Mazda CX-5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Mazda CX-5 2023 má problém, který nemá nic společného s tím, jak vypadá nebo jaký je pocit z jízdy. Již od uvedení na trh v roce 2012 přetrvávaly zvěsti o uvedení zcela nové třetí generace CX-5. Mazda však fanouškům dala CX-50, o něco delší a větší CX-5 s robustnější DNA, což nás trochu zmátlo.

Mazda CX-5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Preferovali bychom kompletně přepracovanou CX-5, ale Mazda oznámila, že bude prozatím pokračovat v prodeji současné CX-5 spolu s novou CX-50, přičemž výběr ponechá na zákazníkovi. Pokud máte rádi novější a robustnější crossover Mazda, je CX-50 dobrou volbou. Pokud však hledáte luxusnější alternativu pro jízdu, je těžké se s modelem 2023 CX-5 hádat.

Mazda CX-5 2023: Co je nového?

Mazda CX-5 se dočkala velké aktualizace pro modelový rok 2022. Dostalo nové úrovně výbavy, nové funkce a standardní pohon všech kol. Pro rok 2023 je jedinou změnou nový prémiový rhodium bílý lak. Je to poprvé, co Mazda nabízí tento odstín v Severní Americe.

Mazda CX-5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Možnosti pohonné jednotky Mazda CX-5 2023

Mazda CX-5 2023 je standardně dodávána s atmosférickým 2,5litrovým čtyřválcem o výkonu 187 koní a 186 lb-ft. točivého momentu. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím šestistupňového automatu, který je k dispozici ve všech úrovních výbavy.

CX-5 Turbo a Turbo Signature mají přeplňovaný 2,5litrový čtyřválec o výkonu 256 k, 320 lb-ft. točivého momentu s dietou prémiového benzínu 93 oktanů. Pokud však natankujete palivo s oktanovým číslem 87, bude přeplňovaný motor produkovat 227 koní a 310 lb-ft. točivého momentu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Varianty výbavy, standardní výbava a ceny

Mazda CX-5 2023 je k dispozici v osmi úrovních výbavy: S, S Select, S Preferred, S Carbon Edition, S Premium, S Premium Plus, Turbo a Turbo Signature. Dále si stručně představíme jednotlivé varianty výbavy. Naše bezplatné a snadné vyhledávací nástroje* vám umožňují procházet inventář prodejců podle vašeho plánu. Níže uvedené ceny zahrnují cílový poplatek 1 275 EUR.

Mazda CX-5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

CX-5S

Základní Mazda CX-5 S začíná na 27 975 EUR a přichází s vynikající standardní výbavou včetně bezklíčového dálkového ovládání, startování tlačítkem, kůží potaženého volantu s integrovanými ovládacími tlačítky, dvou předních USB portů, automatické klimatizace, černých látkových sedadel. , zadní kamera a elektrické ovládání Okenní regulátory, které lze otevřít a zavřít stisknutím tlačítka.

Mezi technické funkce patří 10,25palcový dotykový displej infotainmentu s Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth a audiosystém se čtyřmi reproduktory. Součástí standardní výbavy jsou také LED světlomety s automatickým zapínáním a vypínáním, ovládání dálkových světel, stěrače čelního skla s dešťovým senzorem a zadní střešní spoiler.

CX-5 S Vyberte

Mazda CX-5 S Select také nabízí LED světlomety s automatickou regulací sklonu světlometů, dvouzónovou klimatizaci, zadní ochranné sklo, vyhřívaná přední sedadla, elektricky ovládané sedadlo řidiče a pokročilý systém bezklíčového vstupu. Obsahuje také černá nebo béžová koženková sedadla, audiosystém se šesti reproduktory, zadní větrací otvory a zadní USB porty. Ceny Select začínají na 29 775 eurech.

CX-5 2,5 S zvýhodněná cena

Mazda CX-5 S Preferred začíná na 30 865 eurech. Nechybí černý nebo béžový kožený interiér, elektricky nastavitelná přední sedadla, paměťová funkce pro sedadlo řidiče, automaticky zatmavovací vnější zpětná zrcátka a elektrické střešní okno.

CX-5 2.5S Carbon Edition

Pokud dáváte přednost CX-5 S Carbon Edition, musíte na stůl položit minimálně 32 000 eur. Má exkluzivní polymetalický šedý exteriér a černý nebo červený kožený interiér. 19palcová kola z lehké slitiny, lesklé černé kryty zpětných zrcátek a leskle černý interiér dodávají ještě větší styl.

CX-5 2.5S Premium

Ceny CX-5 S Premium začínají na 33 675 eurech. S Premium nabízí Mazda Intelligent Drive Select (Mi-Drive) s jízdními režimy Normal, Off-Road a Sport. Mezi další standardní výbavu patří LED denní svícení, LED kombi zadní světla, na míru šitá 19palcová litá kola, adaptivní světlomety, vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, pádla řazení a 7palcový LCD multiinformační displej na sdruženém přístroji.

CX-5 2.5S Premium Plus

Mazda CX-5 2023 S Premium Plus začíná na 36 775 EUR a staví na výhodách modelu S Premium. Dále nabízí plnobarevný head-up displej (HUD), navigaci, ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla, vyhřívaný volant, odmrazovač stěračů a elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka. S Premium Plus navíc obsahuje audiosystém Bose s 10 reproduktory, SiriusXM a elektricky ovládané zadní výklopné dveře s programovatelným nastavením výšky.

CX-5 2.5 Turbo

2.5 Turbo začíná na 38 125 eurech se silnějším turbomotorem, pohonem všech kol a šestistupňovým automatem. Standardní výbava zahrnuje lesklé černé vnější ozdobné lišty mřížky chladiče, vnějších zpětných zrcátek, spodního nárazníku, prahových panelů a podběhů kol. Nechybí černá 19palcová kola s metalickým vzhledem, černý nebo pergamenově zbarvený kožený interiér s červeným prošíváním a bezdrátové nabíjení pro smartphony.

CX-5 2.5 Turbo Signature

Nejvyšší model Mazda CX-5 Turbo Signature začíná na 40 925 eurech. Vyznačuje se podběhy kol v barvě karoserie, 19palcovými stříbrnými koly a unikátními vnějšími lištami. Interiér obsahuje hnědou kůži napa, obložení z pravého dřeva, ambientní osvětlení, unikátní volant, černé obložení stropu a navigaci.

Standardní bezpečnostní prvky

Každá Mazda CX-5 pro rok 2023 je standardně vybavena pokročilými bezpečnostními funkcemi, jako je radarový tempomat, inteligentní brzdový asistent, Blind Spot Detect, Rear Cross Traffic Alert, Lane Keep Assist a Lane Keep Assist. 2.5 Turbo Signature je vybaven 360stupňovou kamerou, předním a zadním parkovacím senzorem, asistentem dopravní zácpy, inteligentním brzděním ve městě a upozorněním na pozornost řidiče.

Mazda CX-5 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Záruka Mazda

Mazda CX-5 2023 má tříletou záruku/36 000 mil na nárazník a pětiletou/60 000 mil záruku na pohonné ústrojí. K dispozici je také pětiletá antikorozní záruka s neomezeným počtem najetých kilometrů a tříletá silniční asistenční služba na 36 000 mil.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis