Land Rover Defender 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nový Land Rover Defender 2022 hity na trhu a měla by být masivní modernizace oproti předchozí generaci. Asi nejzajímavější novinkou je, že bude nabízen s novým osmiválcem, který dokáže vyprodukovat přes 500 koní.

Kromě tohoto motoru s sebou nová generace přinese i některé vylepšení exteriéru a interiéru. Land Rover Defender si zpočátku zachovává stejný design podobný krabici, ale s atraktivnějšími liniemi. Kromě toho bychom měli očekávat více standardních funkcí a mnoho volitelného vybavení. Údajně má nové SUV debutovat někdy příští rok.

Land Rover Defender 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Exteriér Land Rover Defender 2022

Nedávno sledovaný Land Rover Defender 2022 sdílí stejný design jako krabice a svými ostrými hranami přitahuje mnoho zákazníků. Celkově je design na trhu jedinečný a společnost Land Rover ho udržuje už roky. Nová generace obecně znamená 70 let inovací.

Prozatím je robustní retro design zachován a výrobce obzvláště obnovil přední lunetu. Přepracovaná maska ​​chladiče je dodávána se stejnými blokovými LED světlomety a silnějšími klastrovými ozdobami kolem kormidelen. Boční profil tohoto SUV také ukazuje nová funkčně vypadající 18palcová ocelová kola a střechu v barvě karoserie. Zajímavé je, že Defender nabízí stejný sportovní vzhled s LED zadními světly a některými malými vizuálními vylepšeními na zádech.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér nabízí mnoho vybavení

Interiér Land Roveru Defender 2022 vypadá moderně a jednoduše. Tento model nabízí skvělý komfort se stejným rozložením jako předchozí. Nákladový prostor modelu Defender 90 má 15,6 kubických stop zadního prostoru, který lze po sklopení zadních sedadel rozšířit na 58,3 kubických stop. Více prostoru však může mít 5místný Defender 110, který je za druhou řadou 34,0 kubických stop nebo 78,8 kubických stop při sklopení druhé řady.

Úroveň luxusu uvnitř se liší v závislosti na variantě výbavy. Defender je například standardně vybaven 10palcovým dotykovým displejem, Apple CarPlay, satelitním rádiem Sirius a tempomatem. V horních panelech je však k dispozici více vybavení, včetně adaptivního tempomatu, vyhřívaných a chlazených předních sedadel, panoramatického střešního okna a 3D prostorové kamery s technologií ClearSight Grandview.

Land Rover Defender 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Land Rover Defender 2022 přichází s novým pohonným ústrojím V8

Jak již bylo zmíněno dříve, nový Land Rover Defender 2022 bude kromě starých motorů obsahovat i nový. Toto SUV bylo dosud nabízeno se dvěma motory. Standardem je 2,0litrový přeplňovaný řadový čtyřválec s výkonem 296 koní a točivým momentem 295 lb-ft. Standardně také používá velmi hladkou 8stupňovou automatickou převodovku a systém FWD. Volitelné pohonné ústrojí je však hybrid dostupný pro model Land Rover Defender 110.

Oproti prvnímu motoru tento nabízí zcela odlišný systém. Skládá se z 3,0litrového turbo mild hybridního pohonu s elektrickým kompresorem a spouštěčem integrovaným v řemenu. Systém navíc podporuje 48voltovou lithium-iontovou baterii, která má celkem 395 koní a 406 lb-ft. Poslední a nejnovější je výkonné pohonné ústrojí V8, které produkuje přes 500 koní. Stejně jako oba výše uvedené motory bude i tento využívat 8stupňovou automatickou převodovku.

Land Rover Defender 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena

Vylepšený Land Rover Defender 2022 určitě dorazí někdy v roce 2021. Základní Defender 90 bude s největší pravděpodobností stát o něco více než předchozí model.

Současné SUV začíná na 46 000 EUR, zatímco nový V8 stojí více než 50 000 EUR. Podle zpráv budou všechny budoucí Land Rover Defenders postaveny v novém závodě Jaguaru Land Rover v Nitře na Slovensku.