Lincoln Nautilus 2021: specifikace, cena, datum vydání

Druhá generace Lincoln Nautilus 2021 je vysoce konkurenční středně velké SUV, který je ve stejném segmentu jako Acura RDX / MDX, Buick Enclave, Volvo XC60 a Lexus RX 350. Luxusní divize společnosti Ford Lincoln použila aktualizaci nového modelu v polovině cyklu, čímž se stala luxusnější. Stejný designový jazyk bude použit pro nadcházející Nautilus, protože jsou hostovány modely jako Continental a Navigator. Kabina bude navíc přepracována a dobře vybavena.

Pod kapotou se Lincoln Nautilus vrátí v roce 2021 bez větších změn. K dispozici budou stejné dva přeplňované motory, které budou použity v první generaci.

Lincoln Nautilus 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Aktualizace Lincoln Nautilus 2021

Vnější design modelu Lincoln Nautilus 2021 vypadá díky nedávné aktualizaci moderně. Podle oficiálních údajů bude nový model i nadále fungovat na stejné platformě Ford CD4, která byla použita na nejnovějším Fordu Edge. Stejně jako modely Continental a Navigator bude mít i Lincoln Nautilus stejný designový jazyk, který vypadá atraktivně.

Dříve používaný design s dělenými křídly je nahrazen novou obdélníkovou mřížkou a výrobce používá moderně vypadající světlomety. Na první pohled vypadají světlomety velmi podobně jako u sedanu Continental. Na zadní straně jsou stejná zadní světla po celé šířce. V základní verzi budou umístěna stylová 18palcová kola, zatímco vyšší třídy nabídnou ještě významnější 20 nebo 21palcová kola.


Lincoln Nautilus 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Luxusní interiér

Nejnovějším Lincoln Nautilus 2021 zůstane beze změny uvnitř první generace. Kabina vypadá luxusně a připravovaný model dostane více funkcí. Tento model má navíc podpůrná přední sedadla s možností vyhřívání, ventilace, masáže a nastavení na vysoké úrovni. Kromě toho má základní model také dvouzónovou automatickou klimatizaci, digitální sdružený přístroj, rozhraní Sync 3, 8palcový středový displej, WiFi, 10 reproduktorů atd.

Horní možnosti vybavení však přinášejí více vysoce kvalitních materiálů a technologií. Tento balíček obsahuje kožené čalounění, vyhřívaná zadní sedadla, kamery s prostorovým výhledem, větší kola, jedinečné akcenty výbavy, vyhřívaný volant, zvukový systém s 19 reproduktory, automatický parkovací systém atd.Rozložení uvnitř je stejné jako dříve s lepší nosností. Za zadními sedadly je až 37,2 kostek. Se sklopenými zadními sedadly se však tento počet zdvojnásobí na 68,8 kubických stop nákladního prostoru.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Bezpečnostní balíček

Balíček systémů aktivní bezpečnosti je bohatý a v tomto oddělení můžeme očekávat vysoké hodnocení. Letošní bezpečnostní balíček zahrnuje adaptivní tempomat, varování před čelní srážkou s automatickým nouzovým brzděním, varování před vybočením z jízdního pruhu, monitorování mrtvého úhlu a automatické dálkové světlo.

Lincoln Nautilus 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pohonná jednotka Lincoln Nautilus 2021

Pod kapotou se v roce 2021 vrátí nadcházející Lincoln Nautilus se dvěma turbomotory. Standardní model má 2,0litrový čtyřválcový přeplňovaný motor s výkonem 250 koní a točivým momentem 280 liber. Toto hnací ústrojí je standardně vybaveno systémem předních kol.

Pokud potřebujete něco spolehlivého a rychlého, je tu volitelný 2,7 litrový twin-turbo V-6. Tento motor je standardně dodáván s adaptivním odpružením a pohonem všech kol. Díky tomu poskytuje neuvěřitelných 335 koní a točivý moment 380 liber. Obě verze používají stejnou 8stupňovou automatickou převodovku. Podle oficiálních údajů může nový Lincoln Nautilus 2021 díky tažnému zařízení třídy II odtáhnout až 3500 liber.

Spotřeba paliva

Pokud jde o účinnost paliva, základní model, který je k dispozici s pohonem dvou kol, nabízí 21 MPG City a 26 MPG Highway. Volba systému pohonu všech kol s tímto hnacím ústrojím však znamená 20/25 mpg město / dálnice. Silnější V-6 s adaptivním odpružením a pohonem všech kol poskytuje výkon 19/26 mpg město / dálnici.

Lincoln Nautilus 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vydání a cena Lincoln Nautilus 2021

Nadcházející Lincoln Nautilus 2021 je tvrdým konkurentem, který dorazí později v tomto roce. Základní verze začíná na 40 000 eur, zatímco nejlépe vybavená může přesáhnout 60 000 eur.