Lamborghini Urus 2022: specifikace, cena, datum vydání

Příští Lamborghini Urus 2022 bude opravdu zajímavým modelem z mnoha důvodů. Lamborghini nyní provede po třech letech razantnější úpravy s vylepšeními v polovině cyklu. To zahrnuje nový model Evo i vysoce výkonnou verzi Sport RS. Na druhou stranu Urus bude mít možnost hybridního motoru, což je nejvýznamnější upgrade za poslední roky.

Jedná se o plug-in hybridní variantu s benzínovým a elektromotorem. Podle zpráv bude výkon vynikající, jak lze od Lamba očekávat. Model Sport RS nebude mít hybridní hnací ústrojí, přestože hybridní modely budou přibližně o 550 liber těžší než varianty poháněné benzínem. Nový Urus se začne prodávat v posledním čtvrtletí roku 2021.

Lamborghini Urus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Specifikace motoru

Nadcházející Lamborghini Urus 2022 bude obsahovat plug-in hybridní motor. Tato verze s kódovým názvem „LK5“ nabízí větší výkon a spotřebu paliva. Není však známo, zda Lamborghini použije šestiválcový nebo osmiválcový motor. Bezpochyby bude benzínový motor pracovat s hybridním systémem. Urus nyní produkuje přes 600 koní. Elektromotor naopak přidá 200 koní, čímž celkový výkon dosáhne zhruba 820 koní.

Urus překvapivě díky plug-in hybridnímu pohonnému ústrojí přidá značnou váhu. Údajně nový Urus přibere dalších 550 liber, což je hodně. Celková hmotnost se odhaduje na 5 350 liber. Hybridní pohonná jednotka přesto zlepší palivovou účinnost SUV. Lambo zatím neprozradilo více podrobností o hybridním nastavení a jeho specifikacích.

Lamborghini Urus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Sportovní model RS

Jistě, společnost chce vylepšit své známé SUV a nová, sportovnější varianta dává perfektní smysl. Řeč je o Lamborghini Urus Sport RS model 2022. Tato verze bude mít větší výkon než standardní Urus.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nevíme však, zda verze Sport RS bude obsahovat hybridní motor. Podle nejnovějších zpráv bude motorem modernizovaný 4,0litrový twin-turbo V8 bez elektrického motoru nebo baterie. Podle zpráv získá Urus Sport RS 25 koní a generuje 675 koní a točivý moment 627 lb-ft.

Lamborghini Urus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Urus 2022 se mění

Lamborghini Urus 2022 obdrží drobné změny, takže nečekejte předělat nebo něco podobného. Vzhled stále přitahuje pozornost a toto SUV vypadá docela atleticky. Urus má tenčí LED světlomety a zadní světla, čtyři koncovky výfuku a větší zadní difuzor. Hybridní Urus by se neměl odchylovat od standardního Urusu a jeho rozpoznatelného vnějšího designu. Model ST-X naopak může mít více úprav a bude vypadat výrazně odlišně.

V novém Urusu se očekávají malé změny. Design kabiny zůstává sportovní a moderní a Urus nabízí uvnitř skutečný luxus. Design a uspořádání kabiny však zůstává stejné. Jediné aktualizace zahrnují nový informační a zábavní systém a nové funkce asistence řidiče.

Lamborghini Urus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání Lamborghini Urus 2022, cena

Nadcházející Lamborghini Urus 2022 se dostane na trh v posledním čtvrtletí roku 2021 s revizí v polovině cyklu. To způsobí, že cena nezačne mnohem vyšší, pokud vůbec. V každém případě vás toto SUV bude stát kolem 220 000 eur a model PHEV vás vyjde ještě víc.