Mazda RX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání

Na zcela nové Mazdě RX-9 z roku 2022 se údajně pracuje. Po mnoha zvěstech úředníci potvrzují vývoj nástupce legendárních sportovních modelů RX-7 a RX-8. Nejzajímavější zprávou je, že jsou k dispozici některé rendery a zbrusu nový RX-9 vypadá úžasně. V první řadě je atraktivní a rozpoznává designový jazyk Mazda Kodo Soul of Motion, díky kterému vyčnívá z davu ostatních modelů.

Mazda RX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Nový model má také jednoduchý interiér orientovaný na řidiče. Využije také turbomotor, jehož výsledkem je kolem 300 koní. Očekáváme, že nový RX-9 s tímto motorem zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než šest sekund.

Design Mazda RX-9 2022

Design připravované Mazdy RX-9 2022 je přitažlivý a vychází z konceptu RX-Vision. Jak již bylo zmíněno, výrobce používá uznávané designové téma Soul of the Motion, které vytváří poutavý vzhled. Pokud byste nevěděli, RX-Vision je koncepční sportovní vůz, který byl představen v roce 2015.

Styl je moderní a RX-9 se vyznačuje nízkou a širokou karoserií, krátkými převisy a jedinečnou zadní částí. Existují určité podobnosti s novou Mazdou 3, včetně stejné zalomené mřížky chladiče a pronikavých světlometů. Tento model je navíc vyroben z lehkých materiálů a je připraven pro další generaci rotačního motoru SKYACTIV-R. Celkově výrobce vytvořil jeden z nejatraktivnějších sportovních vozů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Detaily kabiny

Uvnitř můžete očekávat pouze vysoce kvalitní materiály. Jako u většiny vozů Mazda bude kabina nového RX-9 2022 atraktivní a praktická. Je více než pravděpodobné, že finální produkt převezme některé z technologií, které budou představeny v chystaném modelu Mazda MX-5.

Navíc, vzhledem k tomu, že RX-9 je vlajkovou lodí Mazdy, můžeme očekávat mnoho vymožeností, které najdete ve sportovních vozech. Podle informací, které jsme dostali, bude nový model obsahovat automatickou klimatizaci, namontovanou obrazovku infotainmentu a spoustu kvalitních materiálů.

Mazda RX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pověsti o pohonném ústrojí Mazdy RX-9 2022

Místo konvenčních válců výrobce pravděpodobně pod kapotu Mazdy RX-9 2022 nasadí rotační motor SKYACTIV-R . Tento motor se otáčí a vytváří rotační pohyb. Této jednotce Mazda říká také rotační motor. Ve srovnání s běžnými motory má méně pohyblivých částí a je mnohem menší, lehčí a hladší.

Podle toho, co jsme slyšeli, můžete očekávat, že budete mít turbodmychadlo a výkon minimálně kolem 300 koní. Provedli jsme také analýzu a s tímto motorem by RX-9 měla zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než šest sekund. Stejně jako Mazda MX-5 bude i připravovaná RX-9 standardně vybavena pohonem zadních kol, který přenáší výkon přes samosvorný diferenciál.

Mazda RX-9 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Očekává se, že datum vydání Mazdy RX-9 2022 bude příští rok. S největší pravděpodobností bude uveden na trh na začátku roku 2022, zatímco prodej by mohl začít později ve stejném roce. RX-9 bude vlajkovou lodí sportovního vozu Mazdy a dá se očekávat, že bude stát minimálně 60 000 eur. To znamená, že s novou Toyotou Supra a Porsche Cayman to bude závod na krk a krk.