Mazda CX-7 2022: specifikace, cena, datum vydání

Mazda CX-7 2022 půjde do prodeje v tomto roce. Údajně bude tento nový crossover představen ještě letos. Varianta CX-7 je módnější než většina modelů společnosti a má vzpřímenější interiér. Na první pohled je vidět designový jazyk Kodo, tento model bude rozhodně vypadat výrazněji.

Mazda však provedla několik drobných změn v exteriéru. Poté, co byl CX-7 v roce 2012 ukončen, se v roce 2022 vrátí jako středně velký crossover SUV. Návrat by nepochybně přinesl nějaké zajímavé položky a cena bude začínat na částce kolem 30 000 eur. Zde je vše, co potřebujete vědět o tomto nadcházejícím crossoveru.

Mazda CX-7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vnější design a rozměry Mazda CX-7 2022

Jak již bylo zmíněno, v roce 2022 bude Mazda CX-7 používat známý designový jazyk Kodo značky. Mazda naproti tomu provede některé změny. Díky tomu bude nejnovější CX-7 vypadat moderněji a elegantněji. Styl je téměř identický jako u menších řad CX-5 a větších CX-9. Nové crossoverové SUV Mazda si od těchto dvou modelů hodně půjčuje. To zahrnuje stejnou rozpoznatelnou mřížku jako dříve, ale s vyšší přední zástěrou.

Stejný obrys mají na první pohled také LED světlomety. Podle nejnovějších zpráv bude mít CX-7 rozvor 110 palců a délku 190 palců. A konečně, nové barvy exteriéru, jedinečná kola a několik dalších zbrusu nových exteriérových funkcí jsou u tohoto crossoveru nezbytností.


Mazda CX-7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vnitřní vybavení

Interiér Mazdy CX-7 2022 bude také vypadat moderně a kvalitně. Kabina obsahuje známá tlačítka a ovládací prvky na crossoverech a SUV značky Mazda. To je však třeba hodnotit kladně, protože Mazda má velmi vzpřímený design interiéru. Stejně jako CX-5 by i CX-7 byl kompaktním modelem se spoustou prostoru pro nohy pro všechny cestující. Základní výbava zahrnuje celou řadu standardního vybavení, včetně Apple CarPlay a Android Auto.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Rádio Bluetooth a SiriusXM jsou standardní. Volitelné bude naopak bezdrátové nabíjení a další high-tech funkce. Vyšší úrovně výbavy dodají ještě větší luxus. Patří sem větší displeje, kožená sedadla a nejnovější asistenční systémy pro větší bezpečnost.

Mazda CX-7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Motor pověst motor

Nadcházející Mazda CX-7 2022 bude mít dvě varianty motoru. Standardem je 2,5litrový motor o výkonu 175 koní. Tato jednotka navíc produkuje točivý moment 310 lb-ft. Motor bude spárován se šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních kol.


Motor SkyActive-D je volitelný a mnohem lepší volba. Tento 2,2 litrový motor s výkonem 225 koní a točivým momentem 310 lb-ft je pro tento crossover více než dostačující. Protože to ještě není oficiální, nenechte se překvapit, jestli má Mazda v záloze jedno nebo dvě překvapení.

Mazda CX-7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání Mazda CX-7 2022, cena

Nové středně velké crossover SUV se používá nad modelem CX-5 a pod modelem CX-9. Bavíme se o rozměrech vozidla a také o jeho ceně. Mazda CX-7 2022 by mělo být 30.000 eur nebo o něco méně. Mazda CX-7 se začne prodávat později v roce 2021 a v příštích týdnech čekáme na další podrobnosti.