Lexus RX 2021: specifikace, cena, datum vydání

Připravované modely  Lexus RX 2021  nabídnou mnoho standardních funkcí. Verze RX 350 a RX 450h jsou nejoblíbenějšími luxusními SUV střední třídy v řadě Lexus. Kromě toho dochází k přepracování nových SUV a hlavním úkolem společnosti Lexus je zvýšit jejich konkurenceschopnost. Můžeme tedy očekávat mnoho nových funkcí a ještě více kvality a technologie uvnitř.

Stejně jako předchozí modely, i ty nové mají stejné možnosti motoru. Ale očekávejte lepší výkon a rovnoměrnou spotřebu paliva. Hybridní model je stále nejlepší volbou a nabízí vynikající poměr ceny a výkonu.

Lexus RX 2021 má venku malé občerstvení

Design modelu  Lexus RX 2021  je vytesaný a osobitý. Projekt je na trhu jedinečný. I přes nedostatek občerstvení se tento model může pochlubit stejnou odvážnou vřetenovou mřížkou a nádherně tvarovanými LED světlomety. Výrobce ztlumil C-sloupky pro větší efekt wow a pro střechu plovoucí.


Modely RX L jsou pouze o 4,3 palce delší než standardní dvouřadé modely RX, takže je obtížné je na cestách identifikovat. Model F Sport přebírá díky elegantním 20palcovým kolům určitou agresivitu. Součástí této kapotáže je také adaptivní variabilní zavěšení. Tento systém sleduje stav vozovky a automaticky upravuje tlumení pro maximální účinnost.

Vnitřní bezpečnostní systém a Lexus + 2.0

Nová generace  modelu Lexus RX 2021  je uvnitř aktualizována. Obecně můžeme očekávat kvalitnější materiály a ještě více standardních funkcí. Kompaktní SUV stále nabízí řadu volitelných doplňků. Jak již možná víte, standardní modely RX 360 a RX 450h jsou dvoumístná SUV s dostatečným prostorem pro pět osob.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Volba prodloužené verze L poskytuje zákazníkům malé, ale funkční sedadlo ve třetí řadě, což zvyšuje počet cestujících na sedm. Sedadla jsou vyrobena z plyše a všechny verze nabízejí vynikající prostor pro hlavu a nohy vzadu. Užitečné zatížení je navíc působivé – přes 18 kubických stop za zadními sedadly. Tento počet sklopných zadních sedadel lze zvýšit na více než 56 kubických stop. Celkový design je jedinečný, ale ne tak expresivní jako u Audi nebo BMW SUV. Lexus RX je vybaven velkou 12,3palcovou multimediální obrazovkou s více obrazovkami, elektrickými zadními výklopnými dveřmi, sedadlem řidiče v 10 směrech, 10 airbagy, interiérem ze syntetické kůže, dvouzónovou klimatizací, zadní kamerou atd.

Bezpečnost je vynikající díky systému Lexus Safety System + 2.0, který zahrnuje automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, varování před dálkovými světly a vybočením z jízdního pruhu.

Lexus RX 2021 používá různé motory

Nový Lexus RX 2021  bude používat některé verze motoru. Současný základní model Lexus RX 350 2021 je vybaven 3,5litrovým motorem V6 s výkonem 295 koní. Tento pohon je k dispozici také pro kapotáže F-Sport. Stejný motor navíc pohání větší verzi modelu 2021 Lexus RX 350 L a kvůli své hmotnosti ztrácí určitý výkon.

Tento model nabízí 290 koní. Hybrid RX 450h je stále výhodné. Tento model využívá 3,5litrový motor V6 a je vybaven elektromotorem o výkonu 123 kW a standardním pohonem všech kol. Celková kapacita systému je 308 hp. Větší verze modelu RX 450h L navíc nabízí stejná čísla.

Výroba a náklady

Připravované SUV  Lexus RX 2021 budou  aktualizovány a výrobce přidá další standardní vybavení. Kromě drobných aktualizací zůstává cena nových modelů beze změny. FWD začíná na 42 000 eur, zatímco F Sport začíná na necelých 46 000 eur.

Větší verze navíc začíná u RX 350L třemi řadami sedadel, tedy necelých 45 500 eur. Lexus RX 450h Hybrid stojí za investované peníze, protože nabízí skvělý balíček funkcí a začíná na 45 000 USD. Pokud si však koupíte větší verzi hybridu, cena se vyšplhá až na 48 000 eur. Lexus RX nadále podbízí modely jako Mercedes-Benz GLE a BMW X5.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)