Mazda CX-9 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející  Mazda CX-9 2021 dorazí  do Německa příští rok. Tento crossover se brzy začne vyrábět ve společném závodě Toyota. Jedná se o model se sedmi cestujícími a třemi řadami sedadel. Na rozdíl od současného modelu přináší nový CX-9 méně změn a vylepšení.

Některá vylepšení však budou získána zvenčí i zevnitř. Mazda poskytne nové barvy karoserie a drobné úpravy. Uvnitř dostane CX-9 mnoho technicky pokročilých aktualizací. Pokud jde o výkon, Mazda zachová vše nedotčené.


Redesign Mazdy CX-9 do roku 2021

Zcela nová  Mazda CX-9 2021  bude i nadále vypadat jako CX-5. Jedná se však o elegantní crossover SUV s delší kapotou a tenčími světlomety. Model vypadá velmi atraktivně a moderně. U modelu  CX-9 2021 je  dodáván s mírně větší mřížkou. Zadní část je podtržena dvojicí relativně čerstvých koncovek výfuku.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Horizontální zadní světla poskytují sportovní vzhled. Mazda představí drobné úpravy svého připravovaného crossoveru. Změní se tvar světel a výrobce představí nové barvy karoserie. Standardem jsou 18palcová kola a můžete si zvolit volitelné 20palcové ráfky. Elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru jsou další volitelnou funkcí, která se standardně dodává u úrovní výbavy linky.


Design a užitečné zatížení modelu Mazda CX-9 2021

Nejnovější crossover Mazdy pokračuje zevnitř se stejným uspořádáním sedadel. Nicméně  Mazda CX-9 2021  zůstává třířadé modelu se sedmi sedadly. Rozměrově je toto crossover SUV z velké části zachováno. Z tohoto důvodu je interiér stejný jako v současném modelu. Pohodlí je zaručeno, ale třetí řada se doporučuje pouze dětem. Středová konzola vypadá široko a standardně má 7palcovou dotykovou obrazovku. Mazda nabízí volitelně větší displej a mnoho dalšího prémiového vybavení.

Nákladový prostor je 38,2 kubických stop a sedadla třetí řady jsou sklopená naplocho. Nový crossover je vybaven základními látkovými podložkami a zadní kamerou. Varianta výbavy Touring je k dispozici s 8palcovou dotykovou obrazovkou. Verze Grand Touring je prémiovější. Dodává se s mnoha standardními funkcemi a dalšími bezpečnostními opatřeními. Mezi ně patří adaptivní tempomat, monitorování mrtvého úhlu a varování před vybočením z jízdního pruhu.

Pohon Mazda CX-9 2021

Nadcházející Mazda CX-9 2021 bude i nadále poháněna stejnou řadou motorů. Tento crossover je standardně vybaven čtyřválcovým motorem o objemu 2,5 litru. Tento benzínový motor je přeplňovaný a poskytuje výkon 277 hp a točivý moment 310 lb-ft. Standardní šestistupňová automatická převodovka. Sériově se dodává také pohon předních kol. Pohon všech kol je volitelný.

Díky FWD poskytuje tento motor 22 mpg ve městě a 28 mpg na dálnici. Nastavení AWD snižuje spotřebu paliva, ale ne drasticky. Crossover CX-9 může vytáhnout až 3500 liber.

Cena a datum vydání

Cena nové  Mazdy CX-9 2021 je  31 000 eur. Jedná se o stejnou cenu jako aktuální model. Počet upgradů je příliš malý, takže cena je z velké části zachována.

CX-9 by však mohl v roce 2022 získat významná vylepšení. Tento crossover bude k dispozici v mnoha konfiguracích. K prodejcům se dostane ve druhé polovině roku 2020.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)