model, ale má své slabiny.

Zákazníci chtějí více výkonu, ale zdá se, že model 2022MY nepřináší nový motor ani žádné zlepšení výkonu. Jak asi víte, Kia Seltos je nový model, který byl představen před několika měsíci. Díky tomu bude Seltos 2022 letos v létě přenosným a hitovým dealerem .

Kia Seltos 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Seltos 2022 design

Kia Seltos 2022 dostaly na trh s výrazným designem a tučným exteriérových prvků. Navzdory tomu, že jde o subkompaktní crossover SUV, vypadá model Seltos atraktivně. Má velmi moderní stylové prvky, včetně mřížky se síťovanou vložkou a jedinečných všestranných světlometů. Boční profil má ostřejší linie těla a vyvýšené sloupky C.

Zadní část je vybavena obvodovými koncovými světly a hezkým chromovým pruhem. Model Seltos má také kontrastní střechu a vypadá funky. Některé části jsou robustnější, ale Seltos 2022 by měl zůstat stejný, protože neočekáváme vizuální aktualizaci.

Kia Seltos 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Aktualizace interiéru

A zatímco exteriér kombinuje všestrannost Sportage se stylem Soul, interiér bude jedinečný. Kia Seltos 2022 přichází s čistší designu palubní desky a aktualizovaného informačního systému. Dotyková obrazovka infotainmentu je umístěna na palubní desce a středová konzola díky černým akcentům vypadá velmi moderně.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak jsem řekl, v kabině je více než dost prostoru pro malý automobilový crossover a pohodlí je skvělé. Model Seltos pojme pět, ale pohodlně pojme čtyři cestující. Kia má spoustu pomocných funkcí pro řidiče a model 2022MY by mohl získat některé nové funkce. Základní LX používá 8palcovou dotykovou obrazovku, zatímco horní rámečky jsou k dispozici s 10,25palcovým zařízením.

Kia Seltos 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Dvě možnosti motoru

Nadcházející Kia Seltos 2022 bude opět obsahovat stejný 2,0litrový čtyřválcový motor. Je to standardní možnost pohonu a poskytuje výkon 145 koní a točivý moment 132 lb-ft. Nastavení pohonu předních kol je standardní, ale systém AWD je volitelný a více než je doporučeno. Turbomotor o objemu 1,6 litru je volitelný. Tato pohonná jednotka vyvíjí až 175 koní a 195 lb-ft točivého momentu.

V nabídce je sedmistupňová dvouspojková převodovka a Seltos sprintuje z 0 na 100 km / h za osm sekund. Crossover Seltos není tak silný jako někteří jeho konkurenti, ale Kia nepřinese žádné zlepšení výkonu. Pokud chcete vyrazit do terénu, pohon všech čtyř kol je nutností.

Kia Seltos 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání Kia Seltos 2022, cena

Kia Seltos 2022 zůstane cenově crossover a stojí kolem 23.000 eur. Nejvyšší výbava začíná na částce 30 000 eur nebo o něco více. Kia uvede svůj nový model Seltos na trh letos v létě.