Maserati GranCabrio 2024: vlastnosti, cena, motory

GranCabrio je vylepšená verze GranTurismo Sports Tourer. Na rozdíl od posledně jmenovaného však GranCabrio přijde na trh pouze s benzinovým motorem, plně elektrická varianta Folgore nebyla oznámena.

Nadčasový styl karoserie Maserati GranCabrio podtrhuje elektricky skládací plátěná střecha, která se otevírá a zavírá při rychlosti až 80 km/h. Podle Maserati se horní část otevírá za 14 sekund a zavře za 16 sekund pomocí ovládání gesty nebo přejetím a podržením dotykového tlačítka na středovém displeji. Kufr má skládací přepážku, která umožňuje zvětšit objem kufru se zvednutou střechou.

Elektricky skládací střešní okno GranCabrio je k dispozici v černé, marlínově modré, titanově šedé, šedé a granátové barvě. Tenké pouzdro je nyní k dispozici v metalicky zelené barvě, Grigio Incognito, Grigio Maratea Mattem Blu Modena, Bianco Astro a Nero Assoluto.

Personalizační program Maserati Fuoriserie nabízí 26 dalších barev laku a kolekci materiálů na míru.

Pohonné ústrojí Maserati GranCabrio 2024

Pod dlouhou a tenkou kapotou Maserati GranCabrio je přesně stejný motor, jaký najdete v superautu MC20. Jde o odladěnou verzi 3,0litrového motoru Nettuno V6 MC20 s dvěma turbodmychadly, ale s mazáním mokrou vanou a deaktivací válců.

Schopný produkovat 542 koňských sil a 480 lb.-ft. Motor V6 s vysokým točivým momentem a dvěma turbodmychadly je vybaven duálním vstřikováním a pasivním systémem předspalování odvozeným ze závodních motorů Formule 1 pro zvýšení výkonu a točivého momentu a zároveň optimalizaci spotřeby paliva. Všechna Maserati GranCabrio mají standardně pohon všech čtyř kol a osmistupňovou automatickou převodovku.

Řidiči si mohou vybrat mezi režimy Comfort, GT, Sport a Corsa. Launch Control je k dispozici ve verzích Sport a Corsa, zatímco Corsa nabízí další optimalizace, jako je nastavení kontroly trakce, vektorování točivého momentu a „nastavení extrémního driftu,“ uvedlo Maserati.

Jak rychlé je Maserati GranCabrio?

Maserati GranCabrio 2024 je stejně energické jako GranTurismo a zrychluje z nuly na 100 km/h za 3,6 sekundy. Nejvyšší rychlost je 196 mil za hodinu.

Elektronická architektura VCDM

Maserati GranCabrio využívá stejnou elektronickou architekturu Atlantis High a modul VCDM (Vehicle Domain Control Module), který debutoval v GranTurismu. VCDM je elektronický mozek automobilu neboli „dirigent orchestru“ vybavený patentovaným prediktivním softwarem, který usnadňuje všechna nastavení vozidla.

Systém komunikuje prostřednictvím zpráv canFD, které jsou odesílány rychlostí až dvě milisekundy. Elektrická architektura Atlantis High společnosti Maserati může podporovat aktualizace OTA (over-the-air) a poskytuje ochranu kybernetické bezpečnosti.

Inovativní funkce

Maserati GranCabrio 2024 bude vybaveno vyhříváním krku na předních sedadlech se třemi nastaveními vyhřívání (tj. rychlost ventilátoru). Tato funkce umožňuje řidičům GranCabrio řídit se sklopenou střechou i za chladného počasí.

Vůz je volitelně vybaven větrným deflektorem, který těsně zapadá za přední sedadla, aby nedocházelo k nadměrným turbulencím větru v interiéru. Zatímco tato funkce obvykle eliminuje potřebu zadních sedadel, Maserati říká, že deflektor pomáhá zlepšit aerodynamiku při jízdě se sklopenou střechou.

Luxusní interiér se vyznačuje měkkou střechou, sportovními sedadly s integrovanými opěrkami hlavy, multifunkčním volantem s páčkami z broušeného hliníku, přestavitelným head-up displejem a digitálními hodinami.

Za určitých provozních podmínek může motor GranCabrio V6 deaktivovat pravou řadu válců pomocí systému sklopné tlačné tyče, zatímco celý ventilový rozvod zůstane deaktivován.

Inteligentní asistent a Maserati Connect

Srdcem digitálního kokpitu GranCabria je Maserati Intelligent Assistant (MIA) s Android Auto. Systém obsahuje nové rozpoznávání hlasu, aktualizovaný software a optimalizovanou technologii mikrofonu s funkcí přirozeného jazyka. Umožňuje uživatelům upravovat funkce vozidla, jako je klimatizace a nastavení zvuku, pomocí hlasových příkazů.

Interiér bohatý na obrazovky připomíná Grecale s 12,2palcovým digitálním přístrojovým panelem, 12,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu a dalším 8,8palcovým displejem pro ovládání klimatizace. Navzdory architektuře založené na Googlu se informační a zábavní systém vyznačuje bezdrátovým Apple CarPlay a duální konektivitou Bluetooth.

GranCabrio má nyní rozšířenou verzi služeb Maserati Connect. Nyní obsahuje služby Maserati Guard, Alexa v autě a z domova do auta a satelitní navigaci, které lze konfigurovat pomocí aplikace Maserati Connect. Většina služeb Maserati Connect je po dobu až 10 let zdarma.

Audio systém Sonus Faber

Italský zvukový expert Sonus Faber poskytuje své odborné znalosti, aby obohatil elegantní interiér Maserati GranCabrio o profesionální zvuk. Standardní stereo má 13 reproduktorů a 815wattový zesilovač pro 2D prostorový zvuk, zatímco volitelný vysoce prémiový audiosystém má 16 reproduktorů a 1060wattový zesilovač pro 2D nebo 3D prostorový zvuk.

Pomůcky pro řízení

Maserati GranCabrio 2024 nabízí působivou řadu pokročilých asistenčních technologií pro řidiče. Zahrnuje zadní nouzové brzdění, 360stupňovou kameru, Dynamic Road View a Maserati Active Driving Assist, který využívá asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a nouzového asistenta pro jízdu v jízdním pruhu k předcházení kolizím.

Začátek doporučené maloobchodní ceny pro Maserati GranCabrio 2024

Maserati GranCabrio 2024 bude začínat na 204 000 eur, což je mírný skok přes RRP GranTurismo pod 192 000 eur.

Výsledky Maserati GranCabrio 2024

  • GranCabrio, bratr Maserati GranTurismo s látkovou střechou, je nejnovějším velkolepým cestovním kabrioletem značky Trident.
  • I přes skládací střechu váží GranCabrio pouze 220 liber. (100 kg) více než GranTurismo, a to díky lehké platformě Giorgio vyrobené z hořčíku, oceli a 65 procent hliníku.
  • Maserati GranCabrio 2024 je poháněno odladěnou verzí motoru Netunno V6 s dvojitým přeplňováním, který debutoval v superautu MC20.

Galerie Maserati GranCabrio 2024

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.