Kia XCeed 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející Kia XCeed 2021 jde do druhého roku výroby. Na základě hatchbacku Ceed je XCeed moderní crossover, který je v současné době k dispozici v Evropě. Tento crossover je umístěn pod SUV Sportage a nad modelem Stonic. Kia nabízí všechny úrovně výbavy se standardní konfigurací FWD. Zajímavé je, že nastavení AWD není vůbec nabízeno. Pro rok 2021 bude modelem XCeed vysílání.

Jak jsem řekl, je to druhý rok jeho výroby, takže můžeme očekávat pouze technologické aktualizace. Logicky je design podobný hatchbacku Ceed, ale XCeed je svalnatější a vypadá robustněji. Interiér je velmi moderní a prostorný. Pokud jde o výkon, příchozí crossover bude mít několik možností motoru a mírná hybridní varianta by mohla být k dispozici v roce 2021.

Kia XCeed 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Facelift XCeed 2021, rozměry

Jihokorejský výrobce jej nazývá „Urban Crossover“. Kia Xceed 2021 vypadá jako crossover, ale myslíme si, že je to něco jiného než městské. Tento model je každopádně zcela nový a má moderní vzhled. I když je založen na hatchbacku Ceed, XCeed vypadá robustněji a nese více svalů. Mezi těmito dvěma modely také neexistují žádné skutečné rozdíly. XCeed je samozřejmě dodáván s většími rozměry.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Crossover je dlouhý 173,0 cm, což je o 3,3 cm déle než hatchback. Kromě toho je XCeed široký 71,8 palce a vysoký 58,6 palce. Zákazníci si mohou vybrat mezi standardními 16palcovými koly nebo volitelnými 17palcovými a 18palcovými ráfky. Jak vidíte na fotografiích, XCeed Crossover nabízí oblíbenou barvu exteriéru v odstínu Quantum Yellow. Přední kapotáž má štíhlejší světlomety a rozpoznatelnou masku masky tygra. Zadní část je dodávána s bohatými zadními dveřmi a moderními koncovými světly.

Kia XCeed 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vnitřní vybavení

Zcela nová Kia XCeed 2021 opět vypadá téměř přesně jako hatchback Ceed. Interiér je velmi podobný, ale crossoverová varianta nabízí díky větším rozměrům více prostoru. Zatímco XCeed je malý crossover, nabízí překvapivě prostornou kabinu. Za předními sedadly je také dostatek prostoru pro nohy.

Pokud jde o interiér, XCeed nebude pro rok 2021 nabízet nic nového. Když se to započítá, informační a zábavní systém bude aktualizován. Hluk v kabině je minimální a sedadla nabízejí vysoký komfort. Díky tomu je kvalita jízdy vynikající a příjemná. Kia nabízí dvoupodlažní ložnou plochu a elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru. K dispozici je plně digitální sdružený přístroj s 12,3palcovým displejem.

Kia XCeed 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Mohly by být k dispozici hybridní pohonné jednotky

Věci také zůstanou nedotčené pod kapotou. Kia Xceed 2021 má různé druhy motorů, což je skvělé. Standardně je nabízen 1,0litrový motor s výkonem 120 koní a točivým momentem 172 lb-ft. Volitelný přeplňovaný motor o objemu 1,4 litru vyvíjí 204 k a torzní sílu 195 lb-ft. Kia bude dodávat také vznětový motor.

Jedná se o 1,6 litru, který vytáhne 116 koní a točivý moment 207 lb-ft. Vznětový motor s volitelnou automatickou převodovkou navíc generuje točivý moment 220 lb-ft. Všechny modely XCeed používají standardní šestistupňovou manuální převodovku. Důrazně doporučujeme volitelnou dvouspojkovou převodovku. Nakonec je údajně v provozu XCeed Hybrid. Nevíme, zda bude hybridní model k dispozici v roce 2021.

Kia XCeed 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum a cena vydání Kia XCeed 2021

Cena nové Kia XCeed 2021 začíná na hodnotě přibližně 20 000 eur. Model 2020 byl vyroben výhradně pro Evropu. Model 2021 by však mohl dorazit do Indie a některých dalších asijských zemí. Jihokorejský výrobce představí nový model do konce roku 2020. Čekáme však na to, až Kia zveřejní podrobnosti o údajném hybridním modelu.