Mazda CX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející model Mazda CX-9 2022 by měl představit více hlavních upgradů než předchozí model. I když neexistují žádné oficiální podrobnosti, Mazda určitě přinese některé závažné změny. Samozřejmě každý očekává nějakou elektrifikaci. Poslední zprávy píšou o plně elektrickém modelu, zatímco hybridní hnací ústrojí nebude vůbec k dispozici.

Japonský výrobce navíc poskytne drastickější exteriérové ​​aktualizace. I interiér utrpí nějaké důležité občerstvení. S pokrokem technologie SkyActiv bude Mazda CX-9 určitě ještě vylepšovat. Cena se mírně zvýší, zatímco přesné datum zahájení není aktuálně k dispozici.

Mazda CX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Redesign Mazdy CX-9

Nadcházející Mazda CX-9 2022 dorazí s osvěžujícím vzhledem. Nový model bude určitě vypadat atraktivněji a osobitěji. Toto crossover SUV bylo před čtyřmi lety výrazně vylepšeno. Japonská automobilka věří, že rok 2022 je ten pravý čas na zavedení drastickějších změn. Na špehování prototypů je příliš brzy, ale mnoho spolehlivých zpráv již předpovídá nový designový jazyk.

Díky tomu přichází nová Mazda CX-9 s novou odvážnější maskou chladiče, vylepšenými světlomety a novými koly. 18palcová kola zůstanou, ale design se určitě změní. Pravděpodobně jsou také změněna zadní světla a my čekáme, až se dozvíme o nové platformě.

Mazda CX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Práce v interiéru

Interiér také dostává nový vzhled s modernějším designem a vyšší úrovní pohodlí. Mazda CX-9 2022 přichází s novou a větší standardní dotykové obrazovky. Aktualizovaný infotainment poskytuje lepší uživatelský komfort. Samozřejmě budou znovu nabízeny věci jako Apple CarPlay a Android Auto.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Mazda se pokusí vylepšit hlasové příkazy a měli bychom očekávat intuitivnější funkce než dříve. To znamená, že Mazda také nabídne nové asistenční asistenční systémy. Nevíme, že se to stane pověstné platformě, která dokáže pojmout elektrický pohon. Pokud se to skutečně stane, nový CX-9 se pravděpodobně zvětší, což povede k většímu vnitřnímu prostoru.

Mazda CX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

CX-9 plně elektrický

Blížící se Mazda CX-9 2022 pravděpodobně použije stávající 2,5litrový přeplňovaný čtyřmotorový motor. Tento motor má výkon 250 koní, což je pro středně velké crossover SUV více než dostačující. Potenciální motor V6 není v dohledu a Mazda představí čistě elektrický pohon. Tato verze bude velmi podobná modelu CX-50 a jeho elektrické verzi.

Na druhou stranu je CX-9 větší model, takže větší baterie dává smysl. Stále je příliš brzy spekulovat o modelu CX-9 EV. Nejlogičtějším výsledkem je plně elektrický hnací ústrojí, které dokáže vyprodukovat přibližně 300 koní a nabízí působivý celoelektrický dojezd.

Mazda CX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum a cena vydání Mazda CX-9 2022

Cena nové Mazdy CX-9 2022 se zvýší. Nový model nyní stojí za základní výbavu přibližně 35 000 eur. Čekáme na další podrobnosti od Mazdy. Nás zvláště zajímá údajně plně elektrický model. Prodej nového CX-9 začne příští rok.