Mazda MX-30 2022: specifikace, cena, datum vydání

Na trh přichází první elektrické SUV Mazdy. Nová Mazda MX-30 2022 je údajně ve finální fázi a bude představena později v tomto roce. Připravované SUV bude kromě elektromotoru nabízeno také s hybridní variantou plug-in. Stejně jako crossovery CX-3 a CX-30 bude mít MX-30 stejné rozměry.

Ve skutečnosti bude mít atraktivnější styl a prémiový interiér. Mazda nedávno oznámila, že MX-30 bude vybavena lithium-iontovou baterií 35,5 kWh a předním elektromotorem o výkonu 144 koní. Předobjednávky pro evropské kupující již začaly, zatímco pro USA se plánuje zahájení letos na podzim.

Mazda MX-30 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

První pohled na Mazdu MX-30 2022

Přestože je nová Mazda MX-30 2022 dlouhá 173 palců jako firemní CX-30, rozděluje se trochu jinak. Zatímco CX-30 má elegantnější design, MX-30 vypadá jako fastback s drsnějším stylem.

Chystaný crossover má také šikmou střechu a odklápěcí zadní část, což má za následek sportovnější profil. Zajímavé je, že MX-30 sedí na upravené platformě CX-30, do které se pod podlahu vejde baterie. Celkově je boční profil a zadní část téměř stejná jako u CX-30. MX-30 má ale atraktivnější kola a grafika zadních světel je vizuálně mnohem lepší.


Mazda MX-30 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Podrobnosti o kabině

I když mnoho podrobností ještě bude oznámeno, nová Mazda MX-30 2022podobnou kabinu jako model CX-30. Tento malý crossover vypadá moderně a zároveň prakticky a nabízí spoustu nových technologií. Ve skutečnosti má nový crossover stejné uspořádání sedadel jako CX-30. Nabízí dvě řady sedadel a dostatek místa pro pět cestujících.

✓ Můžete také zkontrolovat:Uvnitř je výrazný styl a model RX-8 inspiruje hlavně tento crossover. Nový MX-30 je dodáván se dveřmi zavěšenými vzadu a vzrušujícími materiály, jako je korek na palubní desce. V návaznosti na některé další modely Mazdy má MX-30 atraktivní 7,0palcovou obrazovku, která se používá pouze jako dotyková obrazovka pro ovládání klimatizace, zatímco na palubní desce je další dotyková obrazovka. Mazda říká, že mnoho funkcí bude standardních, ale úředníci dosud nezveřejnili úplný seznam vybavení.

Mazda MX-30 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace motoru Mazda MX-30 2022

Zcela nová Mazda MX-30 z roku 2022 přichází s elektromotorem, který údajně dodává na přední kola 144 koní. Zatím si ale nejsme jisti, zda výrobce bude nabízet jako pohon pohon všech kol. MX-30 je dodáván také s baterií 35,5 kWh, která podle odhadů poskytne přibližně 100 mil na jedno nabití. Podle nejnovějších zpráv by ale mnohem silnější kapacita baterie měla být k dispozici v americké verzi.


Je to méně než polovina oproti modelům Chevrolet Bolt EV a Kona Electric. Baterii lze nabíjet pomocí standardních AC a rychlejších DC nabíječek. Kromě tohoto motoru bude Mazda nabízet také plug-in model, který kombinuje elektromotor s rotující benzínovou jednotkou.

Mazda MX-30 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání Mazda MX-30 2022, cena

Jak již bylo zmíněno, předobjednávky na Mazdu MX-30 byly pro evropské kupující zahájeny v roce 2022 , zatímco pro USA by mohly začít letos na podzim. Podle Mazdy bude toto SUV jedním z nejlevnějších vzhledem k tomu, že je čistě elektrické.

Připravovaný model by měl kromě atraktivního a kompaktního designu nabídnout také velmi pohodlnou kabinu se spoustou technologií. Zcela nový MX-30 bude stát kolem 30 000 eur, což je vynikající poměr cena / výkon.