Kia Telluride 2021: Technické údaje, cena, datum vydání

Úžasný Telluride vstupuje do druhého roku výroby. Po loňském uvedení na trh a skvělém přijetí je docela zřejmé, že se pro rok 2021 Kia Telluride neděje žádné zásadní změny. Pokračuje stejným způsobem, se stejným celkovým designem. Přesto je třeba zmínit jednu docela důležitou novinku, která přichází v podobě nového vizuálního balíčku s názvem Nightfall Edition. Tento paket je vyhrazen pro vyšší varianty výbavy a obsahuje mnoho exkluzivních estetických detailů.

Zbytek vozidel zůstává stejný. Toto je stále docela čerstvý crossover, který je v mnoha ohledech úžasný, počínaje luxusní kabinou, odpruženou jízdou, dlouhým seznamem standardních prvků atd. Líbí se nám také výkonný motor V6, který zajišťuje hladkou jízdu. A konečně, informační a zábavní systém je docela intuitivní, takže najít zásadní stížnost na toto úžasné třířadé SUV je celkově obtížné. Kia Telluride 2021 již dorazila do většiny showroomů.

Kia Telluride 2021: Technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Restyling Kia Telluride 2021

Vzhledem k tomu, že Kia Telluride 2021 je již druhým rokem výroby, je zřejmé, že nedochází k žádným výrazným změnám. Můžete se spolehnout na stejné uspořádání, které kombinuje luxus s novou technologií. Taková kombinace nabízí skvělý zážitek z jízdy, který je jaksi komponovaný a tlumený. Většina dílů je sdílena s Hyundai Palisade, i když tato Kia nabízí mírně odlišné nastavení podvozku, které nabízí o něco poutavější zážitek z jízdy.

Pokud jde o styl, věci zůstaly úplně stejné, přesně jak jsme očekávali. Můžete se spolehnout na známý styling, i když zajímavých novinek je málo. Již jsme zmínili nový Nightfall Appearance Pack. To s sebou přináší exkluzivní detaily, jako je černá maska ​​chladiče, kola atd. Měli bychom také zmínit dvě nové barevné varianty v nabídce – Black Copper a Sangria. Kromě toho věci zůstaly stejné.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Uvnitř přichází Kia Telluride 2021 se speciální změnou. Sdílí stejné uspořádání, díky čemuž je tento crossover jedním z nejlépe vypadajících ve třídě. Palubní deska nabízí spoustu čistých linií, zatímco materiály a barevná schémata jsou téměř na úrovni prémiového crossoveru. Je dobré vědět, že můžete počítat s úžasnými materiály a barevnými schématy, které jsou již v základní výbavě.

Kia Telluride 2021: Technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kromě působivého zpracování se tento model vyznačuje také velkým prostorem pro cestující. První dvě řady jsou velmi velkorysé, zatímco třetí řada je vhodná i pro dospělé. Sedadla jsou také velmi pohodlná a zvuková izolace je také úžasná.

Pokud jde o nákladový prostor, můžete počítat s nadprůměrnými čísly na danou třídu. Tento crossover poskytuje přibližně 21 kubických stop nákladového prostoru za vašimi sedadly ve třetí řadě, 46 kubických stop se sklopenými sedadly a 87 kubických stop se sklopenou druhou a třetí řadou.

Vlastnosti

Seznam standardních funkcí je poměrně dlouhý a zahrnuje věci jako bezklíčový vstup, dálkové startování, 8palcový dotykový displej, Apple CarPlay, Android Auto, šest reproduktorů, HD rádio, satelitní rádio, Bluetooth a pět USB portů. Navíc získáte doplňky jako 10,2palcový dotykový displej, navigaci, další USB port, bezdrátové nabíjení zařízení, interkom a stereo Harman Kardon s 10 reproduktory. Můžete si také pořídit věci jako dvouzónovou klimatizaci, panoramatické střešní okno, hands-free zadní výklopné dveře atd.

Pokud jde o bezpečnost, seznam standardní výbavy zahrnuje věci jako zadní kamera, varování před kolizí vpřed s detekcí chodců, automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu atd. Na vyšších úrovních výbavy můžete získáte také doplňky, jako jsou automatická dálková světla, přední parkovací senzory, prostorová kamera, head-up displej atd.

Kia Telluride 2021: Technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Motor Kia Telluride 2021

Věci pod kapotou také zůstaly stejné. Kia Telluride 2021 má známý 3,8litrový motor V6, který vyvine kolem 291 koní a je kombinován s 8stupňovou automatickou převodovkou. Taková kombinace vytváří docela silnou dynamiku, takže tento crossover funguje úžasně dobře ve všech jízdních situacích. Ovládání je skvělé, zatímco vynikající odhlučnění usnadňuje jízdu dálničními rychlostmi. Pravděpodobně jediná věc, která na tomto crossoveru není úžasná (ale také není tak špatná), je jeho spotřeba paliva. Můžete se spolehnout na poměrně typická hodnocení pro třídu. V číslech by to bylo zhruba 20 mpg ve městě a 26 mpg na dálnici. O něco žíznivější jsou samozřejmě modely AWD.

Ceny a konkurence Kia Telluride 2021

Pokud jde o cenu, základní modely stojí kolem 33 000 eur. Na druhou stranu, modely řady mohou stát klidně až 45 000 eur, ne-li více.