Lincoln Navigator 2022: specifikace, cena, datum vydání

Segment luxusních SUV plné velikosti založený na modelech Yukon a Escalade získává další aktualizovaný model. Nedávno byl nový Lincoln Navigator 2022 spatřen v testech a na silnicích poblíž globálního sídla společnosti Ford v Dearbornu v Michiganu.

Jak vidíme, nadcházející model představí některé aktualizace, včetně větší mřížky, přepracovaných světlometů a zadních světel. Obecně si od pohledného Lincolna Aviatora vypůjčí spoustu indícií. Ponechává si však stejný motor jako jeho předchůdce, což je pozitivní.

Lincoln Navigator 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pohled zvenčí na Lincoln Navigator 2022

Nový Lincoln Navigator 2022 , které byly uloveny v blízkosti celosvětové centrály Ford, nese některé nové aktualizace exteriéru, které byly odsunuty na přední a zadní. Zajímavé je, že vidíme, že mřížka Navigátoru je větší na výšku a má přepracované světlomety. Těžký maskovací film však výborně skrývá zbytek spodní fascie.

Níže uvedený design je však pravděpodobně zapůjčen od hezkého lincolnovského letce. To znamená, že můžeme očekávat stejné mlhové světlomety a pravděpodobně i některé menší změny. Pokud se na navigátor podíváte z bočního profilu, můžete vidět nový, černě lakovaný pár kol ve stejném designu jako předchozí model. Zadní část je však zcela zabalená a vidíme pouze silnější zadní světla.


nové technologie

O interiéru Lincoln Navigator 2022 nemáme mnoho informací. Podle mnoha pověstí bude nadcházející SUV pravděpodobně hostit nějakou novou technologii. S největší pravděpodobností se dočkáme stejně velkých digitálních displejů, jaké jsou k dispozici v nové generaci Escalade. Kromě zbytku je aktuální navigátor dodáván s 10palcovým zařízením, které se ve srovnání s dneškem jeví jako malé.

Navigátor je stále k dispozici ve třech variantách vybavení: Base, Reserve a Black Label. V podstatě základní tvar s sebou již přináší spoustu prémiového vybavení. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří kožené čalounění pro první dvě řady sedadel, elektricky sklopná sedadla ve druhé a třetí řadě, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, třízónová automatická klimatizace, elektricky nastavitelné dveře zavazadlového prostoru atd. Také Apple CarPlay, Android Auto a špičkový audio systém od společnosti Revel se 16 reproduktory jsou standardní výbavou.✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnostní

Balíček zabezpečení navigátoru je úspěšný. Tento model obsahuje parkovací senzory, monitorování mrtvého úhlu, varování před křížovým provozem, asistent před kolizí s funkcí nouzového brzdění, varování a asistent pro udržování v jízdním pruhu, varování před kolizí s detekcí chodců a couvací kameru.


Lincoln Navigator 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace hnacího ústrojí

Lincoln to nemá rád, pokud jde o výkon. Proto bude nový Lincoln Navigator 2022 poháněn stejným 3,5litrovým motorem EcoBoost V6 se dvěma turbodmychadly. Oproti svému předchůdci ale toto zařízení nabízí výrazně vyšší výkon.

Současný model se stejným motorem má výkon 450 koní, nový o 20 koní více. Pokud jste to nevěděli, Blue Oval použil stejný motor ve Ford Expedition. Vlajková loď navigátoru přenáší své síly prostřednictvím úžasně citlivé 10stupňové automatické převodovky.

Lincoln Navigator 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Kolik by stál Lincoln Navigator v roce 2022?

Nový Lincoln Navigator 2022 přináší několik drobných vylepšení. Tento model byl nedávno přistižen při testování a musíme uznat, že vypadá stylověji než jeho předchůdce. Podle našeho názoru bude nový model kvůli drobným upgradům o něco dražší.

Aktuální navigátor začíná na částce 77 120 eur, včetně poplatku za destinaci 1 295 eur. Doporučenější model, který nabízí větší rezervy výbavy, začíná na 82 660 euro. Nahoře je Navigator Black Edition od něco málo přes 98 000 eur. K dispozici je také mnohem větší verze s názvem Navigator L, která stojí 80 320 eur.