Mazda MX-5 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Hirošimská společnost právě v Japonsku představila svůj obnovený roadster Mazda MX-5 2022, který se příliš nemění, možná kvůli „pokud to funguje, nesahejte na to“. 

Těch pár novinek je ale zajímavých, jako jsou vylepšení podvozku (Kinematic Posture Control) nebo nové verze úspěšného kabrioletu.

Mazda MX-5 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Toto KPC neboli „kontrola kinematické polohy“ působí na brzdy vnitřních kol při rychlém průjezdu zatáčkou, snižuje naklánění karoserie a zvyšuje stabilitu modelu. Nejlepší ze všeho je, že posedlost inženýrů holicí hmotností znamená, že tento nový systém nepřidává ani kilogram.

V závislosti na značce může toto KPC přizpůsobit svůj zásah podle situace tak, aby se MX-5 za běžných podmínek chovala stejně jako dříve, ale byla stabilnější při agresivnější jízdě.

Asi nejzajímavější novinkou je nová speciální edice 990S, o které jsme již mluvili, počínaje nejlehčí variantou v nabídce se šestistupňovou manuální převodovkou a doplněná 16palcovými kovanými koly RAYS, která ušetří kolem 800,- gramů každý, tedy celkem 3,2 kilogramu.

Mazda MX-5 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Jak název napovídá, tato edice váží pouhých 990 kilogramů, pouze o 30 kilogramů více než MX-5 NA narozený v roce 1989. Patří mezi ně ventilované brzdové kotouče podepsané Brembo a čtyřpístkové brzdové třmeny lakované černě. i nové nastavení tlumičů, pružin, motoru nebo elektrického posilovače řízení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

V prostoru pro cestující se 990S vyznačuje klavírně modrými a černými akcenty pro větrací otvory a exkluzivní podlahové rohože. Pokud jde o cenu, Mazda Japan oznámila kurz 2,89 milionu jenů, což je při aktuálním kurzu asi 22 400 eur.

MX-5 také debutuje na domácím trhu jako verze Terracotta Selection pro variantu RF s pevnou střechou za cenu 3 798 300 jenů.

Mazda MX-5 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Konečně, kabriolet bude v prodeji od poloviny ledna 2022, k dispozici s 1,5litrovým motorem o výkonu 132 k v případě konvenčního MX-5 a s 2,0litrovým blokem 184 k pro RF. První také vydá tmavě modrou kapuci, která bude k dispozici do května.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis