Mazda CX-5 2022: specifikace, cena, datum vydání

Mazda staví jedny z nejlepších a nejobsáhlejších crossoverů SUV v oboru. Kompaktní Mazda CX-5 je jedním z klíčových vozidel značky a soupeřem s megaprodejci, jako jsou Honda CR-V, Jeep Cherokee, Subaru Forester a Ford Escape. Model byl pro modelový rok 2017 zcela nový a některé zdroje tvrdí, že nová generace Mazdy CX-5 by měla být 2022 , která může být uvedena na trh pod novou nomenklaturou CX-50.

Jak je patrné z dostupných informací, nová generace Mazdy CX-5 by se mohla začít prodávat pod nomenklaturou CX-50, protože Mazda zaregistrovala ochrannou známku pro tento typový štítek. Mazda nedávno představila model CX-30 a měla by tuto novou nomenklaturu používat pro zbytek své řady crossoverů SUV v nových generacích.

Mazda CX-5 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nová Mazda CX-50 by měla přijmout zcela novou platformu, která bude také základem pro novou iteraci Mazdy6. Nová platforma by měla nové verzi nabídnout několik výhod, včetně podpory motorů SkyActive G a D a jednotek SkyActive-X ve spojení s mírným hybridním systémem.

Kromě nové platformy nabízí přepracované pouzdro Mazda CX-5 také modernější a dynamičtější design s prvky podobnými kupé. Kabina by také měla dostávat sofistikované zacházení a nejmodernější technologie.

Mazda CX-5 2022: platforma, design

Některé podrobnosti o zcela nové Mazdě CX-5 2022 jsou již známy, což naznačuje, že by verze měla přejít na novou platformu. Model údajně sdílí platformu s novou generací Mazdy 6. Nová platforma má design pohonu zadních kol s podélným uspořádáním motoru. Implementace nové platformy by měla modelu přinést několik výhod, včetně nižší hmotnosti a lepšího výkonu, ale také přidání nových technologií a řešení hnacího ústrojí.

Na druhou stranu zatím není známo, zda se nový model zvětší, ale očekáváme určité úpravy velikosti, které zlepší kapacitu nákladu a cestujících.

Z vizuálního hlediska zprávy naznačují, že model by měl používat dynamičtější prvky stylu kupé. Očekává se, že model bude mít dynamičtější linie karoserie a aktualizovaný styl mřížky a design světlometů. Model by měl také převzít některé podněty z modelu CX-30, například: B. strmě sklonené přední a zadní sloupky pro vzhled připomínající kupé.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení, vybavení:

O konstrukci kabiny přepracované Mazdy CX-5 2022 není mnoho podrobností . Nový model by měl používat kvalitnější materiály a nové technologie. Další verze by měla také zlepšit ložnou kapacitu a komfort na zadních sedadlech. Aktuální verze má o něco menší ložnou plochu než většina jejích konkurentů. 

Nová generace modelu CX-5 také přichází s upgradovaným informačním a zábavním systémem a se standardním balíčkem aktivních bezpečnostních systémů. Skutečná CX-5 je k dispozici s 7 a 8palcovou dotykovou obrazovkou, ale další iterační verze by měla následovat moderní trendy a nabídnout větší možnost v horních stupních. Přepracovaný model také získá nový digitální přístrojový panel.

Mazda CX-5 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Mazda CX-5 2022: Pohonné jednotky

Přidání nové platformy umožňuje uvedení nových řešení hnacího ústrojí Mazda CX-5 2022 , včetně nového motoru SkyActive X-in-line 6 a mírného hybridního nastavení, jakož i dalších doplňků z rodiny motorů SkyActive.

Nová Mazda CX-50 by měla být k dispozici s novým 3,0litrovým motorem SkyActieve X-in-line 6 podporovaným 48voltovým hybridním systémem. V některých oblastech by měl být k dispozici také 3,3 litrový řadový nafta 6 SkyActive D inline 6.

Revidovaná CX-5 bude také vybavena 2,5litrovým čtyřválcovým motorem SkyActive-G a mírným hybridním systémem s výkonem kolem 187 koní. Nižší variantou by měla být také 2,5litrová čtyřválcová verze SkyActive-G, která může produkovat přibližně 225 koní. Řada motorů zahrnuje také čtyřválcový SkyActive-D o objemu 2,2 litru.

Mazda CX-5 2022: vydání, cena

Nové generace Mazda CX-5 2022 měla premiéru koncem roku 2021 nebo začátkem roku 2022. Mazda rovněž pracuje na zcela nové Mazdě6, která se do obchodů dostane také jako model 2022. Více podrobností se objeví blíže k debutu. Díky propracovanějším kabinám a technologiím by se nová Mazda CX-5 měla cenou své základní verze přiblížit hranici 30 000 EUR. Současný model začíná na 26 000 eur.