Kia Soul 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející Kia Soul 2022 pokračuje v aktualizacích. Soul je malé crossover SUV a také velmi cenově dostupný model. Kia Soul však nabízí překvapivě prostorný interiér, pohodlnou jízdu a skvělé ovládání. Kia má spoustu moderních funkcí, takže si myslíme, že cena začíná překvapivě nízko. Model 2020MY přišel s přepracováním, takže nová Kia Soul nepřináší žádné zásadní aktualizace.

Přesto se blíží občerstvení v polovině cyklu, což je skvělé slyšet. Exteriér i interiér dostanou pěkné a důležité aktualizace, pod kapotou se ale nic nezmění. Stejně jako předchozí model je Soul Crossover k dispozici se dvěma motory. Prodej začíná letos v létě.

Kia Soul 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Facelift Kia Soul 2022

Nová Kia Soul 2022 zůstává skříňové provedení s kompaktními rozměry. Myslíme si, že crossover duší vypadá rozkošně a velmi moderně. Cílem je zvýšit konkurenceschopnost tohoto modelu, aby Kia dodávala jakýsi facelift uprostřed cyklu. Některé části už vypadají atraktivně, zejména přední zástěra se slavnou úpravou „tygřího nosu“.

Duše 2022 je dodáván s mírně širší mřížkou, ostřejšími liniemi, sytější nárazníky a případně nových barev exteriéru. Styl je výrazný, ale hranatý tvar je stále problém, protože mnoho zákazníků chce plovoucí střechu. To se nestane, ale na některých dalších aktualizacích se pracuje a čekáme, až Kia odhalí další podrobnosti.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Aktualizace interiéru

Interiér Kia Soul 2022 dostane další aktualizace. Ani zde se nic dramatického nezmění, ale nejnovější aktualizace jsou více než důležité. Soul Crossover nabízí vzhledem ke své velikosti překvapivě prostorný interiér. A přestože je kabina navržena pro pět cestujících, doporučují se čtyři cestující. Kabina je pohodlná a velmi moderní. Kia nabízí standardní látkové čalounění a volitelně syntetickou kůži.

Tento model také nabízí 7palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu a infotainment systém je na špičkové úrovni. Základní výbava je vybavena Android Auto, Apple CarPlay, zvukovým systémem se šesti reproduktory, navigací a Bluetooth. Výše uvedené varianty vybavení jsou k dispozici s větší 10,25palcovou obrazovkou, dalšími porty USB, novými asistenčními systémy a audio systémem Harmon Kardon.

Kia Soul 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Kia Soul 2022 nabízí dvě možnosti motoru

Pokud víme, Kia Soul bude i v roce 2022 nadále nabízet dvě možnosti pohonu. Tento malý crossover je vybaven standardním 2,0litrovým čtyřválcovým motorem. Jedná se o benzínový motor s výkonem 147 koní a točivým momentem 132 lb-ft.

Standardem je pohon předních kol, stejně jako variabilní převodovka. Kromě toho je k dispozici také 6stupňová manuální převodovka. Volitelně je k dispozici 1,6litrový turbo čtyřmotor s výkonem 201 k. Volitelný motor také vyvíjí točivý moment 195 lb-ft a je vybaven 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou.

Kia Soul 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena Kia Soul 2022, datum vydání

Kia Soul 2022 zůstává cenově crossover, který začíná na zhruba 19.000 eur. Nejvyšší výbava stojí 29 000 eur. Elektrická verze Soul EV je navíc k dispozici za více než 30 000 eur.