Mazda RX-7 2022: Technická data, exteriér, ceny

Vykreslování chystané Mazdy RX-7 2022 jsou konečně k dispozici a musíme uznat, že nový model vypadá příliš dobře, než aby to byla pravda. Koncept RX Vision byl představen již v roce 2015, ale na produkční verzi bohužel nedošlo. Při pohledu na první rendery jsme si ale hned všimli, že mnoho prvků pochází z RX-Vision Concept.

Pokud byste nevěděli, Mazda RX-7 je sportovní vůz s pohonem zadních kol a rotačním motorem, který byl během tří generací od roku 1978 do roku 2002 velmi populární. Poslední generace tohoto modelu si okamžitě získala oblibu díky provedení 2 + 2 místné kupé. O téměř dvě desetiletí později ale zvěsti o jeho comebacku vůbec neutichají.

Vykreslování Mazdy RX-7 2022

Vykreslení nové Mazdy RX-7 2022 ukazuje mnoho prvků, které byly převzaty z konceptu RX-Vision. Zajímavé je, že má stejný oválný vzhled, ale s mnohem více křivkami na okrajích B-sloupku.

Obecně platí, že Mazda RX-7 většinou dominuje přídi a bokům. Navíc má horizontální LED světlomety, které jsou umístěny výrazně níže než současná varianta. Navíc rozhodně napodobují dvojici předních světlometů, které se staly trendem v 80. letech.“ „Kromě toho je mřížka chladiče s emblémem umístěná nad ní mnohem atraktivnější a připomíná původní RX-7. Celkově je design svěží, jak můžete vidět, a na záď dal výrobce nad víko zavazadlového prostoru atraktivní zadní světla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pověsti o kabině

Uvnitř očekáváme od nové Mazdy RX-7 2022 sportovnější styl. Bohužel v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné rendery, které by ukázaly styl kabiny. S jistotou však víme, že tento model bude disponovat dvěma sedadly se slušným prostorem. Počítáme také s tím, že toto sedadlo bude sklopné, aby zavazadla byla povolena na zadním konci.

Přesto dojde k určitým úpravám a čeká nás zcela nový displej infotainmentu a mnoho vymožeností. Stejně jako mnoho dnešních modelů Mazda, RX-7 by měla být standardně dodávána s Apple CarPlay / Android Auto, automatickou nouzovou funkcí, varováním před opuštěním jízdního pruhu a sledováním mrtvého úhlu s varováním o příčném provozu vzadu.

Specifikace motoru Mazda RX-7 2022

Pod kapotou očekáváme, že nová Mazda RX-7 2022 bude využívat některé ze stávajících motorů. Teoreticky by rotační motor fungoval dobře, ale také bychom mohli čekat něco nového. Mnozí se domnívají, že nová RX-7 si může vypůjčit stejný stroj z modelu RX-8, ale my si myslíme jinak. Tento model je dodáván s 1,3litrovým motorem o výkonu 232 koní. Jak vidíte, tento motor je pro dnešní auta slabý a není šance, že by nový model poháněl.

Další možností je mild hybridní verze, kterou tvoří 2,0litrový motor e-Skyactiv G podporovaný automatickou převodovkou. Tento motor má pomocný motor s 5,1 kWh a 24voltovou lithium-iontovou baterii. Bohužel v tomto bodě nejsou žádná slova o výkonu nebo spotřebě paliva.

Datum vydání, cena

Stále neexistuje žádné oficiální prohlášení o comebacku Mazdy RX-7 v roce 2022 . Ale je zajímavé, že mnoho zvěstí naznačuje, že tento model je ve vývoji, protože Mazda přináší rotační motor zpět pro rok 2022. Zůstaňte naladěni na další informace o tomto neuvěřitelném sportovním voze.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.