Kia Telluride 2022: specifikace, cena, datum vydání

Kia Telluride debutovala v roce 2020 s luxusním interiérem a moderním designem exteriéru. Nicméně, Kia Telluride 2022 bude obsahovat více vysoce kvalitního materiálu uvnitř i venku. Telluride 2022 se vstupem do své třetí rok výroby, takže tyto změny nejsou tak výrazné. Jeho styl může být vrcholem roku 2022, protože SUV Telluride vypadá velmi pěkně.

Model Telluride sedí mezi modely Honda Pilot a Chevrolet Tahoe a nabízí více než solidní výkony. Změny jsou drobné, takže cena by měla být zachována. Prodej navíc začne příští rok.

Telluride 2022 přichází s faceliftem v polovině cyklu

Nadcházející Kia Telluride 2022 přichází s velmi stylovým vzhledem. Pro rok 2022 však změny nejsou tak významné. Nakonec to není potřeba, protože SUV Telluride vypadá svěže a moderně. Jak jsem řekl, model Telluride je v segmentu mezi Hondou Pilot a Chevrolet Tahoe. Díky tomu je prázdnota dokonale vyplněna Kiou a je to velmi chytrý tah.

Přední zástěra má odvážný design, který zahrnuje rozpoznatelný vzhled se vzpřímenou maskou chladiče a LED světlomety. Zadní část vypadá poutavě a má dostatek chromových materiálů, aby byla ještě hodnotnější. Je to dokonalá kombinace odolnosti a stylových prvků.

Vylepšení interiéru

Interiér Kia Telluride 2022 pojme osm cestujících. Jedná se o třířadé SUV, které nabízí vysokou úroveň pohodlí a spoustu prostoru. Design je velmi moderní a pěkně přímočarý. Palubní deska nabízí čistou a přehlednou konfiguraci a dotykovou obrazovku, která je umístěna v horní části palubní desky.

Můžete zde najít spoustu vysoce kvalitních materiálů, lesklých dekorací a zajímavých tvarů. Horní varianty výbavy nabízejí krásné kožené čalounění nappa, vyhřívaná a chlazená sedadla a mnoho dalšího. SUV Telluride bude mít do roku 2022 nejnovější asistenci řidiče a další standardní výbavu.

Specifikace motoru, převodovka, jízdní režimy

Nová Kia Telluride 2022 opět použít silný 3,8 litrový benzínový motor. Tato síla je schopna produkovat 291 koní a točivý moment 262 lb-ft. Standardně je dodáván s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních kol. Nastavení pohonu všech kol zůstává volitelné jako dříve. Na druhé straně jsou ve standardní konfiguraci AWD k dispozici kvalitnější kapotáže.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zrychlení je dobré spolu s vynikající kvalitou jízdy. Kia nabízí různé jízdní režimy včetně režimů Eco, Normal, Sport, Smart a Snow. Mnoho fanoušků však doufá ve vyšší točivý moment, takže některé režimy, jako je sport, by dávaly větší smysl.

Cena a datum vydání Kia Telluride 2022

Cena Kia Telluride 2022 bude začínat zhruba na 35 000 eur. Je to malé zvýšení ceny oproti modelu 2020. To také znamená, že Telluride 2021 dorazí i s malými změnami a upgrady.

Nejvyšší úrovně výbavy budou stát přes 40 000 eur, zatímco nejvyšší verze bude stát blíže 50 000 eur. Kia uvede na trh nové třířadé SUV Telluride v posledním čtvrtletí roku 2021. Kromě toho bude model Telluride opět soutěžit s Honda Pilot, Toyota Highlander a Hyundai Palisade.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis