Mazda CX-3 2021: specifikace, cena, datum vydání

Jedním z nejmenších kompaktních crossoverů současnosti je Mazda CX-3. Byla oznámena nová a revidovaná  Mazda CX-3 2021  a můžeme očekávat, že tento model dorazí příští rok ve stejnou dobu jako závodní verze. Podle nejnovějších informací bude nadcházející model během cyklu občerstven a bude atraktivnější. Obecně platí, že díky jazyku Kodo Soul of Motion jsou všechny modely tohoto výrobce rozpoznávány v pohybu.

Podle posledních spekulací bude nový model bohužel mít stejný pohon jako ten současný. Toto oddělení tedy zůstává stejné. Tento malý crossover je vybaven 2,0litrovým motorem Skyactiv-G, který je spárován se šestistupňovou automatickou převodovkou a sportovním režimem s manuálním řazením.

Aktualizace Mazda CX-3 2021

Venku bude občerstvení a na  Mazdě CX-3 2021  uvidíme atraktivnější linky. Nečekejte však žádné drastické změny. Jak již bylo zmíněno, nový model nabízí občerstvení během cyklu.


Podle Mazdy však bude nová generace CX-3 hrát větší roli díky rozšířené platformě vypůjčené z Mazdy 3. Celkově nový model nabízí větší pohodlí uvnitř a sportovní design zvenčí. Pokud jde o rozměry, tento model je rok od roku blíže konkurenci, jako jsou Hyundai Kona a Toyota C-HR.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Závodní model

Závodní model  Mazda CX-3 2021  bude konečně k dispozici a bude vypadat sportovněji díky kombinaci kosmetických a aerodynamických vlastností. Kromě toho tento model snižuje a má ztmavené ráfky z lehkých slitin, skvrny červené a černé nálepky, hrany kolem chromované mřížky atd.

Moderní kabina a více pokojů

Interiér  Mazdy CX-3 2021 je dokonalý. Z literárního hlediska tento malý crossover nabízí kabinu podobnou slavné a větší Mazdě CX-5. Nadcházející Mazda CX-3 nadále nabízí dvě řady sedadel s prostorem pro pět cestujících. K dispozici budou také vylepšení a výrobce přidá další standardní vybavení.


Základní sportovní vybavení nyní zahrnuje černé látkové potahy, 7palcovou obrazovku, hlasové ovládání, ovládání tlačítky, USB konektor, naklápěcí / teleskopický volant, zadní kameru, tempomat, elektricky ovládaná okna / zámky a bezklíčový přístup. Turistická kapotáž však simulovala kožená / semišová sedadla, zatímco modely Grand Touring nabízejí skutečný luxus a jsou vybaveny vysoce kvalitní kůží. Zabezpečení se zlepšuje a ve všech testech můžeme očekávat vysoké hodnocení.

Závodní model však bude mít v celé kabině černá kožená sedadla s červeným kontrastním prošíváním a červenými akcenty.

Pohon Mazda CX-3 2021

Nová Mazda CX-3 2021  bude i nadále nabízet motor. Současný model je vybaven spolehlivým 2,0litrovým motorem Skyactiv G s točivým momentem 148 koní a 146 Nm. Některé zprávy však naznačují, že nový model může mít určité mechanické změny. Tím máme na mysli, že nový model přinese více koní a lze nabídnout i novou převodovku.

Současný model má šestistupňovou automatickou převodovku se sportovním režimem s manuálním řazením. Dobrá bude také spotřeba paliva a můžeme očekávat mnohem lepší čísla než dříve. Přesné specifikace závodního modelu však zatím nejsou k dispozici.

Datum a cena vydání Mazda CX-3 2021

Nedávno ohlášená  Mazda CX-3 2021  byla přepracována a pod kapotou byly provedeny určité změny. Kabina bude navíc stylová a výrobce přidá další funkce a vysoce kvalitní materiály.

Podle některých pověstí přijde nový crossover ve stejnou dobu jako závodní model příští rok. Přesné ceny však v současné době nejsou k dispozici. Kromě toho můžeme očekávat, že základní model bude víceméně stejný jako jeho předchůdce.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)