Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Lincoln byla kdysi značkou známá pro velké, pohodlné limuzíny podobné lodím, jako je Town Car, oblíbené letištními službami po celém světě. V éře SUV tento duch žije i v Lincolnu Nautilus z roku 2023. Jeho plovoucí karoserie a izolovaná kabina jsou čtyřkolovým útočištěm před nástrahami každodenního dojíždění, přehlušují hluk z dopravy a klouzají po nerovnostech s tlumící lhostejností. Na výběr je turbem přeplňovaný čtyřválec a dvěma turbodmychadly přeplňovaný V6, ale to nevadí – ani jedno nedělá Nautilus drag racer a oba jsou více než dostačující pro pohodovou jízdu do cíle.

Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Kdo hledá sportovní SUV, neměl by hledat dál Audi SQ8 , Porsche Cayenne nebo Maserati Levant podívejte se – všechny jsou mnohem dražší, ale dostanete to, za co zaplatíte. Pokud hledáte pouze plynulou jízdu a elegantní kabinu, pak je Nautilus pro vás.

Co je nového pro rok 2023?

Nautilus má pro rok 2023 nový design ráfků a novou barvu Jewel Sandstone. Pro standardní výbavu je nabízen i nový prémiový paket, který zahrnuje integrovaný navigační systém s aktuálními dopravními informacemi, posilovač řízení a univerzální otvírač garážových vrat.

Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Podle našeho názoru nabízí střední výbava Reserve nejlepší rovnováhu mezi hodnotou a luxusem. Za příplatek ke standardní výbavě dostane kupující panoramatické střešní okno, stěrače s dešťovými senzory, audiosystém Revel s 13 reproduktory, integrovaný navigační systém, elektricky nastavitelný sloupek řízení a vyhřívaná a chlazená přední sedadla. Vyměnili bychom standardní 18palcová kola za 20palcová – 18palcová kola vypadají na zakřiveném rámu Nautilusu příliš malá – a jinak bychom omezili možnosti na minimum.

motoru, převodovky a výkonu

Základním motorem Nautilusu je 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 250 koní. Je spřažen s osmistupňovou automatickou převodovkou a lze jej objednat s pohonem předních nebo všech kol. Naše záložní testovací vozidlo s pohonem všech kol zrychlilo z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy, pouze o 0,2 sekundy méně Cadillac XT5. Testovali jsme také volitelný 2,7litrový přeplňovaný motor V6, který produkuje 335 koní a zrychluje z 0 na 60 km/h za 5,9 sekundy.

Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Při jízdě ve městě se ani jeden motor necítí podtočený, ale při předjíždění na dálnici se extra výkon z V6 hodí. V souladu s luxusním étosem značky Lincoln je Nautilus crossover s měkkou podrážkou, který je nejpohodlnější při klouzání poklidným tempem. Volitelné adaptivní odpružení pomáhá absorbovat nerovnosti z výmolů. Modely Reserve a Black Label a také pohon všech kol Select mají tři jízdní režimy (Comfort, Normal a Sport), které umožňují dodatečné přizpůsobení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Všechny SUV v tomto segmentu mají blízko ke spotřebě paliva EPA, ale není žádným překvapením, že čtyřválcový Nautilus s pohonem předních kol se mezi soutěžícími Lincolnu dostal na první místo. Překvapivé však je, jak moc se přeplňované modely V6 blíží hodnotám čtyřválců. Čtyřválcový Nautilus s pohonem všech kol získá 22 mpg v kombinovaném cyklu, zatímco verze V6 s pohonem všech čtyř kol dostane 21 mpg. Naše testovací vozidlo Black Label V-6 s pohonem všech kol dosáhlo na naší testovací dráze při rychlosti 47 mph na dálnici pouze 24 z odhadovaných 25 mph.

Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér Nautilusu je vybaven příjemnými materiály. Čím výše v modelové řadě jdete, tím luxusnější se stává kůže, kov a dřevo. Téměř vše v našich testovacích vozidlech Reserve a Black Label bylo čalouněno měkkou kůží a strop u modelů Black Label je pokryt umělým semišem. Přestože Nautilus sdílí platformu s Ford Edge má, kupující by to pravděpodobně netušili.

Interiér Lincolnu je podobně prostorný, ale nabízí více stylu a hmoty díky volitelným masážním sedadlům nastavitelným ve 22 směrech, standardní digitální přístrojové desce a tlačítkové řadicí páce. Za zadním sedadlem Nautilusu je obrovský nákladový prostor, do kterého se v našem testu vešlo 12 příručních zavazadel – o dvě více než XT5 a o tři více než RX350. Sklopením zadního sedadla do rovné polohy – operace, která je velmi jednoduchá díky šikovným páčkám v zavazadlovém prostoru, které umožňují sklopit opěradla – vznikne prostor až pro 27 kufrů, což je objem zavazadlového prostoru. větší třířadý Volvo XC90 je ekvivalentní.

Lincoln Nautilus 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Kromě 12,3palcového digitálního displeje jsou všechny modely Nautilus vybaveny velkým 13,2palcovým dotykovým displejem infotainmentu. Nejnovější software pro infotainment Sync 4 od brod se snadno používá a nabízí pokročilé funkce, včetně možnosti bezdrátových aktualizací. Kompatibilita s Apple CarPlay a Android Auto, audiosystém s 11 reproduktory a integrovaný hotspot Wi-Fi s podporou 4G LTE jsou součástí standardní výbavy; Navigace a bezdrátová nabíjecí stanice smartphonu jsou standardem u modelů Reserve a Black Label. Volitelný zadní zábavní systém, který Lincoln nabízí pro všechny varianty výbavy, je atraktivní zejména pro kupující s dětmi.

bezpečnost a asistenci řidiče

Všechny modely Nautilus jsou standardně vybaveny asistenčním systémem řidiče Lincoln Co-Pilot360. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Nautilus navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici je adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v jízdním pruhu

záruka a údržba

Přestože záruka na hnací ústrojí Lincolnu trvá déle než u jeho konkurentů, včetně Volvo XC90 a des Audi Q8 , záruka na nárazník nepřevyšuje nabídku ve zbytku segmentu. Dražší výbava Black Label nabízí další vybavení, jako je čtyři roky bezplatné plánované údržby, roční úklid po dobu prvních čtyř let vlastnictví a kulinářského concierge pro rezervace v restauraci.

  • Omezená záruka 4 roky nebo 50 000 mil.
  • Záruka na hnací ústrojí 6 let nebo 70 000 mil
  • Bezplatná plánovaná údržba na 4 roky nebo 50 000 mil.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik