Lexus UX 300e 2021: specifikace, cena, datum vydání

Minulý týden byl  uveden na trh plně elektrický  Lexus UX 300e 2021 značky . Tento model je založen na platformě nové Toyota TNGA GA-C, kterou lze také nalézt pod benzínovým hybridem UX a nedávno aktualizovaným crossoverem Toyota C-HR. Změny exteriéru jsou však stejně minimální a nový model nabízí téměř stejný vzhled jako běžný model.

V zásadě došlo k několika drobným změnám a čistě elektrická verze dostala jemně pozměněnou masku chladiče, nový systém osvětlení a aerodynamičtější přední nárazník s nižšími přívody vzduchu.

Vnější pohled na Lexus UX 300e 2021

Design nadcházejícího modelu Lexus UX 300e 2021  bude téměř stejný jako design  běžného modelu. Vnější změny jsou proto minimální. Někdy však malé změny způsobí velký rozdíl ve vzhledu. To však v tomto případě neplatí. Přední část tohoto SUV má stejný tvar a linie. Malé občerstvení je také vidět na aerodynamické mřížce a nárazníku.


Vidíme spodní přívody vzduchu a stejná mlhová světla jako základní model. Podle výrobce bude tento model jako první představen pokročilé, aktivní generátory hluku, které vydávají varovný zvuk při nižších rychlostech, aby varovaly chodce.

Interiér

Tyto  nové Lexus UX 300E 2021  ukazuje velmi dobře vybavené kabiny. Tento model bude používat pouze vysoce kvalitní materiály a bude více orientovaný na řidiče. Stejně jako modely Lexus UX bude mít plně elektrická verze stejné uspořádání. UX 300e 2021 nabízí dvě řady sedadel a prostor pro pět cestujících.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Za ním je spousta prostoru pro nohy a prostor pro hlavu. Standardní výbava je navíc bohatá a tento model nyní zahrnuje adaptivní tempomat, digitální sdružený přístroj a obrazovku infotainmentu s podporou konektivity Apple CarPlay. Lexus také použil dodatečnou absorpci zvuku k tlumení vnějších vniknutí, jako je hluk větru, náraz štěrku a hluk pneumatik.

Podrobnosti o motoru Lexus UX 300e 2021

Díky upravené platformě TNGA GA-C od společnosti Toyota má nejnovější  Lexus UX 300e 2021  lithium-iontovou baterii 54,3 kWh, která je umístěna pod podlahou, a elektromotor k přední nápravě. Díky této kombinaci přináší první plně elektrický model značky 201 koní a podporuje rychlé nabíjení. S 50 kW nabíječkou navíc nabije baterii na 80% 40 minut. Pokud jej nabíjíte standardní 6,6 kW nabíječkou, trvá to v zásadě asi sedm hodin.

Podle oficiálních údajů z testu bude nadcházející plně elektrický model UX 300e schopen na jedno nabití projet zhruba 300 mil. Zrychlení je slušné a tento model zrychlí z 0 na 100 km / h za 7,5 sekundy. S tímto číslem stojí UX 300e za modely jako Hyundai Kona Electric, Kia e-Niro a připravované Volvo XC40 Recharge.

Odhadované datum vydání a náklady

Nový  Lexus UX 300e 2021  je plně elektrické SUV, které nabízí skvělý design a ještě lepší kabinu. Podle nejnovějších informací se tento model dostane do obchodů ve Velké Británii příští rok. Cena je stále záhadou, ale brzy můžeme očekávat další informace.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)