Mazda 3 2022: specifikace, cena, datum vydání

Modely Mazda 3 2022 hatchback a sedan jsou připraveny obdržet řadu vylepšení oproti předchozí generaci. Jak asi víte, Mazda loni přidala do své řady pohonných jednotek nový výkonný 2,5litrový čtyřválcový přeplňovaný motor. Na opačném konci základní model nadále používá stejný 2,0litrový čtyřválcový atmosférický motor.

Pro rok 2022 však Mazda přidá další obložení mezi podběhy. Například základní model je nyní standardně vybaven navigací, satelitním rádiem SiriusXM a vynikajícím stereo systémem Bose s 12 reproduktory. Obecně platí, že verze sedan i hatchback mají opěrná sedadla a pohodlné ubytování pro cestující.

Vnější obložení Mazda 3 2022

Sedan i hatchback Mazda 3 2022 pokračují ve stejném designovém jazyce KODO jako jejich předchůdci. Obecně vypadají atraktivně a uhlazeně a mají odvážnější styl. Liší se však rozměry a sedan měří 183,5 palce, zatímco poklop měří 175,6 palce.

Jak můžete vidět, model hatch je garážovější a jeden z nejstylovějších ve svém segmentu. Tento model vypadá polarizovaněji než verze sedan a je standardně dodáván s luxusními 18palcovými litými koly.

Vnitřní vybavení a obkladové vybavení

Kabina Mazdy 3 2022 není vůbec obyčejná. Tento atraktivní vůz nabízí velmi prostornou kabinu s pohodlným ubytováním pro cestující. Hatchback přidává více než užitečných 20 kubických stop zavazadlového prostoru, zatímco Mazda3 sedan nabízí přibližně 13 kubických stop úložného prostoru. Díky zadním sedadlům děleným v poměru 60/40 lze ale oba modely složit naplocho a vytvořit tak více místa.

Kromě toho je k dispozici mnoho přizpůsobení a můžete si vytvořit svůj vlastní jedinečný interiér. Stejně jako dříve je základní model vybaven podpůrnými látkovými sedadly a má více měkkých materiálů. V rámci standardní výbavy nabízí Mazda také skvělou 8,8palcovou obrazovku, audio, navigaci, dva USB porty, Bluetooth a další. Turbo model je ještě nabitější. Obsahuje kožený volant s pádly, head-up displej, elektrické střešní okno, dvouzónovou automatickou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a čalounění ze syntetické kůže.

✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnost

Bezpečnostní prvky jsou lepší než kdy dříve a Mazda 3 obsahuje automatické nouzové brzdění, adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, hlídání mrtvého úhlu a alarm příčného provozu vzadu.

Možnosti motoru Mazda 3 2022

Pod kapotou je nová Mazda 3 2022 k dispozici se třemi různými čtyřválcovými motory. Základní sedan stále používá 2,0litrový motor, který dělá 155 poníků a je dodáván pouze s pohonem předních kol. V horní části výrobce volitelně nabízí 2,5litrový čtyřválec odemykající 186 koní, který je vybaven pohonem všech kol.

Nejoblíbenější a nejsilnější je nové 2,5litrové turbo s výkonem 250 koní. Šestistupňový manuál je k dispozici, ale pouze v případě, že zůstanete u pohonu předních kol. Pro pohon všech kol je k dispozici šestistupňová automatická převodovka.

Datum vydání a cena

Stejně jako její předchůdce bude mít i nová Mazda 3 2022 atraktivní designový jazyk a více standardní výbavy díky výbavě. Mazda nedávno prozradila, že přepracovaná verze dorazí ještě letos, a to při zachování stejné cenové kategorie.

Aktuální model sedan začíná na 20 500 eurech plus cílový poplatek 945 eur, hatchback pak na 22 500 eurech. Model Mazda 3 2.5 Turbo, vybavený systémem AWD, stojí o něco méně než 30 tisíc.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis