Kia Sorento 2022: specifikace, cena, datum vydání

Přepracovaná verze Kia Sorento 2022 se na trh dostane ve druhé polovině roku 2021. Jak jsme slyšeli, nový crossover střední velikosti projde mnoha vylepšeními exteriéru i interiéru. Nová generace zaprvé vypadá jinak než ta, kterou nahrazuje. Má moderní exteriér a dokonce i jeho stárnoucí kabina byla oproti svému předchůdci vylepšena.

Stejně jako jeho předchůdce bude i nový k dispozici se čtyřmi motory. K dispozici bude 2,5litrový řadový čtyřválec, přeplňovaný 2,5litrový čtyřválec, ekologický hybrid Sorento a modely PHEV.

Kia Sorento 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Restylování Kia Sorento 2022

Nová Kia Sorento 2022 přináší řadu aktualizací. Tento model nabízí hranatější proporce a odvážnější styl, který kontrastuje s odcházejícím Sorentem. Jezdí také na zcela nové platformě, díky níž je toto SUV venku i uvnitř větší. Nové Sorento díky této platformě využívá hybridní pohon a variantu plug-in.

Líbí se nám svěží vzhled Sorenta, který je více SUV a méně crossover. Jeho modernizovaný vzhled jej odlišuje od ostatních vozidel společnosti. Nové SUV lze poznat podle „tygřího nosu“ a linií kolem LED světlometů. Přepracována byla také kapota, díky které vypadá delší a širší než dříve. Silná charakterová linie na bocích navíc propůjčuje SUV s rozměry kol od 17 do 20 palců nezaměnitelný vzhled.

Dechberoucí kabina

Uvnitř se nejnovější třířadé SUV Kia Sorento 2022 v mnohém liší od odcházející verze. Tento model má velmi prostornou kabinu, do které se pohodlně vejde sedm cestujících.

V závislosti na variantě výbavy může být palubní deska vybavena 12,3palcovým digitálním přístrojem a 10,3palcovým dotykovým displejem informačního a zábavního systému. Standardní model však stále má 8,0palcový dotykový displej, bezdrátovou nabíjecí podložku a skvělý zvukový systém. Design interiéru je vynikající a využívá kosočtvercové vzduchové trysky, okolní osvětlení a měkké povrchy na dveřních panelech a vložkách sedadel. 

Kia Sorento 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Motory Kia Sorento 2022

Jak již bylo řečeno, nová Kia Sorento 2022 je k dispozici se čtyřmi motory. Základní model je k dispozici s 2,5litrovým řadovým čtyřválcem o výkonu 191 koní. Na přání je však k dispozici silnější 2,5litrový čtyřválec s přeplňováním turbodmychadlem a výkonem 281 koní. Oba agregáty mají stejnou osmistupňovou automatickou převodovku se systémem FWD.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Hybridní a plug-in hybridní možnosti

K dispozici je opět také ekologický Sorento Hybrid. Tato varianta kombinuje přeplňovaný zážehový čtyřválec 1,6 litru a elektromotor o výkonu 44 kW. Stejně jako výše uvedené motory bude i tento využívat pouze pohon předních kol.

Kia nakonec nabídne plug-in hybrid, který bude mít 1,6litrové turbo s elektromotorem 66,9 kW. Na rozdíl od výše uvedených modelů má tento model pohon všech čtyř kol, který má pouze šestistupňovou automatickou převodovku. Kia také potvrzuje, že Sorento může táhnout až 3500 liber.

Kia Sorento 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum a cena vydání Kia Sorento 2022

Debut Kia Sorento 2022 se uskuteční ve druhé polovině roku 2021. Podle prvních cenných zpráv by nové SUV mělo být atraktivnější a mít uvnitř mnoho aktualizací. Kvůli tomu ale bude cena o něco vyšší. Na rozdíl od předchozího modelu, který začíná na 28 000 EUR, nový stojí zhruba o 2 000 EUR více.