Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Lexus LX 2023 je přesně takový Toyota Land Cruiser, na kterém je celosvětově založen, ikona mezi luxusními SUV. SUV s karoserií na rámu bylo kompletně přepracováno pro modelový rok 2022 a s drobnými aktualizacemi míří do roku 2023. Mezi další luxusní třířadé luxusní SUV patří Lincolnův navigátor , Cadillac Escalade a Mercedes Benz třída GLS.

Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Co je nového?

  • Standardně vyhřívaný volant
  • Dřevěné obložení Takanoha standardní u modelu Ultra Luxury
  • Interiér Sunflare k dispozici na Ultra Luxury
  • Povrchová úprava Nori Green Pearl volitelná pro paket F Sport Handling

co si myslíme

Předchozí generace Lexusu LX na konci svého životního cyklu zaostala za konkurencí. Pro modelový rok 2022 byl Lexus LX zcela přepracován a v některých oblastech výrazně vylepšen. Výkonnější motor V6 s dvojitým přeplňováním a snížení hmotnosti o 300 liber přineslo zlepšení spotřeby paliva. Navzdory světově proslulým terénním schopnostem LX zaostává za svými konkurenty ve třetí řadě.

Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Zjistili jsme, že vlajková loď SUV Lexus se houpe jako náklaďák na silnici. Chvění karoserie na podvozku narušuje údajně luxusní zážitek z jízdy. A interiér nemůže konkurovat působivé kabině sedanu Lexus LS. Naštěstí je tu spousta místa pro zavazadla a lidi, i když přístup ke třetí řadě sedadel může být složitý.

Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Testovali jsme také Lexus LX600 F Sport s paketem manipulace, který, jak jsme doufali, nabídne lepší jízdní dynamiku než standardní model. S tímto paketem jsme neviděli žádné skutečné zlepšení jízdních vlastností modelu. Ve skutečnosti starý LX570 překonal nový model na smykové dráze a zaznamenal lepší osminásobek.

Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Navzdory některým vylepšením oproti svému stárnoucímu předchůdci zůstává Lexus LX 2023 produktem zaostalým pohledem, který je primárně zaměřen na uspokojení nostalgie zákazníků, kteří hledají robustnější SUV.

✓ Můžete také zkontrolovat:

výkon a spotřeba paliva

Lexus vybavuje LX600 3,4litrovým motorem V6 přeplňovaným dvěma turby, který poskytuje výkon 409 k a točivý moment 479 lb-ft. Výkon je přenášen na standardní pohon všech čtyř kol prostřednictvím 10stupňové automatické převodovky. Při našem testování zrychlil z 0 na 100 km/h za 6,7 ​​sekundy, což je výrazné zlepšení oproti staré LX570, která trvala 7,6 sekundy.

Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

off-roadová důvěryhodnost

Lexus si v nové generaci zachoval terénní schopnosti modelu LX600. Schopnost vyjet do terénu začíná u pohonu všech kol. Standardem je svorný středový diferenciál Torsen, zatímco model F-Sport je dodáván se zadním svorným diferenciálem. LX600 má světlou výšku 8,9 palce a systém hydraulického odpružení Active Height Control dokáže vozidlo zvednout o 7,0 palce nebo snížit o 2,0 palce. Mezi další funkce patří kontrola sjezdu z kopce, kamera pro sledování stopy a tlačítko pro brzdění vnitřního kola v ostrých zatáčkách.

Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Lexus vybavuje SUV LX svou nejpokročilejší bezpečnostní technologií. Lexus Safety System+ 2.5 zahrnuje přednárazový asistent s detekcí chodců, asistent udržování v jízdním pruhu, asistent sledování dopravních značek, adaptivní tempomat a automatický asistent dálkových světel. Mezi další standardní prvky patří hlídání mrtvých úhlů, parkovací asistent s asistentem pro příčnou dopravu vzadu a 360stupňová nízkorychlostní kamera.

nákladový prostor a interiér

Ačkoli je Lexus LX pro rok 2023 prostornější než jeho předchůdce, zaostává za ostatními luxusními SUV třetí řady. V úrovni výbavy Ultra Luxury se interiér zmenšil na 33,9 palce místa pro nohy druhé řady.

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada) Nákladový prostor (za třetí/druhou/první řadou)
Lexus LX 41,1/36,61/31,1 palce 11,0/44,0/64,0 kubických stop
Lincoln navigátor 43,9/41,1/36,1 palce 19,3/57,7/103,3 kubických stop
Cadillac Escalade 44,5/41,7/34,9 palce 25,5/72,9/121,0 kubických stop

technika

Každý Lexus LX 2023 je vybaven systémem infotainmentu se dvěma obrazovkami. Horní obrazovka měří 12,3 palce a ovládá audio a navigační funkce a také projekci Androidu automobil nebo Apple CarPlay. Spodní 7,0palcový displej ovládá klimatizaci a zobrazuje informace o jízdním režimu. Palubní navigační systém Lexus ukládá mapová data v případě, že není pokrytí mobilní sítí, a nabízí data z Google Points of Interest. Lexus LX má také funkci bezdrátové aktualizace.

Lexus LX 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Doporučená úprava

Srdcem modelové řady je Lexus LX600 2023 Premium. Má adaptivní variabilní odpružení, sedm sedadel a elektricky ovládané zadní dveře s hands-free přístupem. Vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná vnější sedadla druhé řady a ambientní osvětlení dodávají LX600 Premium luxus. V této konfiguraci si klade za cíl nabídnout správnou kombinaci hodnoty a funkčnosti, kterou kupující od vozidla v tomto segmentu očekávají.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik