Mazda CX-60 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Před pár týdny jsme posnídali se zprávou, že Hirošima připravuje totální útok na podnik. Nová SUV, šestiválcové motory a technologie pro každý vkus. A to je místo, kde přichází nadcházející Mazda CX-60 pro rok 2022.

Je to zlom v řadách prémiových „doživotních“ SUV německých značek, ale také má za cíl ublížit Volvu XC60 a novým hráčům v představenstvu, jako je Genesis, kteří přistanou s GV60.

Mazda CX-60 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Díky některým únikům informací, které „unikly“ japonskému patentovému úřadu, byli naši kolegové a přátelé z Motor.es schopni vytvořit velmi věrnou reprízu toho, jaký bude další vývoj designu KODO, který jim přinesl tak dobré výsledky.

A tak v obvyklé linii, na kterou je u nás Mazda zvyklá, nový model nabídne čistý a krásný design bez nutnosti ohňostrojů: dlouhou kapotu s ostrým vzhledem (pravděpodobně s boční stranou podobnou té u MX-30 , který máte výše), maska ​​chladiče domácí značky a současné motory.

šestiválcové motory

Jedna z věcí, které se mi na této osobnosti značky líbí nejvíce, je výběr motorů. Když byla v roce 2019 představena Mazda3, objevil jsem pojem „rightsizing“ (něco jako „správná velikost“) na obhajobu použití atmosférických dvoulitrových benzínových motorů (přečtěte si recenzi Mazda3 Skyactiv-X zde.

Mazda CX-60 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Od té doby v tom pokračují. A jak by to mohlo být jinak, když je CX-60 předurčena k boji v tak konzervativním segmentu, musí ze sebe vydat všechno. Takže ano: čekáte to od začátku textu. Šestiválce dorazí v podélné poloze.

Dělají to 48voltovou technologií, ECO nálepkou a přezdívkou Skyactiv-X a její inovativní technologií, která nevyužívá jiskru od svíček, ale spíše stlačení paliva jako nafta. Logicky zde nejsou žádné výkonové údaje, i když můžeme počítat s výkony přes 200 dlouhých CV.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Více motorů: CX-60 bude moci používat dieselové verze (v Japonsku se očekává šestiválec, který se do Evropy pravděpodobně nedostane) a také další, které odpovídají nové době: očekáváme plug-in hybrid CX- 60 a Hybrid, ve kterém elektromotor přijímá energii z rotačního motoru.

Mazda CX-60 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Možná vás zajímá, jestli to budou modely s předním náhonem nebo s předním náhonem. Pravda je, že i já: jisté je, že přijdou modely s pohonem všech kol.

Nová rodina SUV bude globální

CX-60 je součástí poměrně velké rodiny. Nová SUV Mazda budou mít dva typy šířek a dva další typy interiérů: druhý se dvěma nebo třemi řadami sedadel (pět nebo sedm sedadel). Také úzká a široká těla.

A jak to jíte? Jednoduše: „Narrows“ dorazí do Evropy, protože lépe vyhovují silnicím našeho kontinentu. Budou to CX-60 a CX-80, sedmimístná verze hlavního hrdiny tohoto článku. Na druhou stranu, široká těla půjdou do Spojených států: budou to CX-70 a CX-90.

Mazda CX-60 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum příjezdu Mazdy CX-60 se očekává někdy v druhé polovině roku 2022, takže je stále čas dozvědět se více podrobností. Jako vždy, pokud nám věnujete trochu svého času a dáte nám vědět na sociálních sítích, jak byste chtěli, aby byl tento model zachován, jste více než vítáni…