Lexus LS 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Pátá generace plnohodnotného prémiového sedanu Lexus LS oslavila světovou premiéru v lednu ’17 na autosalonu v Detroitu, ale již na podzim ’15 byla představena jako koncept v Tokiu.

Po další generační obměně se nový Lexus LS (2022) nejen rozrostl a získal odvážný design a elegantní interiér, ale také high-tech výplň a velké množství moderních „vychytávek“.

Lexus LS 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

vnější

Zvenčí je nový Lexus LS pro rok 2022 ohromující – jeho odvážný a odvážný exteriér se hemží velkolepými a zajímavými designovými prvky, které se u plnohodnotných vozů často nevyskytují.

Agresivní příď sedanu se vyznačuje působivou mřížkou chladiče ve tvaru včelí plástve, neobvykle tvarovanými LED světlomety a zvýšeným nárazníkem, zatímco mohutná záď se může pochlubit sofistikovaným osvětlením a monumentálním nárazníkem s dvojitě tvarovanými koncovkami výfuku.

Lexus LS 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

A z profilu vypadá Lexus LS 2022 v nové karoserii XF50 opravdu skvěle – natažená a štíhlá silueta, energické rýhy na bocích, obrovské podběhy kol a ostře skloněné sloupky zadní střechy.

interiér vozu

Interiér nového Lexusu LS 500 pokračuje v trendu exteriéru – čtyřdveřový zaujme nejen krásným, reprezentativním a stylovým designem, ale také vysoce kvalitními materiály, promyšlenou ergonomií a prvotřídním zpracováním.

Středová konzola vypadá tak, jak by měla na luxusní vozidlo být, obsahuje 12,3palcovou obrazovku infotainmentu, stylové analogové hodiny a příkladné ovládání klimatizace.

Lexus LS 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

V interiéru vozidla je reliéfní multifunkční volant a plně digitální přístrojová deska.

Uvnitř lze nové LS V používat pouze jako čtyřmístné. Přední sedadla vykazují komfortní profil s dokonale propracovaným bočním profilem, rozmanitými možnostmi elektrického nastavení, vyhříváním, ventilací a masážním přístrojem.

Vzadu jsou dvě samostatná, tvarovaná sedadla (s nastavitelným úhlem sedáku za příplatek).

Charakteristika

Z hlediska rozměrů je nová generace Lexus LS plnohodnotným členem třídy F podle evropské klasifikace: je dlouhá 5 235 mm, na šířku a výšku dosahuje 1 900 mm, respektive 1 450 mm. Rozvor náprav je 3125 milimetrů.

Kufr japonského sedanu je dobře tvarovaný a kvalitně zpracovaný, ale nenabízí moc místa – pojme jen 450 litrů (a víc už není kam přidávat).

Pro nový Lexus LS 2022 jsou plánovány dvě benzínové verze vybavené moderní 10stupňovou automatickou převodovkou a pohonem zadních kol.

Lexus LS 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Pod kapotou Lexusu LS 500 se nachází 3,5litrový motor V6 s přímým vstřikováním a dvěma turbodmychadly, který poskytuje výkon 415 koní a točivý moment 600 Nm. Základní LS 350 je poháněn atmosférickým 3,5litrovým motorem V6, který produkuje 318 koní a 380 Nm.

Sedan je navíc k dispozici v hybridní verzi Lexus LS 500h – kombinuje 3,5litrový benzinový motor V6, dva elektromotory a sadu lithium-iontových baterií, které produkují celkem 354 koní (a takový vůz může mít pohon zadních i všech kol) vytvořit.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Srdcem 5. generace Lexus LS je globální platforma s pohonem zadních kol nazvaná GA-L, jejíž kostra karoserie široce využívá vysokopevnostní a ultravysokopevnostní oceli a hliníkové slitiny.

Vozidlo má nezávislé dvojité lichoběžníkové zavěšení přední nápravy a vícepákový systém na zadní nápravě. Standardně se dodává s aktivními stabilizátory a podvozkem s řízením všech čtyř kol a natáčecími zadními koly, přičemž na přání je k dispozici vzduchové odpružení.

Lexus LS 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Sedan Lexus LS 2022 má hřebenové řízení s adaptivním elektrickým posilovačem, který mění svou charakteristiku v závislosti na jízdní situaci.

Všechna kola jsou vybavena výkonnými ventilovanými brzdami, doplněnými ABS, EBD a řadou dalších pokročilých systémů.

Cena

Jak vysoké jsou náklady? Podle informací na oficiálních stránkách prodejce je cena nového Lexusu LS 2022 77 600 eur.