Mazda 6 2021: cena, fotografie, specifikace

Od poslední aktualizace nové Mazdy 6 2021  Sedan uběhl jen rok  a japonský model byl znovu přepracován jako třetí ze současné generace. Smyslem představení novinky byl autosalon v Los Angeles, který shrnul výsledky minulého roku. Nová  Mazda 6 2021  , která je přepracována, získala slušnou část aktualizací, od nichž se očekává, že vývojáři maximalizují model v prémiovém segmentu.

Vedení vidí příležitosti ke zlepšení prodeje čtyřdveřové vlajkové lodi, která v poslední době na mnoha trzích ztratila půdu pod nohama. O tomto testu mluvíme pouze o plánech japonských inženýrů a designérů vyšplhat se na prémiovou třídu D. Pojďme se podívat na aktualizaci nové  Mazdy 6  v roce 2021 z různých pohledů, ve kterých nám pomohou fotografie, šarže a ceny a technické vlastnosti novinky.

Nová Mazda 6 2021

Vzhledem k dynamice prodeje nové  Mazdy 6 2021  vás nepřekvapí spěch, s nímž byl vůz přepracován. Například v Evropě byl negativní trend pozorován již několik let a pokračuje až do roku 2020. Například v zemích starého světa se v prvních třech čtvrtletích letošního roku prodalo přibližně 18 500 kusů  nové Mazdy 6 2021  . Ve stejném období loňského roku bylo kupujícím dodáno 24 000 automobilů.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Podobný trend lze pozorovat i ve Spojených státech: za prvních devět měsíců roku 2020 bylo prodáno 35 862 dveří, ve srovnání s pouhými 27 850 (-22%) ve stejném období roku 2020. Obrázek není příliš příjemný, zvláště v kombinaci s postavami stejných Toyota Camry a Honda Accord, které se ve Spojených státech prodávají zhruba desetkrát více než „šestka“. Volkswagen Passat kraloval v Evropě a za poslední dva roky vyrobil ne méně než 200 000 vozů. Situace však nutí vůdce nové Mazdy jednat, zejména proto, že změna nové Mazdy CX-9, která je vyžadována především v USA ve vysoce kvalitních výbavách, naznačuje směr vývoje.


Malé změny ve struktuře těla

Před dovybavením svého vlajkového sedanu  zkoumala nová Mazda 6 2021,  že většina kupců se čtyřmi dveřmi je s exteriérem obecně spokojena. Toto hodnocení umožnilo pouze návrhářům provádět občasné úpravy exteriéru, aniž by se změnil základní tvar karoserie. Aktualizace karoserie však nejsou žádané.

V přední části zaujme větší výraznější maska ​​chladiče, která okamžitě upoutá pozornost jinou maskou chladiče a chromovaným rámem s bočními paprsky procházejícími pod světlomety. Ten trochu přimhouřil oči a získal mírně odlišnou konfiguraci světelné technologie, která v jednom bloku kombinovala nejen blízké a vzdálené světlo, ale také mlhová světla. Nenechávejte přední nárazník bez dozoru – boční vybrání mají jiný tvar a střední výřez přívodu vzduchu se zúžil.

Inovace vzadu zahrnují nově navržená boční světla, doplněná chromovaným příčníkem se špičatými hranami, které prorazily světelné bloky. Konstrukce zadního nárazníku, který je vybaven dvěma kulatými výfuky, byla prakticky zachována. Byla však aktualizována řada 17- a 19palcových disků, stejně jako vnější barevná paleta, která obsahovala odstín krystalu Soul Red.


Nový interiér se zlepšenou zvukovou izolací

Jelikož se inženýři  Mazdy 6 2021  zaměřili na interiér, došlo k mnohem větší inovaci než k exteriéru. Některá důležitá vylepšení jsou vizuálně neviditelná a budou diskutována později. Na začátku si ukážeme viditelnou změnu. A dotkly se téměř všech detailů interiéru.

Například po sešlápnutí volantu má řidič možnost vyhodnotit výstižný a příjemný kalendář nové palubní desky, ve které byly ztraceny archaické „poklesy“. Ve špičkových verzích je standardní „rámeček“ nahrazen 7palcovou digitální obrazovkou s ručně malovanými ciferníky.

Zu den weiteren Innovationen, die den Aufenthalt im Auto noch kosmabler machen, zählen der auf 8 Zoll vergrößerte Bildschirm des Haupt-Multimedia-Systems (ebenfalls verbesserte Bildqualität), neue breite Sitze mit optimiertem Profil und Antivibrationssystem sowie eine der Windschutzscheibe und nicht auf einem speziellen Bildschirm angezeigt wird), einer modifizierten Klimaanlage, einem anderen Lenkrad. Zu den verfügbaren Optionen des Modells gehörten eine runde Camera, ein beheiztes Rückensofa und eine adaptive Geschwindigkeitsregelung mit Stop & Go-Funktion.

Řekněme několik slov samostatně o pokročilém nastavení podpisu, které nabízí nejlepší prémiové řešení. Tato verze přesvědčuje elegantním povrchem z hnědé kůže napa a semiše, stejně jako dekorativní vložky z popela. Přední sedadla jsou vybavena elektromotorem, topením a ventilací.

Končíme rozhovor uvnitř toho, co bylo zmíněno na začátku. Výrobce automobilů poslouchal nespokojené řidiče, kteří vyjádřili znepokojení nad kvalitou zvukové izolace. Aby se snížil hluk přicházející do interiéru zvenčí, byla zvýšena tloušťka kovu podběhů zadních kol a byly přidány další materiály pohlcující zvuk.

Specifikace Nová Mazda 6 2021 v karoserii roku

Hlavním výsledkem redesignu v technické části bylo zahrnutí nové plynové turbíny Skyactiv-G 2.5T, dříve registrované pod kapotou crossoveru CX-9, do vyvážení motoru nové Mazdy 6 s motorem  2021  . Maximální výkon motoru při práci s 95. benzínovým motorem dosahuje 254 koní. a 420 Nm. “Čtyři” foukané společnosti jsou šestistupňovou automatickou převodovkou.

Byl modernizován další motor, který nová „šestka“ zdědila od předreformovacího stroje. Atmosféra Skyactiv-G 2.5 se naučila vypínat polovinu válců v rozsahu rychlostí 40–80 km / h. Výkonové parametry zůstaly stejné – 192 k. a 256 Nm. Motor Skyactiv-G 2.5 je připojen k mechanickému nebo automatickému motoru.

Kromě výše uvedených motorů má  nová Mazda 6 2021  ve výzbroji další tři jednotky, v závislosti na trhu:

  • Skyactiv-G 2,0 165 k, 210 Nm;
  • Skyactiv-D 2,2 150 hp 380 Nm;
  • Skyactiv-D 2,2 175 hp 420 Nm.

Během modernizace dostal podvozek japonského sedanu různé parametry. Změněna byla celková geometrie, zadní vlečená ramena a tuhost pružin s tlumiči. Převod řízení je nyní připojen k pomocnému rámu. Zda se závod změní v závislosti na chování vozu na silnici, bude jasné po prvních testovacích jízdách sériových automobilů.

Fotografie nové Mazdy 6 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)