Lexus LC 2021: specifikace, cena, datum vydání

Společnost Lexus oznámila uvedení aktualizovaného sportovního kupé  Lexus LC 2021  . Upravené auto se od svého předchůdce liší lehčí karoserií, odlišným nastavením zavěšení, výbavou a funkcemi multimediálního systému.

Lexus LC 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Technické upgrady Lexus LC 2021

Vývojáři se zaměřili na zlepšení konfigurace podvozku sportovního vozu. Jsou instalována hliníková spodní příčná ramena, duté rázy se zvětšeným průměrem a vinuté pružiny z nového vysoce pevného materiálu. Spolu s lehčími 21 palcovými koly se mohla neodpružená hmotnost snížit o 10 kg.

Dokonce i inženýři Lexusu se snažili udělat podvozek pohodlnějším. Nová kalibrace zvyšuje zdvih předního odpružení a zvyšuje tuhost odrazových nárazníků a zadních stabilizátorů. Pro snazší ovládání vozidla v zatáčkách byl zaveden pokročilý stabilizační systém s aktivním asistentem zatáčení, který brzdí vnitřní kola silou v závislosti na hodnotě bočního zrychlení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tato technická inovace tím nekončí. Během aktualizace byl „automaticky“ vylepšen 10stupňový algoritmus řazení. U benzinové verze Lexus LC 500 nyní převodovka zpožďuje řazení, když je plyn otevřený na 50–70% (známý jako „aktivní zóna“). Hybrid LC 500h zároveň zažil změny v mechanismu přechodu na úroveň snižování při opuštění křivky. Nyní přenos resetuje přenos na druhý a ne na třetí jako dříve.

Lexus LC 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pohonné kupé zůstalo nedotčené. Benzínová modifikace modelu Lexus LC je stále vybavena motorem V8 s objemem 5,0 litru, který má sání s výkonem 477 koní. a 540 Nm. Hybridní verze si zachovala instalaci, která se skládá z motoru V6 3.5 a dvou elektromotorů. Společně poskytují nárůst o 359 koní. a 475 Nm. LC 500 zrychlí na 100 km / h za 4,7 sekundy, LC 500h za 5,0 sekundy.

Lexus LC 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Inovace v designu a vybavení Lexus LC 2021

Na exteriéru sportovního vozu se změnilo jen málo, kromě případů, kdy jsou k dispozici nová 20palcová kola z tmavého grafitu. Kromě toho byly do řady smaltů karoserie přidány dva nové odstíny, kadmiová oranžová a norská zelená perla.

Vnitřní metamorfózy jsou viditelnější. Nejprve byly přezkoumány možnosti koženého obložení. Vzor Rioja Red byl nahrazen čalouněním Flare Red a bílá barva byla z nabídky vyloučena. Další aktualizace se týkala standardního multimediálního komplexu s 10,3palcovou obrazovkou. Podpora rozhraní Android Auto a integrace s hlasovým asistentem Amazon Alexa byla oznámena pro modelový rok 2021.

Lexus LC 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik
Lexus LC 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Zvýšená bezpečnost na vozech Lexus a kupé. Standardně byl vůz vybaven elektronickými asistenty Lexus Safety System +. Zahrnuje značení čar, varování před čelní srážkou s ochranou chodců, radarový tempomat a inteligentní ovládání světlometů. Do skupiny asistentů patří také sledování „slepých“ zón.

Lexus LC 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena a datum uvedení modelu Lexus LC 2021 na trh

Prodej  nových  kopií  modelu Lexus LC 2021  začne v němčině na konci roku 2020. Cena vozu bude minimálně 93 000 eur.